Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyemizde Hastane Caddesi Kaldırım Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İlçemizden Haberler

Belediyemizde Hastane Caddesi Kaldırım Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Belediyemizde Hastane Caddesi Kaldırım Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İlçemiz genelinde vatandaşlara daha sağlıklı ve güvenilir yol için çalışmalarına ağırlık vererek belediye ekipleri Başkan Vekilimiz Öncülüğünde işleri yürütüyor. Zafer Mahallesi Hastane caddesi gibi işlek alanda yollardan rahatsız olan vatandaşların ve sürücülerin ulaşım imkanları kolaylaştırılarak hizmete sunulacak.

Sıcak Asfalt çalışmalarının bitimi üzerine sağ ve sol taraf da iki yönlü yolun kaldırım çalışmalarına başlandı. Kilitli parke döşemesi ile yapılan kaldırım aralarına renkli taşlarda koyularak canlı bir kaldırım meydana çıkarılacak. 250 metre yolun iki tarafı da yayalar için kullanıma hazır kaldırım çalışması devam ederken, alt zemin ışıklandırmaya uygun hale getirilip ışıklandırma direkleri yerleştirilecek. Ayrıca oturma banklarının koyulacağı alana ağaçlandırma çalışması da yapılarak cadde daha işlevsel, halkın yaşam refahını yükseltecek bir alana dönüşecek.

Çalışmaların bütün ayrıntılarını inceleyen Başkan Vekilimiz belediyecilik hizmetimizde İlçemizin ulaşım aksaklıklarını en alt seviyeye indirip, vatandaşlarımıza ve sürücülere kolaylıklar sağlayacağız. Sadece Yol çalışması olarak bakmadığımız bu caddeyi daha canlı kılmak, ayrıca hastaneye gelen vatandaşlarımızın dinleneceği bir alan olarak oturma bankları koyup ve ağaçlandırma yaparak çok daha işlevsel bir yer haline getirmiş olacağız açıklamasında bulundu.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar