Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor

Belediyemizden Haberler

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor


Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor
 
     Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, İlçemizde eksikliği ile trafik kirliliğine neden olan otopark yapımı için yetkililerle bir araya gelerek onlara talimatlar verdi.

    Başkanımız UZAN, İlçe merkezimizde bulunan PTT karşısındaki boş ve metruk alanda özel araçlar için 100 araçlık otopark yapımı için startı verdi. Özel araçların park edebilecekleri otopark alanı şu anda metruk ve mezbelelik bir halde şehrimizde görüntü kirliliği oluşturuyor. Otopark alanının ve çevresinin önce tesviye ile ıslah edileceğini ve  otopark inşasının bitimine müteakiben alanın etrafında da yaya kaldırımı yapılacağını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN,  ‘‘Amacımız para kazanmak değil, topluma hizmet etmek’’ dedi.

    Belediye Başkanı Hacı Arslan UZAN, otopark sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade ederek, “İlçemizde ciddi anlamda bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yaşanan bu yoğunluk aynı zamanda park sorununu da beraberinde getiriyor. Şehir merkezinde yaşanan bu soruna ciddi anlamda çözüm üretecek hiçbir çalışma yapılmamış. Belediye olarak yaptığımız değerlendirmeler ışığında PTT önündeki mezbeleliği otopark yapacağız. Özellikle çarşı merkezimiz şehrin en işlek caddesi olması dolayısıyla buradaki araç trafiği felç durumda. Gerekli çalışmaları ekiplerimiz yarın başlatıyor ve kısa süre zarfında inşaat çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece hem ortadaki mezbeleliği ortadan kaldıracağız hem de otopark hizmeti ile ana caddelerdeki trafik kirliliğine son vermiş olacağız. Bu otoparkımız 100 araç kapasitesinde olacak ” dedi.

    Daha sonra ikinci otopark yapımı için saha araştırmalarını değerlendiren Başkanımız UZAN, ilçe merkezimizin çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu.

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar