Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

Belediyemizden Haberler

Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi

 
Gözlerinize İnanın, Bu Kareler Bulanık’ta Çekildi
 
 
       Kardeş Belediyemiz Keçiören tarafından İlçemize sunulan orta vadeli projelerden olan Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile Gençlik Merkezi’nde sona gelindi. Ama bunlar daha başlangıç. İnşallah İlçemizde daha birçok güzel projeler de görmeye devam edeceğiz.
     
     İlçemizde Merkez Cami yanında bulunan Bulanık Otel’e ait binanın birinci katının bir kısmı Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ne, diğer kısmı da Gençlik Merkezi’ne tahsis edildi.

         Peki ADEM ve Gençlik Merkezi’nde neler bulunuyor, halkımız bunlardan nasıl yararlanacak?

  Öncelikle ADEM, Kaymakamlığımıza bağlı bir kuruluş olarak, Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimizce, sadece kadınlarımıza yönelik hizmet verecek olan, ve  bünyesinde bilgisayar destekli kütüphane, çocuk eğlence alanı, resim atölyesi ( içerisinde tezhip, ebru sanatı, yağlı boya, seramik boyama, kokulu taş ve sabun yapımı, keçe süsleme kursları bulunan), dikiş kursu, Kur’an-ı Kerim kursu, geleneksel içecekler hizmetlerine yönelik butik mutfak, bayan kuaför kursu, dinlenme alanı ve Fitness merkezi (içerisinde koşu bantları, koşu bisikletleri, step aerobik, plates minderleri, plates topları, plates masaları, yumuşak ağırlık topları,  armut koltuklar, masa tenisi, satranç, TV, soyunma kabini bulunan) ile kurslarda yapılan eserlerin sergilenip satıldığı stantların da bulunduğu bir sosyal aktivite merkezidir.

      Ayrıca   Aile Destek ve Eğitim Merkezinde (ADEM)  kadınlarımız, çeşitli branşlarda hem eğitim, hem de gelecekte iş kurmak için sertifika alacaklar.

     Gençlik Merkezimiz ise Belediyemize bağlı olarak gençlerimize hizmet vermek amacıyla faaliyet gösterecek olan ve bünyesinde sınavlara hazırlanan gençlerimize yönelik bilgisayar destekli kütüphane, ara zamanlarında vakitlerini değerlendirebilmeleri için bilardo, masa tenisi, langırt, satranç, dinlenme alanı ve yeteneklerini sergileyebilecekleri resim atölyesi, müzik atölyesi barındıran çok amaçlı bir sosyal merkezdir.

     Aynı zamanda, ADEM ile Gençlik Merkezimiz arasında modern ses sistemiyle donatılmış 70 kişilik sinema salonumuz halkımızın hizmetine açılmıştır.
  
  İlçemizde ilklerin gerçekleştirilmesinin mutluluğunu, heyecanını, hep birlikte yaşıyoruz.  Bu hizmetlerin İlçemize kazandırılmasında desteğini esirgemeyen Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’a Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve halkımız adına can-ı gönülden teşekkür ederiz.
   
 
                                                                                            
                                                                                    
       

        

        

        

        

        

        

        

        
     
                                             
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar