Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Valimiz Belediyemizde Okul İdarecileri İle İstişarede Bulundu

İlçemizden Haberler

 Sayın Valimiz Belediyemizde Okul İdarecileri İle İstişarede Bulundu

 

Sayın Valimiz Belediyemizde Okul İdarecileri İle İstişarede Bulundu

İlçemizde Okul Müdürleri ile Belediye Konferans Salonunun da bir araya gelen Sayın Valimiz Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan öncülüğünde Okul idarecileri ile istişarede bulunarak istek ve sıkıntılarını dinledi. Öğretmenliğin dini bağlamda da kutsal olduğunu belirten Sayın Yıldırım: " Bana Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." siyarı ile hareket edilmelidir ifadesinde bulundu.

Eğitimin insan hayatında en önemli yerde olduğunu vurgulayan sayın valimiz Aziz Yıldırım, ailede temeli atılan birikimin en önemli görevi size ve meslektaşlarınıza düşüyor diyerek Eğitim saygınlığının önemli olduğunu belirtti. Öğretmenler öğrenciler üzerindeki eğitim açlığını ve açığını görmeli hayatta iki kısım asla iyi yere gelen kişileri kıskanmaz birincisi aile ikincisi ise öğretmenlerdir şeklinde konuşan Valimiz bu yüzden çok iyi yerlere gelen öğrenciler sizlerin eseridir açıklamasın da bulundu.

Her Branşta öğrenci yetiştiren idarecilere seslenen Sayın Valimiz: " Öğretmenin kendi alanıyla öğrenciyi iyi ve ahlaklı bir nesil olarak yetiştirmelidir. Çünkü hangi mesleği seçerse seçsin bizim eğitim temelini iyi alan nesillere ihtiyacımız var ve inanıyorum ki bunu hep birlikte üstünüze düşen sorumluluğu bilerek yürütüyorsunuz. Sizlerden ricam özellikle terör ve uyuşturucu gibi tehlikeli konularda öğrencilerimizi kaybetmemeniz. Bu anlamda çok iyi bir mücadele içerisinde olup kurumlarla işbirliği halinde olmalısınız." dedi.

Kız çocuklarının eğitim hayatında özellikle yer almaları gerektiğini vurgulayan Sayın YILDIRIM, kız çocuklarının okutulmayıp erken evliliklere sürüklenmeleri  aile ve toplum huzurunu bozuyor. Bu bağlamda da öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Devletimizin öğrenci okutma konusunda  her türlü imkanı vardır. Okuyamayan ya da okutulmayan bütün öğrencilerin talebi yerine getirilmelidir açıklamasında bulundu.

 Son olarak daha barışçı bir Ülke, daha barışçı bir Muş, daha barışçı bir Bulanık temennimizdir diyen valimize İlçemize şeref verdiğinden dolayı Başkan Vekilimiz bayrak hediyesi takdiminde  bulundu. İlçemizde duyduğu memnuniyeti dile getiren sayın Valimiz Teşekkürlerini sunarak iyi dileklerde bulunup konuşmasına son verdi.
 


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar