Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Yemişen Köyüne Başkan Vekilinden  Taziye Ziyareti

Belediyemizden Haberler

 Yemişen Köyüne Başkan Vekilinden  Taziye Ziyareti

 

Yemişen Köyüne Başkan Vekilinden  Taziye Ziyareti

Yemişen Köyü Taziye Evini ziyaret eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan okunan dualardan sonra acılı aileye Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun dileğinde bulunarak başsağlığı verdi. Her zaman halkın içinde olmaya özen gösteren Başkan Vekili  iyi ve kötü gününde vatandaşlara destek olmanın gerekliliğini vurgulayarak kalbe dokunmanın önemli olduğunu belirtti.

Taziye Kültürü sayesinde insanların bir araya gelip acılarının paylaşmasının önemli olduğunu vurgulayan Hacı Arslan Uzan bu geleneğin bizi bir araya getirmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Bu Kültürü yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.  Allah hayrınızı kabul etsin ifadesinde bulundu. Bulanığın en sevdiğim kültürü taziye evi çatısı altında toplanıp acılı ailelerin yaslarına ortak olup destek de bulunmak. Bir insanın mutlu ve acı gününde iyi komşusu olarak yanında var olmalıyız bu taziye kültürü bu anlamda çok önemli devlet olarak bunu destekliyoruz ifadesinde bulundu.

Sağlanan birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Uzan: " Değerli arkadaşlar Bulanıkta devlet olarak bir takım hizmetlere aracı olmaya çalışıyoruz. insanımızın hayatını kolaylaştırmak adına hizmet ediyoruz. Gençlerimizin iyi yerlere gelmesi için, dinini bilmesi için çalışıyoruz. Hepimizin üzerine vazife bizim dini bütün islamı öğrenen ve öğreten  bir nesil yetiştirmemiz lazım. bu nokta da eksiğimiz çok fazla inanıyoruz ki inanan insan teröre bulaşmaz hangi terör olursa olsun." dedi.  Ayrıca Birliktelik ruhunu bozmak isteyen kişilere fırsat vermeyelim diyen Başkan Vekili teröre karşı çağrı yaparak bizi zehirleyen zihniyetten uzak duralım, gençlerimizi uzak tutalım temennisinde bulundu.

Vatanını milletini seven, annesine babasına kendisine faydalı gençler yetiştirmeliyiz. Birilerinin maşası olmasınlar geleceklerine yön verip devletin önemli makamlarına gelsinler istiyoruz. 15 Temmuzda yaşadıklarımızı hiçbirimiz unutmuyoruz. Amaçlarına ulaşmış olsalardı birilerinin piyonu olup ülke olarak çok zor günler yaşayacaktık. vatanseverlik ruhumuz devletimizi ayakta tutuyor. Bizi Türk Kürt çatışmasına sevk ederek, ayrıştırarak terör örgütleri bu durumdan faydalanıyorlar.açıklamasında bulundu. Taziye ziyaretinden ayrılmadan önce kardeşliğimiz, birliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak devlet adına elimizden gelen hizmetle ile daima yanınızdayız olmaya da devam edeceğiz kapımız açık diyerek vatandaşlardan müsade isteyip tekrar başsağlığı dileyerek Taziye Evinden ayrıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar