Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Kıl Çadırı Alanı Yapımıyla İlçemiz Halkına Sosyal Hizmet Artacak

Belediyemizden Haberler

 Kıl Çadırı Alanı Yapımıyla İlçemiz Halkına Sosyal Hizmet Artacak

 

Kıl Çadırı Alanı Yapımıyla İlçemiz Halkına Sosyal Hizmet Artacak
 
İlçe Merkezin de vatandaşların sosyal yönden zenginleşmeleri için kafe, oturma alanı, şark köşeleri, çocuk oyun gruplarının olduğu çok amaçlı sosyal tesisin hizmete sunulması amacıyla çalışmalar devam ediyor. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan talimatıyla halkın sosyal yönünü zenginleştirmek, aktiviteleri üst seviyeye çıkarmak, dışarıdan gelen memurların uğrak yeri olacağı aynı zaman da İlçe adına kültürel bir zenginlik katacağı kamuya açık büyük bir sosyal hizmet olarak halka sunulacak.

Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın  çalışmaları yerinde izlediği Kıl Çadırı Alanın da alt zeminini uygun hale getirmek için çalışmalar yapılıyor çevre duvarlarının yapıldığı tesis hakkında bilgi veren İnşaat Mühendisi Kasım Hamzaoğlu: " 500 metre kare alan üzerinde büyük Kıl Çadırı kurulacak ayrıca yanlarına 6 metre karelik alana 9 adet küçük çadırları da kurarak farklı bir tasarım ortaya çıkaracağız. Bahçe düzenlemesinin yapılacağı alanda parke çalışmaları,kaldırım yapımları, yeşillendirme, ağaç dikimi gibi düzenlemeler ile son aşamasına getirip halka hizmete sunacak hale getireceğiz." dedi.
Harita Mühendisi Yavuz yıldız 180 metre kare yapılan duvarın üzerine ferforje demir yapılarak Kıl Çadırı alanını korumuş olacağız açıklamasında bulunarak dolgu çalışması biten yerin yarın betonu dökülecek perşembe günü ise Kıl Çadırları kurulmaya başlanacak bilgisini verdi.

Tüm hızıyla titizlikle yürütülen çalışmaların sağlıklı bir şekilde teslim edilmesini isteyen Başkan Vekili Çalışanlara kolaylıklar dileyerek alandan ayrıldı.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar