Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyemizin Güzel Sanatlara Sponsorluğu ile Resim Sergisi Açıldı

Belediyemizden Haberler

Belediyemizin Güzel Sanatlara Sponsorluğu ile Resim Sergisi Açıldı

 

Belediyemizin Güzel Sanatlara Sponsorluğu ile Resim Sergisi Açıldı
 
    Belediyemizin sponsor olduğu İlçe gençlerimizin çalışmaları, hükümet konağı önünde emek dolu bir sergiyle görücüye çıktı.

   Belediyemizin desteğiyle İlçe gençlerimizden Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencileri; Mesut ARSLAN ile Esengül ARSLAN’ın yeteneklerini sergiledikleri birbirinden farklı güzel eserlerin sunulduğu emek ve yetenek dolu serginin açılışı, Belediye Başkanımız UZAN tarafından yapıldı.

   Belediye Başkanımız UZAN, öğrencilerin güzel eserler meydana getirdiklerini belirterek: “Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan sergiyi çok beğendim. Burada öğrencileri adeta kendi içlerindeki sevgiyi resimlere yansıtarak, güzel eserler ortaya çıkarıyorlar. Öğrencilerimizin resim dalına olan merakları ve yeteneklerine binaen biz de belediye olarak sponsor olduk. Belediyemiz işte böyle hizmetler için var, böyle hizmetlere sponsor olmak için var. Terör örgütlerine sponsor olmak için değil, onlara hizmet etmek için değil. Biz belediye olarak güzel işlere hep destek vermeye hazırız. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar