Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

İlçemizden Haberler

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

 

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı
 
 
        İlçemiz Kapalı Spor Salonu çevresinde Belediyemizin düzenlediği fidan dikme etkinliğine Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile AK Parti İlçe Başkanı Ali BULUT, Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Bankası Müdürü Ceyhun KOÇ, İlçemize Bursa’dan misafir gelen Psikoterapist Deniz AĞAR ve çok sayıda öğrenci   katıldı.
 
      İlk olarak Belediye Başkanımız UZAN, öğrencilere fidanın nasıl dikileceğini öğreterek yeşilin önemine dikkat çekti ve çevrenin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu öğrencilere anlattı.
 
      Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aşılamak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün burada çeşitli fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Kurumlarımızın çevresi temiz, görsel olarak zengin olması konusuna önem vermekteyiz. Belediye olarak üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız ve bütün birimlerimizin yanındayız. Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz devam edecek.  Bizden sonraki nesile bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olacak” dedi. 
 
       Daha sonra ‘‘Yaşanabilir bir dünya için haydi ağaç dikmeye’’ yazılı pankart açılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

 
 

     

     

     


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar
 
Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda İlçemize getirtilen Erzurum Yöresinden Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim SAĞLAM ve Aşık İhsan YAVUZER Belediyemiz 15 Temmuz Şehitleri Parkı Önünde toplanan halka açık hava konseri verildi.

Verilen Konsere İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Amirleri ve çok sayıda halk katıldı. Bulanık Halkına güzel bir gece yaşatan aşıklar halkı coşturdu.

Konser Öncesinde kısa bir konuşma yapan Sayın UZAN “Bu tür etkinliklerin İlçemiz için olması gerektiği, halkın bu tür etkinliklerle kendi kültürünü daha iyi koruyacağını belirterek Belediye olarak diğer hizmetlerimizde özellikle 100 yıllık sorun haline gelmiş su ve alt yapı sorununun çözümü için yakın zamanda konuya ilişkin ihalelerini gerçekleştirip çalışmaları başlatacaklarını belirtti”

20:00 saatinde başlayan konser -23: 00’te son bulurken konser sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

     

     

     

     

DEVAMI

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

 

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

Bulanık Belediyesi adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortak çalışması ile 15 Temmuz 2017 –15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulanık Kapalı Spor Salonunda Atletizm, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi ve Basketbol branşlarında Yaz Spor okullarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta hazır bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan UZAN tüm öğrencilerle yakından ilgilenerek öğrencilerle birlikte sportif etkinliklere katıldı.

Sporun ve bu kursların önemine değinen Sayın UZAN, Kursa katılan tüm öğrencilere haftalık olarak kafile kafile yakın il ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânlara bu haftadan itibaren günübirlik geziler, maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye Spor ayakkabısı, Beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına katılacak olan gençlere gidiş geliş için araç ayarlanması, 100 Takım forma ve spor malzemesi sözü verdi. Ayrıca Bulanık Belediyesi tarafından Bulanık Kapalı Spor Salonunun elektrik, Sıhhi tesisat ve Kalorifer tesisatının onarımlarının başlaması için gerekli talimatları verdi.

      

      

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar