Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Bulanık’a 1800 Adet Çöp Konteyneri Hibesi

Belediyemizden Haberler

Bulanık’a 1800 Adet Çöp Konteyneri Hibesi


Bulanık’a 1800 Adet Çöp Konteyneri Hibesi

 
             Bulanık Belediyesi daha temiz bir Bulanık için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 1800 adet çöp konteyneri aldı.

        Belediye Başkanımız Sayın Hacı Arslan UZAN yaptığı açıklamada, ilçenin hizmetinde kullanılmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden hibe yoluyla 1760 adet sokaklar için, 40 adet de park ve bahçe için toplamda 1800 adet çöp konteyneri aldıklarını belirtti. İlçemize en iyi hizmeti verebilmek adına önlerine gelen en küçük fırsatı değerlendirmeye ve yeni fırsatlar oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan UZAN, “Belediyemizin ‘Çevre ve Temizlik Projesi’ kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden tamamı hibe olmak üzere 1800 adet çöp konteyneri teslim aldık. Desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı i. Melih GÖKÇEK’e teşekkür ederiz’’ dedi.

      İlçemizin her mahalle, cadde ve sokaklarına hibe edilen bu çöp konteynerleri ile çöpler toplanacak. Sağlığı tehdit eden ve görünüşü hoş olmayan,  çöp kovaları kaldırılarak, ilçemiz daha temiz ve daha düzenli bir çevreye sahip olacaktır.
 KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 

 

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 
 
Belediyemizce İlçemiz Zafer Mahallesinde Etkinlik Çadırı olarak kurulacak olan Kıl Çadırın Belediyemiz Fen İşleri Ekiplerince zemin çalışmalarını yerinde inceleyen Sayın UZAN konu hakkında bilgi alarak “Hazırlanacak Etkinlik Çadırının İlçemiz adına çok faydalı olacağını” belirtti.

DEVAMI

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar