Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor

Belediyemizden Haberler

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor


Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor
 
     Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, İlçemizde eksikliği ile trafik kirliliğine neden olan otopark yapımı için yetkililerle bir araya gelerek onlara talimatlar verdi.

    Başkanımız UZAN, İlçe merkezimizde bulunan PTT karşısındaki boş ve metruk alanda özel araçlar için 100 araçlık otopark yapımı için startı verdi. Özel araçların park edebilecekleri otopark alanı şu anda metruk ve mezbelelik bir halde şehrimizde görüntü kirliliği oluşturuyor. Otopark alanının ve çevresinin önce tesviye ile ıslah edileceğini ve  otopark inşasının bitimine müteakiben alanın etrafında da yaya kaldırımı yapılacağını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN,  ‘‘Amacımız para kazanmak değil, topluma hizmet etmek’’ dedi.

    Belediye Başkanı Hacı Arslan UZAN, otopark sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade ederek, “İlçemizde ciddi anlamda bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yaşanan bu yoğunluk aynı zamanda park sorununu da beraberinde getiriyor. Şehir merkezinde yaşanan bu soruna ciddi anlamda çözüm üretecek hiçbir çalışma yapılmamış. Belediye olarak yaptığımız değerlendirmeler ışığında PTT önündeki mezbeleliği otopark yapacağız. Özellikle çarşı merkezimiz şehrin en işlek caddesi olması dolayısıyla buradaki araç trafiği felç durumda. Gerekli çalışmaları ekiplerimiz yarın başlatıyor ve kısa süre zarfında inşaat çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece hem ortadaki mezbeleliği ortadan kaldıracağız hem de otopark hizmeti ile ana caddelerdeki trafik kirliliğine son vermiş olacağız. Bu otoparkımız 100 araç kapasitesinde olacak ” dedi.

    Daha sonra ikinci otopark yapımı için saha araştırmalarını değerlendiren Başkanımız UZAN, ilçe merkezimizin çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu.

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar