Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor

Belediyemizden Haberler

Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor


Belediye Başkanımız UZAN, İlçemizde Otoparklar Yaptırtıyor
 
     Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, İlçemizde eksikliği ile trafik kirliliğine neden olan otopark yapımı için yetkililerle bir araya gelerek onlara talimatlar verdi.

    Başkanımız UZAN, İlçe merkezimizde bulunan PTT karşısındaki boş ve metruk alanda özel araçlar için 100 araçlık otopark yapımı için startı verdi. Özel araçların park edebilecekleri otopark alanı şu anda metruk ve mezbelelik bir halde şehrimizde görüntü kirliliği oluşturuyor. Otopark alanının ve çevresinin önce tesviye ile ıslah edileceğini ve  otopark inşasının bitimine müteakiben alanın etrafında da yaya kaldırımı yapılacağını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN,  ‘‘Amacımız para kazanmak değil, topluma hizmet etmek’’ dedi.

    Belediye Başkanı Hacı Arslan UZAN, otopark sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade ederek, “İlçemizde ciddi anlamda bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yaşanan bu yoğunluk aynı zamanda park sorununu da beraberinde getiriyor. Şehir merkezinde yaşanan bu soruna ciddi anlamda çözüm üretecek hiçbir çalışma yapılmamış. Belediye olarak yaptığımız değerlendirmeler ışığında PTT önündeki mezbeleliği otopark yapacağız. Özellikle çarşı merkezimiz şehrin en işlek caddesi olması dolayısıyla buradaki araç trafiği felç durumda. Gerekli çalışmaları ekiplerimiz yarın başlatıyor ve kısa süre zarfında inşaat çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece hem ortadaki mezbeleliği ortadan kaldıracağız hem de otopark hizmeti ile ana caddelerdeki trafik kirliliğine son vermiş olacağız. Bu otoparkımız 100 araç kapasitesinde olacak ” dedi.

    Daha sonra ikinci otopark yapımı için saha araştırmalarını değerlendiren Başkanımız UZAN, ilçe merkezimizin çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu.

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar