Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyeden Bayram Temizliği

Belediyemizden Haberler

Belediyeden Bayram Temizliği

Belediyeye bağlı temizlik işleri ve itfaiye müdürlüğüne bağlı personeller bayram temizliği çalışmalarını sürdürüyor.
 
Bulanık’ın 7 mahallesinde başlayan temizlik çalışması bayram boyunca devam edecek.

Çarşı merkezin yıkanmasıyla başlayan temizlik, mahallerde inşaat hafriyatları ve çöplerin alınmasıyla devam ediyor.
Bayram boyunca temizlik çalışmalarının hummalı bir şekilde geçeceğini belirten Belediye  Temizlik İşleri Sorumlusu Doğan Karabalık, personellerin aynı anda birçok mahallede  temizlik çalışmaları yürüttüğünü ifade etti.

Karabalık,”Gece ve gündüz dönüşümlü olarak çalışan personellerimiz  bayram boyunca tüm mahallelerde temizlik çalışması yürütecek . Bayram nedeniyle haklımızın kesilen kurbanların dışkı,işkembe,bağırsak gibi sakaktatları uluorta atmamalı konusunda duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Yapılan inşaatlarda yol ortalarına dökülen kum ve çimento torbalarının kötü görüntüye yol açtığını belirten Karabalık,”İnşaat yapımında yolu trafiğe ve yaya geçişini engelleyenleri uyarıyoruz. Ancak buna rağmen yine kuralları ihlal eden vatandaşlarımız var. Vatandaşlarımızdan ricamız, inşaat malzemelerini yolu ve vatandaşların geçişini engelleyecek şekilde rast gele bırakılmasıdır.  “ifadelerine yer verdi.

 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

 Belediyemiz Tarafından Ramazan Ayı Gıda Paketi Dağıtımı Yapıldı

   Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

   Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sayın Hacı Arslan UZAN; “ Kardeş Belediyemiz Ankara Keçiören Belediyesi tarafından İlçemize gönderilen 400 adet gıda paketi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından,  tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu mübarek ayda kimsenin sofrası boş kalmasın istedik. Yardım paketlerimizi güler yüz ve Ramazan ayının  hayırlı geçmesi dilekleriyle  büyük bir titizlik içerisinde dağıttık. Ramazan ayı bereket ayıdır, yardımlaşma ayıdır, bu nedenle vatandaşlarımızın hayır duasını almak, kendilerinin yapacağı duada bulunmak yapılan bu hayır hasenatın güzelliğini ortaya çıkarmış oluyor.’’ dedi.

     

     

     

DEVAMI

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar