Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Güllova Yolu Sıcak Asfalt Çalışması Yapılıyor

Belediyemizden Haberler

Güllova Yolu Sıcak Asfalt Çalışması Yapılıyor


 
Güllova Yolu Sıcak Asfalt Çalışması Yapılıyor
 
Belediye genelin de yapılan yol çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. İlçe ve Güllova mahallesini birbirine bağlayan yaklaşık 3 buçuk kilometre üzerine sıcak asfalt atımı için yol yapım çalışmaları başladı. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde izledi.

Güllova Mahallesi için sıcak asfalt yol çalışmasını anlatan Kademe Şefi Ali Balkaya temel malzemenin atıldığını belirterek: “ Yol için alt temel malzemeyi atıyoruz daha sonra bu malzemeleri serip sıkıştırdıktan sonra Finişerle ekip sıcak asfaltı dökecek.” dedi.  Kepçe ile birlikte toplamda 10 araç ve 15 personelle çalıştıklarını söyleyen Kademe Şefi bu yol çalışmanın İlçe ve Mahalle için gerekli olduğunu Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ın da desteği ile çok güzel ve yararlı bir olacağını belirtti.
Mahallede aileyi ziyaret eden Hacı Arslan Uzan’ a zemzem suyu ve çay ikramında bulunuldu. Ayrıca Kahveye gidip vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinleyen Uzan Belediye olarak ilçe için gerekli olan bütün hizmetleri sağlamak adına elimizden geldiğince çalışıyoruz dedi. Mahalleli tarafından sevgi ile karşılanan Başkan Vekiline mahalle halkı yapılan yol ve okul çalışmaları için teşekkür ettiler. Öğrencilerle de konuşup selamlaşan Uzan çikolata dağıtarak mahalleli çocuklar ile sohbet edip çikolata ikramında bulundu.

Güllova İlkokulu için yapılan semt sahasının son aşamalarına bakan Hacı Arslan Uzan öğrenciler için hayırlı olmasını diledi. Semt sahası için Teşekkür eden okul öğretmenleri bir takım eksiklileri de dile getirerek yardım talebinde bulundular. Merdivenler için gerekli çimento ve araç sağlayan Uzan Belediye ve Kaymakamlık olarak her zaman yanınızdayız dedi. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar