Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

Belediyemizden Haberler

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

 
Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi
 
 
       Kardeş Belediyemiz Keçiören tarafından İlçemize sunulan orta vadeli projelerden olan Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile Gençlik Merkezi’nde sona gelindi. Ama bunlar daha başlangıç. İnşallah İlçemizde daha birçok güzel projeler de görmeye devam edeceğiz.
     
     İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Bulanık Otel’e ait binanın birinci katının bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne, diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis edildi.

         Peki ADEM ve Gençlik Merkezi’nde neler bulunuyor, halkımız bunlardan nasıl yararlanacak?

  Öncelikle ADEM, Kaymakamlığımıza bağlı bir kuruluş olarak, Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimizce, sadece kadınlarımıza yönelik hizmet verecek olan, ve  bünyesinde bilgisayar destekli kütüphane, çocuk eğlence alanı, resim atölyesi ( içerisinde tezhip, ebru sanatı, yağlı boya, seramik boyama, kokulu taş ve sabun yapımı, keçe süsleme kursları bulunan), dikiş kursu, Kur’an-ı Kerim kursu, geleneksel içecekler hizmetlerine yönelik butik mutfak, bayan kuaför kursu, dinlenme alanı ve Fitness merkezi (içerisinde koşu bantları, koşu bisikletleri, step aerobik, plates minderleri, plates topları, plates masaları, yumuşak ağırlık topları,  armut koltuklar, masa tenisi, satranç, TV, soyunma kabini bulunan) ile kurslarda yapılan eserlerin sergilenip satıldığı stantların da bulunduğu bir sosyal aktivite merkezidir.

      Ayrıca   Aile Destek ve Eğitim Merkezinde (ADEM)  kadınlarımız, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

     Gençlik Merkezimiz ise Belediyemize bağlı olarak gençlerimize hizmet vermek amacıyla faaliyet gösterecek olan ve bünyesinde sınavlara hazırlanan gençlerimize yönelik bilgisayar destekli kütüphane, ara zamanlarında vakitlerini değerlendirebilmeleri için bilardo, masa tenisi, langırt, satranç, dinlenme alanı ve yeteneklerini sergileyebilecekleri resim atölyesi, müzik atölyesi barındıran çok amaçlı bir sosyal merkezdir.

     Aynı zamanda, ADEM ile Gençlik Merkezimiz arasında modern ses sistemiyle donatılmış 70 kişilik sinema salonumuz halkımızın hizmetine açılmıştır.
  
  İlçemizde ilklerin gerçekleştirilmesinin mutluluğunu, heyecanını, hep birlikte yaşıyoruz.  Bu hizmetlerin İlçemize kazandırılmasında desteğini esirgemeyen Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’a Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve halkımız adına can-ı gönülden teşekkür ederiz.
   
 
                                                                                            
                                                                                    
       

        

        

        

        

        

        

        

        
     
                                             
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar