Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Belediyemizin Yeni Minibüs Durağı Hizmete Açıldı

İlçemizden Haberler

Belediyemizin Yeni Minibüs Durağı Hizmete Açıldı

 


Belediyemizin Yeni Minibüs Durağı Hizmete Açıldı
 
   İlçemiz kapalı spor salonu karşısında, Ahlat yolu kenarında bulunan Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait mezbelelik boş arazi, Belediyemiz tarafından dolgu ve tesviye yapıldıktan sonra minibüsler için garaj haline getirildi.

   Geçen ay fiilen hizmete giren minibüs garajı,  5700 m²’lik alanda yaklaşık 300 minibüse ücretsiz olarak hizmet veriyor.

   Belediyemizin yeni minibüs garajı ile birlikte hem farklı yerlerde duran minibüsler bir araya toplanarak belli bir merkeze sahip oldular, hem de şehir içi trafik bir nebze soluk alarak rahatlamış oldu. Fakat vatandaşlarımızın da mağdur olmasını da engellemek için minibüsler 16:00 - 17:00 saatleri arasında şehir içine girebilecekler. Böylece ağır eşyası olan vatandaşlarımız, alışveriş sonrası eşyalarını garaja kadar götürmeden minibüsleri ayaklarına kadar gelmiş olacak.


     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü Düzenledi


Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü DüzenlediGeziye katılan atletizm grubu öğrenciler Ahlat’ın tarihi Harabeşehir, Selçuklu Mezarlıkları, Ahlat müzesi ile Abdurrahman Gazi Türbesini gezdiler. Geziye sabah saat 08:00’de giden öğrenciler 15:00 de geri döndüler. Geziye katılan öğrenciler bu geziden çok memnun olduklarını tarihi zenginliklere Bu kadar yakından görebilme imkânını sağlayan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Aslan UZAN’a şükranlarını ifade ettiler.

Geziye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve diğer görevli öğretmenler eşlik ettiler.
 

DEVAMI

UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti

 


UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti


Kaymakam Hacı Arslan UZAN İlçemiz Yeni Mahallede bulunan Hz. Osman camisinde Cuma çıkışında cemaatle sohbet etti. Halk ile yakından ilgilenen UZAN ayaküstü dertlerini dinledi.


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar