Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemiz İtfaiye Binası Daha İyi Hizmet Vermek İçin Yenileniyor

İlçemizden Haberler

İlçemiz İtfaiye Binası Daha İyi Hizmet Vermek İçin Yenileniyor


İlçemiz İtfaiye Binası Daha İyi Hizmet Vermek İçin Yenileniyor

İlçemiz terminalinde yer alan itfaiye Binası Belediye Başkan Vekilimiz talimatıyla iyi şartlarda hizmet vermek adına yenileniyor. İtfaiye Personellerini kalacak yerlerinin elden geçirildiği alan içerisinde tamamen yenilik yapılarak rahat edecekleri ortam sağlanacak. Ayrıca kışın araçların donmaması için Isıtmalı Garaj yapılarak Kış mevsiminde de sağlıklı hizmet vermenin önü açılıyor.

Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan çalışmaları yerinde izleyerek ustalardan bilgi aldı. Personellerin kaldıkları İtfaiye binasını iç kısmı tamamen elden geçiriliyor. Sıva, boya, alçıpen, mutfak, lavabo imalatları yapılarak itfaiye Personellerinin ve Gece Nöbetçilerinin kalabileceği ferah bir yer haline getirilecek. İhtiyacı karşılamayan kazan değiştirilerek daha büyük bir kazan alınıp yerleştirilecek.

İtfaiye Araçlarının park edileceği yerlerin kısıtlı olmasından dolayı park yeri genişletilerek, ısıtma sistemi kurulacak böylece araçların soğuk havalarda daha sağlıklı hizmet vermesi sağlanmış olacak. Mescit içinde boya ve yer parkesi döşenmesini söyleyen Başkan Vekilimiz Tabelanın da değiştiriliap büyük ve ışıklı sistemle yapılmasını istedi. Binanın iç kısmını ve etrafını gezen Başkan Vekilimiz Çalışmaların titiz bir şekilde yürütülmesini belirterek kısa sürede tamamlanmasını istedi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen Vekilimiz alandan ayrıldı.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar