Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

BELEDİYEMİZDEN CİNSİYET SEMİNERİ

Belediyemizden Haberler

BELEDİYEMİZDEN CİNSİYET SEMİNERİ

İlçemiz belediyesi tarafından belediye çalışanlarına 'toplumsal cinsiyet eşitliği' semineri verildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı ve Belediyemiz Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminer Bulanık Belediyesi Konferans Salonu'nda verildi.

Seminerde katılımcılara sunum yapan Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Burcu Yılmaz, kadın ve erkeğin ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamda neden ayrıştırıldığı anlatarak kadın ve erkeğin cinsiyet farkı gözetmezsizin eşit ve dayanışma içinde olmalarının yaşamı anlamlandırılacağını vurguladı.

 Katılımcı kadınların şiddeti; dayak hor görme, hakaret ve taciz olarak gördüklerini belirtmeleri karşısında şiddetin sadece fiziksel tanımlanmasının yanlış olduğu aktarıldı. Bu kapsamda kadınlara şiddetin türleri olan fiziksel, ekonomik, cinsel, psikolojik (sözel, duygusal) ve teknolojik şiddet türlerinin aktarımı yapıldı. Şiddetin bir döngü şeklinde sürdüğünün aktarıldığı seminerlerde şiddetle mücadele esas alınarak, kadınların şiddete maruz kaldıkları taktirde başvuracakları merciler paylaşıldı.

Seminere Belediyemiz Personeli katıldı.

Seminer katılımcıların görüş ve düşüncelerini aktarmasının ardından sona erdi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar