Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

"Çevre Bilinci ve Toplumsal Farkındalık Projesi" Temizlik Kampanyası başlatıldı.

Belediyemizden Haberler

Proje Adı: Çevre Bilinci ve Toplumsal Farkındalık Projesi

Proje Dayanağı: Bilindiği üzere tüm dünyada çevrenin korunması ve kirliliğin azaltılması yönünde ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Ülkemizde de 2872 sayılı Çevre Kanunu ve ilgili Yönetmelikler kapsamında Yerel Yönetimler olarak bir takım uygulamalar yapmaktayız.

Proje Amacı: İnsan eliyle oluşan bu kirlenmenin, ancak insan marifetiyle giderilebileceğinin farkında olmak zorundayız. Bizler yaşam alanlarımızda sağlıklı ve insana yakışır bir hayat sürmek istiyorsak ilk olarak kirletmemeyi öğrenmeliyiz. Bu düşünceyle yola çıktık ve hâlihazırda Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen "Kent Temizliği" çalışmalarımıza bu projeyle bir yenisini eklemeyi hedefledik.

        

      

      

      

  


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

 Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

   Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

   Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sayın Hacı Arslan UZAN; “ Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından,  tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu mübarek ayda kimsenin sofrası boş kalmasın istedik. Yardım paketlerimizi güler yüz ve Ramazan ayının  hayırlı geçmesi dilekleriyle  büyük bir titizlik içerisinde dağıttık. Ramazan ayı bereket ayıdır, yardımlaşma ayıdır, bu nedenle vatandaşlarımızın hayır duasını almak, kendilerinin yapacağı duada bulunmak yapılan bu hayır hasenatın güzelliğini ortaya çıkarmış oluyor.’’ dedi.

     

     

     

DEVAMI

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar