Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Hastane Caddesine Yeni Bir Ulaşım Yolu Eklenerek Trafik Rahatlatılıyor    

İlçemizden Haberler

Hastane Caddesine Yeni Bir Ulaşım Yolu Eklenerek Trafik Rahatlatılıyor    

 


     Hastane Caddesine Yeni Bir Ulaşım Yolu Eklenerek Trafik Rahatlatılıyor    

İlçemizde yapılan yol çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Bulanık'ta ilk defa iki ana caddeyi birbirine bağlayan, Alpaslan caddesi ve Binbaşı Arslan Kulaksız caddesi birleştirilerek Hastane Caddesinde  hem ulaşım kolaylaşacak hem de trafik sorununa çözüm gelecek. Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan UZAN'ın denetiminde çalışması devam eden yol Öğretmenevi bahçesinden geçiyor.  

Belediye içerisinde sadece bir cadde üzerinden sağlanan trafik sorunu ortadan kalkıyor. İki işlek caddeyi birbirine bağlamak için çalışılan yolun bitim aşamasına gelindiğinde ulaşım problemi azaltılacak. Belediye İmar işleri, Fen İşleri ve Makine İkmal Bölümünün üzerinde çalıştığı yolun genişliği 12 metre uzunluğu ise 200 metre olacak. Belediye çalışanı Bülent Meyveli: " Hizmete sunacağımız yol Bulanıkta ilk kez iki ana caddeyi birbirine bağlayan bir  çalışma olduğu için önem arz ediyor. Şuanda alt zemin dolgusu yapılarak ulaşıma uygun hale getiriliyor." açıklamasında bulundu.

Bulanık Belediyesinde vatandaşların ulaşım sıkıntılarını azaltmak ve daha güvenilir, sağlıklı yol çalışmaları yaparak yayalar ve sürücülere kolaylıklar sağlanacak. Başkan Vekilimizin yapılan bütün çalışmaların en ince ayrıntısına kadar incelemelerde bulunduğu alanlarda, yapılan işlerin hassasiyet gösterilerek yerine getirilmesini istedi.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar