Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

BELEDİYEMİZDEN CİNSİYET SEMİNERİ

Belediyemizden Haberler

BELEDİYEMİZDEN CİNSİYET SEMİNERİ

İlçemiz belediyesi tarafından belediye çalışanlarına 'toplumsal cinsiyet eşitliği' semineri verildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı ve Belediyemiz Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminer Bulanık Belediyesi Konferans Salonu'nda verildi.

Seminerde katılımcılara sunum yapan Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Burcu Yılmaz, kadın ve erkeğin ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamda neden ayrıştırıldığı anlatarak kadın ve erkeğin cinsiyet farkı gözetmezsizin eşit ve dayanışma içinde olmalarının yaşamı anlamlandırılacağını vurguladı.

 Katılımcı kadınların şiddeti; dayak hor görme, hakaret ve taciz olarak gördüklerini belirtmeleri karşısında şiddetin sadece fiziksel tanımlanmasının yanlış olduğu aktarıldı. Bu kapsamda kadınlara şiddetin türleri olan fiziksel, ekonomik, cinsel, psikolojik (sözel, duygusal) ve teknolojik şiddet türlerinin aktarımı yapıldı. Şiddetin bir döngü şeklinde sürdüğünün aktarıldığı seminerlerde şiddetle mücadele esas alınarak, kadınların şiddete maruz kaldıkları taktirde başvuracakları merciler paylaşıldı.

Seminere Belediyemiz Personeli katıldı.

Seminer katılımcıların görüş ve düşüncelerini aktarmasının ardından sona erdi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

 Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

   Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

   Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sayın Hacı Arslan UZAN; “ Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından,  tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu mübarek ayda kimsenin sofrası boş kalmasın istedik. Yardım paketlerimizi güler yüz ve Ramazan ayının  hayırlı geçmesi dilekleriyle  büyük bir titizlik içerisinde dağıttık. Ramazan ayı bereket ayıdır, yardımlaşma ayıdır, bu nedenle vatandaşlarımızın hayır duasını almak, kendilerinin yapacağı duada bulunmak yapılan bu hayır hasenatın güzelliğini ortaya çıkarmış oluyor.’’ dedi.

     

     

     

DEVAMI

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar