Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor

Belediyemizden Haberler

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor


Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor
 
     Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, İlçemizde eksikliği ile trafik kirliliğine neden olan otopark yapımı için yetkililerle bir araya gelerek onlara talimatlar verdi.

    Başkanımız UZAN, İlçe merkezimizde bulunan PTT karşısındaki boş ve metruk alanda özel araçlar için 100 araçlık otopark yapımı için startı verdi. Özel araçların park edebilecekleri otopark alanı şu anda metruk ve mezbelelik bir halde şehrimizde görüntü kirliliği oluşturuyor. Otopark alanının ve çevresinin önce tesviye ile ıslah edileceğini ve  otopark inşasının bitimine müteakiben alanın etrafında da yaya kaldırımı yapılacağını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN,  ‘‘Amacımız para kazanmak değil, topluma hizmet etmek’’ dedi.

    Belediye Başkanı Hacı Arslan UZAN, otopark sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade ederek, “İlçemizde ciddi anlamda bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yaşanan bu yoğunluk aynı zamanda park sorununu da beraberinde getiriyor. Şehir merkezinde yaşanan bu soruna ciddi anlamda çözüm üretecek hiçbir çalışma yapılmamış. Belediye olarak yaptığımız değerlendirmeler ışığında PTT önündeki mezbeleliği otopark yapacağız. Özellikle çarşı merkezimiz şehrin en işlek caddesi olması dolayısıyla buradaki araç trafiği felç durumda. Gerekli çalışmaları ekiplerimiz yarın başlatıyor ve kısa süre zarfında inşaat çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece hem ortadaki mezbeleliği ortadan kaldıracağız hem de otopark hizmeti ile ana caddelerdeki trafik kirliliğine son vermiş olacağız. Bu otoparkımız 100 araç kapasitesinde olacak ” dedi.

    Daha sonra ikinci otopark yapımı için saha araştırmalarını değerlendiren Başkanımız UZAN, ilçe merkezimizin çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu.

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor


İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor

Bulanık kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından ilçemiz Güllüova Mahallesi, Yeni Mahalle yolları ve şehir içi araç parkı ile diğer çalışmaların kontrolünü yaptı. Çalışmaları kontrol eden UZAN çalışmalarla ilgili geniş çaplı bilgi aldı. Daha sonrasında ilçemiz Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunun halk arasında “Sütlü Bulak” diye bilinen çeşmenin vatandaşa daha iyi hizmet sunması amacıyla düzenleme çalışması kontrol edildi.  Çalışmaları yakından takip eden UZAN işçilerle yakından ilgilenerek çalışmaların halk adına önemine vurgu yaptı.

Ardından Ptt üstü şehiriçi araç durağını Müfettiş Mustafa AYYILDIZ, Kontrolör Osman ÖZKAN ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan UZAN duraktaki şoförlerle sohbet etti. Yaptığı çalışmalardan dolayı kaymakam beye memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışlarına sayılı gün kalan parkların kontrolünü yapan UZAN çalışmaları takip etti. İncelemeler sırasında işçilere “ Burayı korumak hepimizin görevi “ dedi.

     

     

     

     

     

DEVAMI

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler

 

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler
 
Bazı Resmi İş ve İşlemleri takip etmek üzere Ankara İline giden Sayın Başkanımız UZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP ile Birlikte “Kardeş Belediyemiz olan Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK ile görüştüklerini yapılan görüşmede İlçemizin Sokak iyileştirmelerinde kullanılmak üzere park ve bahçe malzemelerini talep etmiş olduklarını ve söz konusu malzemenin verilmesine ilişkin sözünü aldıklarını aldıkları bu sözler ile kendilerine göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı başta Sayın Başkan Mustafa AK, Belediye Başkan Yardımcısı Semih KANİBİR, Fen İşleri Müdürü Aytekin KARACA, Dış İlişkiler Müdürü Mustafa ARAÇ ve Park ve Bahçeler Müdürü Serdar DURSUN Bey Efendiye Şükranlarını sunuyorum” dedi.

      

      


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar