Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

İlçemizden Haberler

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

 

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak
 

      İlçemizde yeni yapılacak olan yaklaşık 25  dönümlük mesire alanı, Bulanık sakinlerimiz için doğa ile buluşma adresi olacak. İlçemiz İnönü mahallesinde yer alan, Cilikom Deresi ile  Körsu Deresi’nin birleşim noktasıyla, Ahlat Yolu arasında kalan atıl durumdaki ağaçlık ve sulak bölge, Belediyemiz tarafından mesire alanı haline getiriliyor.

 Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, ‘‘Belediyemizce yeni düzenlemeler yapılarak vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte rahatlıkla gelip hoşça zaman geçirebilecekleri, ihtişamlı bir mekan haline getirilecek olan yaklaşık 25 dönümlük alan, Bulanık’ta yine ilkler arasında yer alacak. Böylece İlçe sakinlerimiz haftanın 7 günü kendilerine sakin bir köşe bulup doğayla baş başa kalabilecek bir mekana sahip olmuş olacaklar. En önemlisi de bölgenin doğal güzelliği korunarak oluşturulacak mesire alanımızda; piknik üniteleri, oturma grupları, bisiklet parkuru, çocuk oyun grubu, işletme büfesi, çeşme, tuvalet ve çevre ihatası bulunacak. Ayrıca alanda gece aydınlatması da olacak’’ dedi.

    Mesire alanında yapılacak olan çalışmalara da hemen start verilerek ekipler hummalı bir çalışma başlattılar.     

     

     

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar