Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyede ‘NUMARATAJ’ Çalışmaları Yapılıyor

Belediyemizden Haberler

 Belediyede ‘NUMARATAJ’ Çalışmaları Yapılıyor


Belediyede ‘NUMARATAJ’ Çalışmaları Yapılıyor

Belediye bünyesinde ihtiyaç duyulan doğru ve güncel veriye zaman harcamadan ulaşmak, daha kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet sunabilmek için ‘ Kent Bilgi Sistemleri ‘ kullanılmaya başlandı. Kent Bilgi sistemlerinin en büyük ayaklarından birisi olan Adres Bilgi Sistemi ve Taşınmaz Envarter güncel ve doğru bilgilerden oluşmalı diyen İmar Müdürü Nuri Çekiç: “ İki hafta süresince başlamış olduğumuz numarataj çalışması sayesinde kayıt dışı yapıların önüne geçilecek.  Nüfusun artmasına bağlı olarak hizmetlerde artacak, mali kazanç sağlanacak.” dedi.

Numarataj alt yapısının sağlıklı olması adres bilgi sistemi ve Taşınmaz envarterin doğruluğunu gösterir. Ülke genelinde numarataj alt yapıları incelendiğinde bazı yerlerde numarataj çalışmasının yapılmamış olduğu, bazılarında yapıldığı ancak güncel tutulmadığı ve zamanla atıl hale geldiği bazı durumlarda ise güncel tutma isteği olduğu halde numarataj bütünlüğünün bozulduğu görülmekte. Tüm bunlar hızlı ve doğru bilgi üretememe, gelir kayıpları, vergi adaletsizlikleri, gerekli tebligatların yapılmaması, zaman, emek ve kaynak kaybı, diğer kurumlarla aynı dili konuşamama gibi aksaklıklara sebep olmakta. İşini iyi bilen bir ekip tarafından yapılması gereken numarataj çalışmaları ile Belediye genelinde adres birliği sağlanacak, adres bütünlüğünün en temel bileşenleri olan mahalle sokak ve kapı numarası belirlenecek, Kent Bilgi Sistemi Alt Yapısı sağlamlaştırılacak, üretilen hizmetin kalitesi ve doğruluğu artırılacak, vergide adalet sağlanacak, diğer kurumlarla adres paylaşımı sağlıklı yapılacak. Düzenli bir sistemin İlçe için faydalı olunacağı konusunda hemfikir olduklarını belirten Çekiç  bu çalışma ile belirtilen aksaklıkların önüne geçmiş olacağız açıklamasında bulundu.

Çalışmanın bütünlüğüne önem verdiklerini vurgulayan Nuri Çekiç iki hafta önce başlayan numarataj çalışmalarında 8 personelin görev aldığını İlçe de Yeni mahalle, İnönü ve kültür mahallesinde başladıklarını söyledi.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar