Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

İlçemizden Haberler

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı

 

Gençlerimiz Fidanları Toprak İle Kucaklaştırdı
 
 
        İlçemiz Kapalı Spor Salonu çevresinde Belediyemizin düzenlediği fidan dikme etkinliğine Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile AK Parti İlçe Başkanı Ali BULUT, Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Bankası Müdürü Ceyhun KOÇ, İlçemize Bursa’dan misafir gelen Psikoterapist Deniz AĞAR ve çok sayıda öğrenci   katıldı.
 
      İlk olarak Belediye Başkanımız UZAN, öğrencilere fidanın nasıl dikileceğini öğreterek yeşilin önemine dikkat çekti ve çevrenin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu öğrencilere anlattı.
 
      Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aşılamak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün burada çeşitli fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Kurumlarımızın çevresi temiz, görsel olarak zengin olması konusuna önem vermekteyiz. Belediye olarak üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız ve bütün birimlerimizin yanındayız. Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz devam edecek.  Bizden sonraki nesile bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olacak” dedi. 
 
       Daha sonra ‘‘Yaşanabilir bir dünya için haydi ağaç dikmeye’’ yazılı pankart açılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

 
 

     

     

     


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar