Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Güllova  Mahallesinde Dökülen Sıcak Asfaltı Başkan Vekilimiz UZAN Yerinde İzledi

Belediyemizden Haberler

Güllova  Mahallesinde Dökülen Sıcak Asfaltı Başkan Vekilimiz UZAN Yerinde İzledi

 
 
Güllova  Mahallesinde Dökülen Sıcak Asfaltı Başkan Vekilimiz UZAN Yerinde İzledi
 
 
İlçe Merkezinde yol yapım çalışmalarına Önem Veren Başkan Vekili Daha Önce köy olan Güllova yerleşim yerini merkeze dahil ederek Bulanığa bağlı mahalle haline getirdi. Mahalle yollarının kötü olması ve Ulaşımı aksatması nedeniyle sıcak asfalt yapımına karar verilerek başlatılan çalışmaların son aşamasına gelindi.
 

Kayyum olarak İlçe için yararlı çalışmalara imza atan Başkan Vekili halkın Ulaşım sıkıntılarının,  alt yapı sorunlarını, içme suyu sıkıntılarını ortadan kaldıracağız İlçemizi yaşanabilir bir merkez haline getirip şehir estetiğin de bir yaşam sunacağız şeklinde konuştu. Yaklaşık 3 buçuk kilometre üzerine atılan sıcak asfalt sayesinde memnun kalan vatandaşlar Başkan Vekiline gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler. Kademe Şefi Ali Balkaya yol için attığımız temel malzemeyi sağlam ve titiz bir şekilde serip sıkıştırdıktan sonra Finişerle ekibimiz sıcak asfaltı döktü açıklamasında bulundu. Kepçe ile birlikte 10 araç, ve 15 personelle çalıştıklarını belirten Kademe Şefi bu yol çalışmalarının İlçe ve mahalle için gerekli olduğunu söyledi. Ayrıca Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın desteği ile halka yararlı olacak bir çalışma olduğunu belirterek biz elimizden gelen iş hassasiyetini gösterip halkın hizmetine sunuyoruz ifadesinde bulundu.

Yol boyu dökülen sıcak asfalt yolu gezen Uzan Vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek onların hizmeti için buradayız. Biz devletin temsilcisi olarak elimizden gelen bütün imkanları seferber ederek sadece ilçe merkezinin değil beldelerin, köylerin sıkıntılarını da aşmak için uğraşacağız diyerek vatandaşlar ile selamlaşıp ayrıldı.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar