Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

İlçemizden Haberler

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak

 

Artık Bulanıklıların Da Bir Mesire Alanı Olacak
 

      İlçemizde yeni yapılacak olan yaklaşık 25  dönümlük mesire alanı, Bulanık sakinlerimiz için doğa ile buluşma adresi olacak. İlçemiz İnönü mahallesinde yer alan, Cilikom Deresi ile  Körsu Deresi’nin birleşim noktasıyla, Ahlat Yolu arasında kalan atıl durumdaki ağaçlık ve sulak bölge, Belediyemiz tarafından mesire alanı haline getiriliyor.

 Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, ‘‘Belediyemizce yeni düzenlemeler yapılarak vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte rahatlıkla gelip hoşça zaman geçirebilecekleri, ihtişamlı bir mekan haline getirilecek olan yaklaşık 25 dönümlük alan, Bulanık’ta yine ilkler arasında yer alacak. Böylece İlçe sakinlerimiz haftanın 7 günü kendilerine sakin bir köşe bulup doğayla baş başa kalabilecek bir mekana sahip olmuş olacaklar. En önemlisi de bölgenin doğal güzelliği korunarak oluşturulacak mesire alanımızda; piknik üniteleri, oturma grupları, bisiklet parkuru, çocuk oyun grubu, işletme büfesi, çeşme, tuvalet ve çevre ihatası bulunacak. Ayrıca alanda gece aydınlatması da olacak’’ dedi.

    Mesire alanında yapılacak olan çalışmalara da hemen start verilerek ekipler hummalı bir çalışma başlattılar.     

     

     

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar
 
Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda İlçemize getirtilen Erzurum Yöresinden Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim SAĞLAM ve Aşık İhsan YAVUZER Belediyemiz 15 Temmuz Şehitleri Parkı Önünde toplanan halka açık hava konseri verildi.

Verilen Konsere İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Amirleri ve çok sayıda halk katıldı. Bulanık Halkına güzel bir gece yaşatan aşıklar halkı coşturdu.

Konser Öncesinde kısa bir konuşma yapan Sayın UZAN “Bu tür etkinliklerin İlçemiz için olması gerektiği, halkın bu tür etkinliklerle kendi kültürünü daha iyi koruyacağını belirterek Belediye olarak diğer hizmetlerimizde özellikle 100 yıllık sorun haline gelmiş su ve alt yapı sorununun çözümü için yakın zamanda konuya ilişkin ihalelerini gerçekleştirip çalışmaları başlatacaklarını belirtti”

20:00 saatinde başlayan konser -23: 00’te son bulurken konser sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

     

     

     

     

DEVAMI

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

 

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

Bulanık Belediyesi adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortak çalışması ile 15 Temmuz 2017 –15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulanık Kapalı Spor Salonunda Atletizm, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi ve Basketbol branşlarında Yaz Spor okullarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta hazır bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan UZAN tüm öğrencilerle yakından ilgilenerek öğrencilerle birlikte sportif etkinliklere katıldı.

Sporun ve bu kursların önemine değinen Sayın UZAN, Kursa katılan tüm öğrencilere haftalık olarak kafile kafile yakın il ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânlara bu haftadan itibaren günübirlik geziler, maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye Spor ayakkabısı, Beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına katılacak olan gençlere gidiş geliş için araç ayarlanması, 100 Takım forma ve spor malzemesi sözü verdi. Ayrıca Bulanık Belediyesi tarafından Bulanık Kapalı Spor Salonunun elektrik, Sıhhi tesisat ve Kalorifer tesisatının onarımlarının başlaması için gerekli talimatları verdi.

      

      

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar