Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu  

Belediyemizden Haberler

Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu  


Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu
 
 
         İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Mülkiyeti Belediyemize ait olan İş Merkezinin birinci katı tamamen restore edilerek bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne (ADEM), diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis ediliyor.

         Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN’a İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN ile Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL de eşlik etti. Bakım-onarım ve yerleşme süreci ile ilgili yetkililerden bilgi alan kaymakamımız bazı talimatlarda da bulundu. Yapım aşamasında sona gelinen ADEM'de Kur´an-ı Kerim, spor, resim, müzik, ahşap sanatları, tezhip, ebru, el sanatları, dikiş-nakış, ve daha birçok alanda kurs verilecek. Ayrıca bir tane de sinema salonu hizmete açılacak. Gençlik Merkezinde ise Fitness Center organizasyonu yapılacak.  İlçemizde faaliyet gösterecek olan  Aile Destek ve Eğitim Merkezlerinde (ADEM)  kadınlar, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

         Kaymakamımız UZAN,  Aile Destek ve Eğitim Merkezi ile Gençlik Merkezi’nin 2 hafta içerisinde açılacağını ifade etti.


      

      

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar