Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sosyal Belediyecilik Hizmetinde Hanım Kültür Merkezi İlçemiz Kadınlarını Bir Araya Getiriyor

İlçemizden Haberler

  Sosyal Belediyecilik Hizmetinde Hanım Kültür Merkezi İlçemiz Kadınlarını Bir Araya Getiriyor

 

Sosyal Belediyecilik Hizmetinde Hanım Kültür Merkezi İlçemiz Kadınlarını Bir Araya Getiriyor

Sosyal Belediyecilik anlayışında İlçemize yeni hizmetlerin verilmesini sağlayan Başkan Vekilimiz İlçe Kadınlarımızı unutmadı. Ev ortamından çıkıp boş vakitlerini Hanım Kültür Merkezinde geçiren Bayanlara yönelik; Kuran Kursu, kına geceleri, El Örgüsü, Penç, El Nakışı, Kurdale Nakışı, Seminerler gibi faaliyetlere yer veriliyor.

Zafer Mahallesinde bulunan Hanım Kültür Merkezi gün içi açık olarak bayanlara yönelik hizmet vermeye başladı. Kuran Kursu sohbetinde ziyaret ettiğimiz bayanlar. Böyle bir imkanın bizlere sunulmasını bir avantaj olarak görüyoruz böyle bir yerin açılması bizleri çok mutlu etti diyerek özellikle Başkan Vekilimiz Uzan'a sevgilerini ve memnuniyetlerini sunup teşekkür ettiler. Ev ortamının dışına çıkarak, Televizyon başında izledikleri programlardan kurtulup farklı aktivitelerle sosyalleştiklerini ifade eden Bulanıklı Kadınlar kendimizi ve boş zamanlarımızı daha iyi değerlendiriyoruz açıklamasında bulundular.

 Sosyal anlamda kendini gerçekleştirmek isteyen İlçemiz kadınlarına sunulan bu imkanlar sayesinde kendilerinin farkında olup geliştirme hevesiyle girişimcilik ruhları artıyor. El sanatlarının dışında alanında uzman kişiler tarafından çeşitli seminerler de verilerek kadınlarımız bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Bahçe içerisinde bulunan Çocuk Oyun Grupları ve kamelyalar sayesinde çocuklar için de vakit geçirilecek bir alanın olması bayanlar için ayrı bir kolaylık sağlıyor.

Hanım Kültür Merkezi sayesinde hem hocalar hem de bayanlar için imkanların kolaylaştırılmasını bir şans olarak değerlendiren bayanlara memurlar için de hafta sonlarını değerlendirmeleri adına hizmet verecek olup, çeşitli ikramlar ve hoş sohbetlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayacaklar.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar