Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu  

Belediyemizden Haberler

Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu  


Başkanımız UZAN, ADEM ile Gençlik Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu
 
 
         İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Mülkiyeti Belediyemize ait olan İş Merkezinin birinci katı tamamen restore edilerek bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne (ADEM), diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis ediliyor.

         Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN’a İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN ile Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL de eşlik etti. Bakım-onarım ve yerleşme süreci ile ilgili yetkililerden bilgi alan kaymakamımız bazı talimatlarda da bulundu. Yapım aşamasında sona gelinen ADEM'de Kur´an-ı Kerim, spor, resim, müzik, ahşap sanatları, tezhip, ebru, el sanatları, dikiş-nakış, ve daha birçok alanda kurs verilecek. Ayrıca bir tane de sinema salonu hizmete açılacak. Gençlik Merkezinde ise Fitness Center organizasyonu yapılacak.  İlçemizde faaliyet gösterecek olan  Aile Destek ve Eğitim Merkezlerinde (ADEM)  kadınlar, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

         Kaymakamımız UZAN,  Aile Destek ve Eğitim Merkezi ile Gençlik Merkezi’nin 2 hafta içerisinde açılacağını ifade etti.


      

      

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 

 

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 
 
Belediyemizce İlçemiz Zafer Mahallesinde Etkinlik Çadırı olarak kurulacak olan Kıl Çadırın Belediyemiz Fen İşleri Ekiplerince zemin çalışmalarını yerinde inceleyen Sayın UZAN konu hakkında bilgi alarak “Hazırlanacak Etkinlik Çadırının İlçemiz adına çok faydalı olacağını” belirtti.

DEVAMI

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar