Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

İlçemizden Haberler

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

 

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak
 

      İlçemizde yeni yapılacak olan yaklaşık 25  dönümlük mesire alanı, Bulanık sakinlerimiz için doğa ile buluşma adresi olacak. İlçemiz İnönü mahallesinde yer alan, Cilikom Deresi ile  Körsu Deresi’nin birleşim noktasıyla, Ahlat Yolu arasında kalan atıl durumdaki ağaçlık ve sulak bölge, Belediyemiz tarafından mesire alanı haline getiriliyor.

 Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, ‘‘Belediyemizce yeni düzenlemeler yapılarak vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte rahatlıkla gelip hoşça zaman geçirebilecekleri, ihtişamlı bir mekan haline getirilecek olan yaklaşık 25 dönümlük alan, Bulanık’ta yine ilkler arasında yer alacak. Böylece İlçe sakinlerimiz haftanın 7 günü kendilerine sakin bir köşe bulup doğayla baş başa kalabilecek bir mekana sahip olmuş olacaklar. En önemlisi de bölgenin doğal güzelliği korunarak oluşturulacak mesire alanımızda; piknik üniteleri, oturma grupları, bisiklet parkuru, çocuk oyun grubu, işletme büfesi, çeşme, tuvalet ve çevre ihatası bulunacak. Ayrıca alanda gece aydınlatması da olacak’’ dedi.

    Mesire alanında yapılacak olan çalışmalara da hemen start verilerek ekipler hummalı bir çalışma başlattılar.     

     

     

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü Düzenledi


Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü DüzenlediGeziye katılan atletizm grubu öğrenciler Ahlat’ın tarihi Harabeşehir, Selçuklu Mezarlıkları, Ahlat müzesi ile Abdurrahman Gazi Türbesini gezdiler. Geziye sabah saat 08:00’de giden öğrenciler 15:00 de geri döndüler. Geziye katılan öğrenciler bu geziden çok memnun olduklarını tarihi zenginliklere Bu kadar yakından görebilme imkânını sağlayan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Aslan UZAN’a şükranlarını ifade ettiler.

Geziye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve diğer görevli öğretmenler eşlik ettiler.
 

DEVAMI

UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti

 


UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti


Kaymakam Hacı Arslan UZAN İlçemiz Yeni Mahallede bulunan Hz. Osman camisinde Cuma çıkışında cemaatle sohbet etti. Halk ile yakından ilgilenen UZAN ayaküstü dertlerini dinledi.


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar