Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Öğretmen Evi Bahçesine Başkan Vekilimizden Destek

Belediyemizden Haberler

 Öğretmen Evi Bahçesine Başkan Vekilimizden Destek

 
Öğretmenevi Bahçesine Başkan Vekilimizden Destek
 
İlçe Merkezinde bulunan Öğretmen Evi yapılan düzenlemeler ile yeni bahçesine kavuştu. Belediye Başkanı Hacı Arslan Uzan'ın da desteği ile bahçe sıkıntı yaşayan Öğrtemen Evi bu yıl yapılan düzenlemeler ile yenilendi.

Öğretmenlerin Çay Bahçesi ortamında vakit geçirebilmeleri için kurum tarafından yapılmak istenen bahçeye Başkan vekili Belediye olarak parke taşı, kum ve çimento desteğinde bulundu. Öğretmen evi Müdürü Metin Bostancı kurumun 1500 metre kare alan üzerinde olduğunu belirterek Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın katkılarıyla bahçemizin tadilatına başladık. Bahçe için parke taşı, çimento ve kum gibi ihtiyacımız olan malzemenin yarısını karşılayan Belediye Başkan Vekiline teşekkürlerini sunan Bostancı geri kalan kısmını Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün vermiş olduğu ödenekle  ihale yolu ile yapımını yaptık açıklamasında bulundu.

Bahçe düzenlemeleri için yapımında katkısı olan herkese desteklerinden dolayı teşekkür eden Öğretmen Evi Müdürü : " Şuanda 300 metre kare andezit taşı yaptırdık geri kalan alanı da parke taşı yaptık. yeşillendirme planları oluşturup 50 ye yakın ağaçlandırma diktik amacımız güzel bir çay bahçesine sahip olmaktı. Eski bahçemiz buna elverişli değildi bunu sağladık. Bahçeye 3 adet kamelya 2 adette güneş engelleyici şemsiye kullanacağız inşallah bu sayede öğretmen arkadaşlarımız rahat edecekler." dedi. ayrıca Bostancı bize destek olan herkese özelliklede Hacı Arslan Uzan'a bu güzel bahçe için teşekkür ederiz ifadesinde bulundu.

Yeni düzenlenen bahçede Başsavcı, Hakime, Savcı, Milli Eğitim Müdürü, Grup sağlık Başkanı, Yüz Başı ve Komiserin de bulunduğu misafirler ile bir araya gelen Hacı Arslan Uzan yemek verdi. Sohbet havasında geçen yemekten sonra Öğretmen Evi Müdürüne hayırlı olsun dileklerinde bulunup Kurumdan ayrıldı.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar