Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

Belediyemizden Haberler

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

 
Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi
 
 
       Kardeş Belediyemiz Keçiören tarafından İlçemize sunulan orta vadeli projelerden olan Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile Gençlik Merkezi’nde sona gelindi. Ama bunlar daha başlangıç. İnşallah İlçemizde daha birçok güzel projeler de görmeye devam edeceğiz.
     
     İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Bulanık Otel’e ait binanın birinci katının bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne, diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis edildi.

         Peki ADEM ve Gençlik Merkezi’nde neler bulunuyor, halkımız bunlardan nasıl yararlanacak?

  Öncelikle ADEM, Kaymakamlığımıza bağlı bir kuruluş olarak, Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimizce, sadece kadınlarımıza yönelik hizmet verecek olan, ve  bünyesinde bilgisayar destekli kütüphane, çocuk eğlence alanı, resim atölyesi ( içerisinde tezhip, ebru sanatı, yağlı boya, seramik boyama, kokulu taş ve sabun yapımı, keçe süsleme kursları bulunan), dikiş kursu, Kur’an-ı Kerim kursu, geleneksel içecekler hizmetlerine yönelik butik mutfak, bayan kuaför kursu, dinlenme alanı ve Fitness merkezi (içerisinde koşu bantları, koşu bisikletleri, step aerobik, plates minderleri, plates topları, plates masaları, yumuşak ağırlık topları,  armut koltuklar, masa tenisi, satranç, TV, soyunma kabini bulunan) ile kurslarda yapılan eserlerin sergilenip satıldığı stantların da bulunduğu bir sosyal aktivite merkezidir.

      Ayrıca   Aile Destek ve Eğitim Merkezinde (ADEM)  kadınlarımız, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

     Gençlik Merkezimiz ise Belediyemize bağlı olarak gençlerimize hizmet vermek amacıyla faaliyet gösterecek olan ve bünyesinde sınavlara hazırlanan gençlerimize yönelik bilgisayar destekli kütüphane, ara zamanlarında vakitlerini değerlendirebilmeleri için bilardo, masa tenisi, langırt, satranç, dinlenme alanı ve yeteneklerini sergileyebilecekleri resim atölyesi, müzik atölyesi barındıran çok amaçlı bir sosyal merkezdir.

     Aynı zamanda, ADEM ile Gençlik Merkezimiz arasında modern ses sistemiyle donatılmış 70 kişilik sinema salonumuz halkımızın hizmetine açılmıştır.
  
  İlçemizde ilklerin gerçekleştirilmesinin mutluluğunu, heyecanını, hep birlikte yaşıyoruz.  Bu hizmetlerin İlçemize kazandırılmasında desteğini esirgemeyen Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’a Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve halkımız adına can-ı gönülden teşekkür ederiz.
   
 
                                                                                            
                                                                                    
       

        

        

        

        

        

        

        

        
     
                                             
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor


İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor

Bulanık kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından ilçemiz Güllüova Mahallesi, Yeni Mahalle yolları ve şehir içi araç parkı ile diğer çalışmaların kontrolünü yaptı. Çalışmaları kontrol eden UZAN çalışmalarla ilgili geniş çaplı bilgi aldı. Daha sonrasında ilçemiz Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunun halk arasında “Sütlü Bulak” diye bilinen çeşmenin vatandaşa daha iyi hizmet sunması amacıyla düzenleme çalışması kontrol edildi.  Çalışmaları yakından takip eden UZAN işçilerle yakından ilgilenerek çalışmaların halk adına önemine vurgu yaptı.

Ardından Ptt üstü şehiriçi araç durağını Müfettiş Mustafa AYYILDIZ, Kontrolör Osman ÖZKAN ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan UZAN duraktaki şoförlerle sohbet etti. Yaptığı çalışmalardan dolayı kaymakam beye memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışlarına sayılı gün kalan parkların kontrolünü yapan UZAN çalışmaları takip etti. İncelemeler sırasında işçilere “ Burayı korumak hepimizin görevi “ dedi.

     

     

     

     

     

DEVAMI

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler

 

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler
 
Bazı Resmi İş ve İşlemleri takip etmek üzere Ankara İline giden Sayın Başkanımız UZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP ile Birlikte “Kardeş Belediyemiz olan Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK ile görüştüklerini yapılan görüşmede İlçemizin Sokak iyileştirmelerinde kullanılmak üzere park ve bahçe malzemelerini talep etmiş olduklarını ve söz konusu malzemenin verilmesine ilişkin sözünü aldıklarını aldıkları bu sözler ile kendilerine göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı başta Sayın Başkan Mustafa AK, Belediye Başkan Yardımcısı Semih KANİBİR, Fen İşleri Müdürü Aytekin KARACA, Dış İlişkiler Müdürü Mustafa ARAÇ ve Park ve Bahçeler Müdürü Serdar DURSUN Bey Efendiye Şükranlarını sunuyorum” dedi.

      

      


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar