Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemizde TEMİZ BİR ÇEVRE Yaratmak İçin Çalışıyoruz

İlçemizden Haberler

 İlçemizde TEMİZ BİR ÇEVRE  Yaratmak İçin Çalışıyoruz

 İlçemizde TEMİZ BİR ÇEVRE  Yaratmak İçin Çalışıyoruz

Temizlik Ekiplerince İlçemiz merkez, mahalle, belde ve köylerde; caddelerde, sokaklarda, mahallelerde yapılan temizlik çalışmaları ile çevremiz artık daha güzel ve düzenli. Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Hacı Aslan Uzan'ın hassasiyet gösterdiği 'TEMİZ ÇEVRE' duyarlılığı İlçemizin daha hijyenik bir ortama kavuşmasını sağladı.

İş Kur işçileri ile birlikte Temizlik İşleri Müdürü Doğan Karabalık'ın yürüttüğü temizlik işi amacına ulaşıyor. Merkezde okul bahçelerinin,  camiilerin,  ana yolların, boş arazilerin ve kanalların günlük ve rutin temizliği denetim altında titiz bir şekilde yürütülüyor. Çevremizin kirli görüntülerin ortadan kalktığı daha hijyen ve pak ortama sahip olmanın mutluluğu yaşanarak vatandaşların memnuniyeti artıyor. Çöplerden ve moloz yığınlarından geçilmeyen, çevre düzenine zarar veren durumların bu çalışma sayesinde ortadan kalkması İlçemize yararlı olup çevreye güzellik kattı.

Sadece Belediye ile sınırlı kalmayan temizlik çalışmaları beldelerde ve köylerde de aynı hassasiyet ile yürütülüyor. Bizzat çalışmaların kontrolünü üstlenen Temizlik Şefi Doğan Karabalık: " ilçemizde yürüttüğümüz günü birlik temizlik ile kaymakamımız sayesinde daha ferah bir ortam yaratmak adına 15 personele yakın bir ekip ile çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstermesi hususunda ilçemiz daha hijyenik bir ortamda yaşanabilir bir alana dönüşür. Biz bunun için elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. vatandaşlarımızdan beklediğimiz farkındalık sağlanırsa inanıyorum ki çok daha güzel bir ilçe yaratmış olacağız." dedi.

Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Uzan İnsani olarak en büyük farklılığımız etrafa gösterdiğimiz temiz çevre duyarlılığıdır. Biz ekiplerimizce süpürgeleri elimize aldık artık ilçemizde daha rahat nefes alınabilecek, güzel ve temiz bir çevre yaratacağız. Halkımızdan aldığımız memnuniyet ile çalışmalarımıza sıkı bir demetim altında devam edeceğiz açıklamasında bulundu.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar