Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Başkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda  Kilitli Parke Çalışmasını Denetledi

Belediyemizden Haberler

Başkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda  Kilitli Parke Çalışmasını Denetledi

 Başkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda  Kilitli Parke Çalışmasını Denetledi

İlçe mahallerinin daha kullanışlı hale gelmesi için yol yapımlarına önem veren Belediye Başkan Vekili vatandaşların mağduriyet yaşamaması için şikayetçi oldukları  toz ve çamur sorununu kilitli parke döşemesi yaparak  ortadan kaldırıyor. Halkın isteğini yerine getiren kayyum Hacı Arslan Uzan:" İlçe genelinde yol çalışmalarını devam ettirerek ulaşımları daha sağlıklı hale getirip vatandaşların hizmetine sunacağız." dedi.

Bahçelievler mahallesi iki bağlantı yolu üzerinde süren parke çalışması bitiminde Ahmet Yesevi Camisinden Malazgirt yoluna Ve Petrol Alanından Devlet Su İşleri kanalına kadar yol yapım çalışması tamamlandıktan sonra ulaşım düzenli bir şekilde hizmete sunulacak. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzanın çalışmayı bizzat yerinde denetlemesi üzerine Bilgi veren Fen İşleri Müdürü: "15 bin metre kare alanda idaresi Belediyeye ait işçiliği ihale edilen kilitli parke çalışmamız da 10-12 bin tona yakın malzeme kullandık. Parke döşemesi devam eden yol çalışmamızın çift kanatlı yağmur suyu oluğu ve bordür kaplamalarını da zemine yerleştiriyoruz kısa bir süre sonra ulaşıma açılacak İlçemize hayırlı olmasını diliyorum." açıklamasına bulundu.

İhale usulü bir firma tarafından yapımı sürdürülen kilitli parke yol çalışması hakkında konuşan firma yetkilisi alt tabaka zemin serme sıkıştırma yöntemini uyguladıktan sonra yaklaşık 11 personelimiz ile birlikte yağmur suyu oluğu, bordür ve kilitli parke çalışmasını yürütüyoruz . Herhangi bir çöküntünün yaşanmaması için alt zemin sıkıştırma yöntemini sıkı ve düzenli bir şekilde yaptık. Bir hafta içerisinde belediye teslim edilecek ifadesinde bulundu. Mahalleliler çalışmayı kontrol eden Başkan Vekilini karşılayarak şikayetlerini dikkate aldıkları için yapılan  hizmetten ve ulaşım sıkıntısından kurtardıkları için teşekkür ettiler.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar