Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gönüllerin Bir Olduğu Şölenle İlçemiz de Kutlandı

İlçemizden Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gönüllerin Bir Olduğu Şölenle İlçemiz de Kutlandı

 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gönüllerin Bir Olduğu Şölenle İlçemiz de Kutlandı

İlçemiz kaymakamı Hacı Arslan Uzan Hükümet Konağı önünde düzenlenen Çelenk Törenin de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve Aziz Şehitler anısına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Makamında Ağırladığı Misafirleriyle günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakamımız Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Törene katıldı.

Turgut Özal Ortaokulu'nun düzenlediği törende saygı duruşu ve ardından istiklal Marşı okunarak İlçemiz Kaymakamı açılış konuşmasını yaptı. Okullarımız öğrencilerinin düzenlediği şiir, folklor, koro eşliğinde katılımcılar ile birlikte coşkuyla kutlanan cumhuriyetimizin 94. Yılı duygu dolu anlar yaşattı. İlçe kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan Uzan salonda bulunan katılımcıların huzurunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak Cumhuriyetimizin kurucucu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Silah Arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan Aziz tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi sonsuz minnet şükran ve rahmetle anıyorum dedi.

İlçe Okullarımızın genelinde Kompozisyon, Şiir, Resim, Atletizm gibi alanlarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri ilçemiz Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Başsavcı Velat Öncel, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Altaş eşliğinde takdim edildi. Kapanış Konuşmasıyla son bulan törende katılımcılar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar