Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

İlçemizden Haberler

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

 

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı
 
 
        İlçemiz Kapalı Spor Salonu çevresinde Belediyemizin düzenlediği fidan dikme etkinliğine Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile AK Parti İlçe Başkanı Ali BULUT, Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Bankası Müdürü Ceyhun KOÇ, İlçemize Bursa’dan misafir gelen Psikoterapist Deniz AĞAR ve çok sayıda öğrenci   katıldı.
 
      İlk olarak Belediye Başkanımız UZAN, öğrencilere fidanın nasıl dikileceğini öğreterek yeşilin önemine dikkat çekti ve çevrenin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu öğrencilere anlattı.
 
      Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aşılamak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün burada çeşitli fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Kurumlarımızın çevresi temiz, görsel olarak zengin olması konusuna önem vermekteyiz. Belediye olarak üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız ve bütün birimlerimizin yanındayız. Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz devam edecek.  Bizden sonraki nesile bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olacak” dedi. 
 
       Daha sonra ‘‘Yaşanabilir bir dünya için haydi ağaç dikmeye’’ yazılı pankart açılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

 
 

     

     

     


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar