Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyeden Bayram Temizliği

Belediyemizden Haberler

Belediyeden Bayram Temizliği

Belediyeye bağlı temizlik işleri ve itfaiye müdürlüğüne bağlı personeller bayram temizliği çalışmalarını sürdürüyor.
 
Bulanık’ın 7 mahallesinde başlayan temizlik çalışması bayram boyunca devam edecek.

Çarşı merkezin yıkanmasıyla başlayan temizlik, mahallerde inşaat hafriyatları ve çöplerin alınmasıyla devam ediyor.
Bayram boyunca temizlik çalışmalarının hummalı bir şekilde geçeceğini belirten Belediye  Temizlik İşleri Sorumlusu Doğan Karabalık, personellerin aynı anda birçok mahallede  temizlik çalışmaları yürüttüğünü ifade etti.

Karabalık,”Gece ve gündüz dönüşümlü olarak çalışan personellerimiz  bayram boyunca tüm mahallelerde temizlik çalışması yürütecek . Bayram nedeniyle haklımızın kesilen kurbanların dışkı,işkembe,bağırsak gibi sakaktatları uluorta atmamalı konusunda duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Yapılan inşaatlarda yol ortalarına dökülen kum ve çimento torbalarının kötü görüntüye yol açtığını belirten Karabalık,”İnşaat yapımında yolu trafiğe ve yaya geçişini engelleyenleri uyarıyoruz. Ancak buna rağmen yine kuralları ihlal eden vatandaşlarımız var. Vatandaşlarımızdan ricamız, inşaat malzemelerini yolu ve vatandaşların geçişini engelleyecek şekilde rast gele bırakılmasıdır.  “ifadelerine yer verdi.

 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar