Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Bulanık Belediyesinde İlk Isıtmalı Garaj Yapıldı

Belediyemizden Haberler

Bulanık Belediyesinde İlk Isıtmalı Garaj Yapıldı

Bulanık Belediyesinde İlk Isıtmalı Garaj Yapıldı

Belediyeye ait bütün araçların bulunduğu Makine İkmal bölümünde İlçede İlk ısıtmalı, kaloriferli garaj yapıldı. Garajın son halini ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan memnuniyetini dile getirerek böyle bir garajın ilçe için gerekli olduğunu düşündüğümüz için elimizden geleni ortaya koyarak ısıtmalı garajın yapımını sağladık şeklinde konuştu.

Kışın çalışan araçların donmasından şikayetçi olan Makine İkmal Müdür Vekili Abdullah Bingöl: “ kışın çalışan araçlar donduğu için makinelerin, araçların bırakılacağı yer yoktu. Bu konuda çok sıkıntı yaşıyorduk. Kapalı ısıtmalı garajın yapımına ihtiyacımız vardı. Bize bu konuda yardımcı olan, desteğini sunan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’a çok teşekkür ederiz.” dedi. Kış mevsimi uzun sürse de artık araçlar donmadan, zahmet çekmeden çalışmalar yapılacak.  400 metre kare üzerine bir ay içinde inşa edilen Kapalı ısıtmalı garajda 10 araç tahsis edilecek.

Çalışmanın yapıldığı alanda 2 tane greyder, 4 tane kepçe, 4 tane kamyon, 3 tane traktör, 1 tane kuka, 1 tane de cenaze taşıma aracı ile birlikte 18 tane personelle çalışılıyor. Ayrıca Makine İkmal Bölümünün bulunduğu alanda hurdaya dönen araçların bulunduğu yerde görüntü kirliliği yaptığını söyleyen Uzan bunların temizlenmesini istedi. Alanda bulunan çiftçilerin sulama amaçlı yararlandığı, körsu deresin bulunduğu noktada oto kademesinin arsası etrafında yapay duvar çevresinin yapılması isteniyor.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar