Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

Belediyemizden Haberler

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

 
Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi
 
 
       Kardeş Belediyemiz Keçiören tarafından İlçemize sunulan orta vadeli projelerden olan Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile Gençlik Merkezi’nde sona gelindi. Ama bunlar daha başlangıç. İnşallah İlçemizde daha birçok güzel projeler de görmeye devam edeceğiz.
     
     İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Bulanık Otel’e ait binanın birinci katının bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne, diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis edildi.

         Peki ADEM ve Gençlik Merkezi’nde neler bulunuyor, halkımız bunlardan nasıl yararlanacak?

  Öncelikle ADEM, Kaymakamlığımıza bağlı bir kuruluş olarak, Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimizce, sadece kadınlarımıza yönelik hizmet verecek olan, ve  bünyesinde bilgisayar destekli kütüphane, çocuk eğlence alanı, resim atölyesi ( içerisinde tezhip, ebru sanatı, yağlı boya, seramik boyama, kokulu taş ve sabun yapımı, keçe süsleme kursları bulunan), dikiş kursu, Kur’an-ı Kerim kursu, geleneksel içecekler hizmetlerine yönelik butik mutfak, bayan kuaför kursu, dinlenme alanı ve Fitness merkezi (içerisinde koşu bantları, koşu bisikletleri, step aerobik, plates minderleri, plates topları, plates masaları, yumuşak ağırlık topları,  armut koltuklar, masa tenisi, satranç, TV, soyunma kabini bulunan) ile kurslarda yapılan eserlerin sergilenip satıldığı stantların da bulunduğu bir sosyal aktivite merkezidir.

      Ayrıca   Aile Destek ve Eğitim Merkezinde (ADEM)  kadınlarımız, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

     Gençlik Merkezimiz ise Belediyemize bağlı olarak gençlerimize hizmet vermek amacıyla faaliyet gösterecek olan ve bünyesinde sınavlara hazırlanan gençlerimize yönelik bilgisayar destekli kütüphane, ara zamanlarında vakitlerini değerlendirebilmeleri için bilardo, masa tenisi, langırt, satranç, dinlenme alanı ve yeteneklerini sergileyebilecekleri resim atölyesi, müzik atölyesi barındıran çok amaçlı bir sosyal merkezdir.

     Aynı zamanda, ADEM ile Gençlik Merkezimiz arasında modern ses sistemiyle donatılmış 70 kişilik sinema salonumuz halkımızın hizmetine açılmıştır.
  
  İlçemizde ilklerin gerçekleştirilmesinin mutluluğunu, heyecanını, hep birlikte yaşıyoruz.  Bu hizmetlerin İlçemize kazandırılmasında desteğini esirgemeyen Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’a Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve halkımız adına can-ı gönülden teşekkür ederiz.
   
 
                                                                                            
                                                                                    
       

        

        

        

        

        

        

        

        
     
                                             
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 

 

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 
 
Belediyemizce İlçemiz Zafer Mahallesinde Etkinlik Çadırı olarak kurulacak olan Kıl Çadırın Belediyemiz Fen İşleri Ekiplerince zemin çalışmalarını yerinde inceleyen Sayın UZAN konu hakkında bilgi alarak “Hazırlanacak Etkinlik Çadırının İlçemiz adına çok faydalı olacağını” belirtti.

DEVAMI

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar