Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sosyal Hizmet Merkezi Çalışanları Başkan Vekili İle Makamında İstişarede Bulundular

İlçemizden Haberler

 Sosyal Hizmet Merkezi Çalışanları Başkan Vekili İle Makamında İstişarede Bulundular

 
Sosyal Hizmet Merkezi Çalışanları Başkan Vekili İle Makamında İstişarede Bulundular

Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmetler Merkezi İlçemiz de açılarak geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sunulmasına yönelik kuruldu. Merkez; çocuk, kadın, genç,engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, faaliyetleri yürütecek. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Sosyal Hizmet Merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kültür Turizm ilgilileri ile birlikte ortak projeler üretmek üzere bir araya gelip çalışmalarını istedi.

Sosyal Hizmet Merkezi, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı ve Kültür Turizm çalışanları ortak ürettikleri projelerle İlçemize çeşitli sosyal faaliyet hizmeti vermek için bir araya gelecekler. İhtiyaç sahibi insanların mağdur durumları konuşularak neler yapılacağına dair fikir alışverişinde bulundukları toplantı da İlçeye faydalı olmak adına ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler. Başkan Vekili Uzan Sosyal bir Belediyeciliğin önemini vurgulayarak her türlü faaliyetin hizmete sunulması için elimizden gelen desteği sunacağız şeklinde konuştu.

İlçemizde faaliyet göstermeye başlayan Sosyal Hizmetler Merkezi Kuruluş Müdürü Murat Köse: "Bünyemizde bulunan sosyolog ve sosyal çalışmalar ile toplumun dezavantajlı gruplarına gerekli sosyal hizmeti ulaştırmaktayız. Aynı zamanda şehit ve gazi yakınları ile dirsek temasındayız." açıklamasını yaptı. Belediye adına sağlıklı projeler üretip hizmetin amacını bulmasını isteyen Hacı Arslan Uzan katıldıkları için herkese teşekkür etti.

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar