Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Atamızı Anma Programı Belediyemiz Konferans Salonunda Devam Etti

İlçemizden Haberler

Atamızı Anma Programı Belediyemiz Konferans Salonunda Devam Etti

 
Atamızı Anma Programı Belediyemiz Konferans Salonunda Devam Etti

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümü İlçemiz Belediye Konferans Salonunda Bulanık Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun düzenlediği şiirler ve metinler, Atamız Hakkında Sinevizyon Gösterisi, Oratoryo ve Atatürk'ün sevdiği türküler ile halkımıza sunuldu.

Kaymakamımız ve değerli katılımcıların bulunduğu Konferans Salonunda Öğretmenlerin müzik enstrümanlarıyla öğrencilerin şiirlerine ve oratoryoya eşlik ederek duygu dolu anlar yaşattılar. Öğretmenlerin ve öğrencilerin özenle düzenlediği programda atamız duygu dolu sahneler ile hasretle yad edildi. İlçe Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk için hazırlıklardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederek Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz ifadesinde bulundu.

Törene katılan  şiir, kompozisyon, resim gibi alanlarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Mustafa Kemal'in gençlerde gördüğü gelecek ışığı onun anısına genç yeteneklere verildi. Duygu ortamında geçen törene Atamızın sevdiği şarkıların seslenildiği oratoryo ile son verildi.
 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar