Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

İlçemizden Haberler

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

 

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak
 

      İlçemizde yeni yapılacak olan yaklaşık 25  dönümlük mesire alanı, Bulanık sakinlerimiz için doğa ile buluşma adresi olacak. İlçemiz İnönü mahallesinde yer alan, Cilikom Deresi ile  Körsu Deresi’nin birleşim noktasıyla, Ahlat Yolu arasında kalan atıl durumdaki ağaçlık ve sulak bölge, Belediyemiz tarafından mesire alanı haline getiriliyor.

 Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, ‘‘Belediyemizce yeni düzenlemeler yapılarak vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte rahatlıkla gelip hoşça zaman geçirebilecekleri, ihtişamlı bir mekan haline getirilecek olan yaklaşık 25 dönümlük alan, Bulanık’ta yine ilkler arasında yer alacak. Böylece İlçe sakinlerimiz haftanın 7 günü kendilerine sakin bir köşe bulup doğayla baş başa kalabilecek bir mekana sahip olmuş olacaklar. En önemlisi de bölgenin doğal güzelliği korunarak oluşturulacak mesire alanımızda; piknik üniteleri, oturma grupları, bisiklet parkuru, çocuk oyun grubu, işletme büfesi, çeşme, tuvalet ve çevre ihatası bulunacak. Ayrıca alanda gece aydınlatması da olacak’’ dedi.

    Mesire alanında yapılacak olan çalışmalara da hemen start verilerek ekipler hummalı bir çalışma başlattılar.     

     

     

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar