Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik

Belediyemizden Haberler

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik

 

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik
 
            15.05.2017 Pazartesi günü,  Kardeş Belediyemiz Keçiören’in destekleriyle yapılan Muhtar Evleri, Taksi Durakları, Gençlik Merkezi ve Aile Destek ve Eğitim Merkezi'nin toplu açılış törenini ve Belediyemiz ile Kardeş Keçiören Belediyemiz arasında kardeşlik hukuku kapsamında ‘‘Kardeş Belediye Protokolü’’ imza törenini gerçekleştirdik.

        Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan UZAN tarafından Bulanık Hükümet Konağı önünde düzenlenen açılış ve imza törenine; Valimiz Seddar YAVUZ,  Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin ŞİMŞEK, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ile beraberindeki 14 kişilik kurum amirleri ve meclis üyeleri, Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, kurum amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

        Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan UZAN tarafından yapılan açılış konuşmasında, Sayın UZAN ‘‘ Sayın Valim, Sayın Vekilim, Sayın Belediye Başkanlarım, Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Gençler, Sevgili Çocuklar… Bugün anlamlı bir günde hepinizle beraberiz. Kardeş Belediyemiz Keçiören’in İlçemize yapmış olduğu hizmetlerin toplu açılış merasimine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bildiğiniz üzere Keçiören Belediyemiz ile bugün itibariyle Kardeşlik Protokolü imzalayacağız. Ve bu işi resmiyete dökmüş olacağız. Keçiören Belediyemiz Allah razı olsun bize bugüne kadar neler yaptı ben kısaca bildirmek istiyorum. 1 adet damperli kamyon hibe etti, 1 adet çöp sıkıştırma kamyonu hibe etti. 5 adet taksi durağı yapımı tamamlandı, çelik konstrüksiyonlu ve prefabrik bir yapı. 5 adet muhtarlık binası yapımı tamamlandı. Bunların açılışını yapacağız. Yine gençlerimiz için Bulanık’ta sosyal donatı alanının eksikliği dikkat çekiyordu. Bunun için bir gençlik merkezi de oluşturdular. Bu kapsamda bize 2 adet bilardo masası, langırt, 2adet masa tenisi, 4 adet satranç, 10 adet bilgisayar ve bilumum sportif malzemeler, fitness aletleri verildi. Bulanık’ta bir sinema eksikliği de vardı, elhamdülillah onu da tamamlayarak bugün sinemaya da kavuşacak Bulanık. 70 kişilik bir sinema salonu da oluşturuldu. Bunların hepsi Bulanık Belediyemiz ile  Kardeş Keçiören Belediyemizin işbirliği ile hazırlandı. İnşallah bugün hepsinin açılışını yapacağız. Bildiğiniz üzere ana caddemiz Şehit Suat İshakoğlu caddemiz ile Sultan Alparslan Caddemiz lale figürlü, çiçek desenli dekoratif aydınlatma sistemine kavuşturuldu. Onların da bugün açılışını yapmış olacağız. Hem tekrar aramızda bulunarak bizleri onurlandıran başta Sayın Valimize, Milletvekilimize, Keçiören Belediye Başkanımıza ve 14 kişilik Kurum Amiri, Meclis Üyesi bizi burada yalnız bırakmadı. Hepinize ben İlçem adına, şahsım adına yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum’’ diyerek sözlerine son verdi.

       Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA ise, Bulanık ve Keçiören Belediyelerinin bugüne kadar kardeşlik hukuku içerisinde çok güzel işlere imza attığını belirterek, “Bulanık Belediye Başkan Vekili Sayın Hacı Arslan UZAN ve Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK, bugün kardeşlik protokolünü beraber imzalayacaklardır. İkisi de çok çalışkan arkadaşlarımız, birlikte çok daha güzel hizmetlere inşallah imza atacaklardır. Kardeş Belediye olduklarından bu yana Bulanıklı hemşerilerimizi yalnız bırakmayan, her zaman vatandaşlarımızın yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

    Muş’a bu yıl 1,6 trilyonluk yatırım yapacaklarını belirten Mehmet Emin ŞİMŞEK de, “Biz ne kadar bu vatandaşa hizmet etsek de yine azdır. Herkesin kapısına gideceğiz, her eve gireceğiz ve herkesin gönlüne dokunacağız. Teşkilatlarımız birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeli. Bizim içimizde küslük, ayrılık olmaz. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı daha ileri taşımak için hep beraber çalışacağız. Bulanık’taki eğitime olan desteğimiz Türkiye ortalamasının üzerinde, inşallah bu daha da artacaktır. Bulanık inşallah 2019 yılında doğalgaza kavuşacak. Bunun çalışmaları sürüyor. Bu desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

     Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ise, heyetiyle birlikte üçüncü defa Bulanık’ı ziyaret ettiklerini belirterek, “Her seferinde büyük bir samimiyetle bizleri karşıladınız. Bu sıcak ilginizden dolayı bütün Bulanıklılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bulunmuş olduğumuz topraklar son derece önemli topraklardır. Aslında Anadolu’nun ilk İslamlaşmasında ve Anadolu’nun kapısının açılmasında Muş’un ayrı bir önemi vardır. Muş bizim için Anadolu’nun kapısıdır ve bu kapıdan girdikten sonra bin yıldır bu toprakların içerisinde hep beraber yaşadık. Bu topraklar için bedeller ödedik. Bu toprakları vatan edinmek için de şehitler verdik. Her bir karış toprağında şehit kanı olan bu mübarek Anadolu toprakları artık bizim vatanımızdır. Bu topraklar üzerinde yıllarca kardeşçe yaşadığımız gibi bundan sonra da kardeşçe yaşayacağız. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Bir Kardeş Belediyemizin olduğunu hep hatırlayacağız. Sizlerinde Ankara’da bir kardeşinizin olduğunu, Kardeş Belediyenizin olduğunu hep hatırlayın. Her zaman tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

       Valimiz Seddar YAVUZ da, konuşmasında 1071’in kendileri için bir antlaşma olduğunu kaydederek, “Biz nereden geldik, nereye gidiyoruz. Bunları çok iyi idrak etmeliyiz. Biz medeniyetimizden uzaklaştıkça vahşileşiyor, değerlerimizi kaybediyoruz ve asimile oluyoruz. Toprakların işgali sonlandırılabilir, ama zihinlerin işgali çok daha tehlikelidir. Bugün Türkiye’de yaşadığımız birçok sorunun altında bu zihinsel işgal yatar. Küreselleşme ve küreselleşme olarak bildiğimiz olgu; ABD de, Avrupa da Hıristiyanları bir araya getirirken, Ortadoğu’da etnik ve mezhepsel çatışmalarla Müslümanlar birbirlerini katlediyor. Bu üzerinde son derece düşünülmesi gereken bir konudur. Tarih boyunca bin yıllık tarihimize bakarsanız, biz kimsenin etnik kökenini sorgulamadık, ama zaman zaman bu konuda yanlış yaptık. Fakat son 15 yıldır yaptığımız tüm yanlışları da ayaklarımızın altına aldık. Biz 80 milyon vatan evladını aynı gözle görüyor, aynı şefkatle kucaklıyor ve onlar için aydınlık bir gelecek düşünüyoruz. 80 milyon tek vatan, tek bayrak, tek millet diyoruz. Eğer ‘ben Kürdüm’ diyen bir vatandaşın benden daha az hakkı varsa bunların hepsinden vazgeçmeye hazırız. Biz diyoruz ki bu ülkede yaşayan tüm farklı etnik yapılar, aynı haklardan faydalanmalıdır. İnsanlar etnikleriyle gurur duymalı, bundan asla rahtsız değiliz. Ama insanların bunu bir ayrımcılık meselesine getirmesinden rahatsızlığımız var, o zaman bu toplumda huzuru bulamayız. Yoksa biz herkesin elbisesine sonuna kadar saygılıyız. Bir kez daha Bulanık’tan sesleniyorum; bugün DEAŞ, FETÖ, PKK gibi terör örgütlerinin tamamının ana masasında oturanlar aynı güçlerdir. Birisi ‘biz Kürtlerin hakkını savunuyoruz’ derken hendek ve çukurlar kazarak Kürtleri gömdüler, evlerini başlarını yıktılar. Birileri de dedi ki ‘biz İslam Devleti kurduk.’ İslam Devleti kuranlar, bütün Müslümanları katletmeye devam ediyor, bütün İslam eserlerini Ortadoğu’da yerle bir ettiler. Bakın FETÖ ‘hizmet ediyoruz’ diye yola çıktı, 249 vatandaşımızı katletti. Nasıl oluyor da ‘Kürtçüyüm’ diyen bir örgüt Kürtleri katlediyor, nasıl oluyor da ‘Müslüman’ım’ diyenler Müslümanları katlediyor. Çünkü bunların ana kumanda merkezi aynı yerden yönetiliyor. Artık uyanın, başka Türkiye yok. Bakın seksen milyon vatan evladının ikinci bir adresi yoktur. Balkanların, Kafkasların, Ortadoğu’nun, hatta Afrikalının ikinci bir adresi Türkiye’dir. Eğer daha iyi bir ülke bulmuşsanız, o zaman istediğinizi yapın. Ama bilin ki bu ülkeden başka sığınacak, yaşanacak bir ülke yoktur. O yüzden birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştireceğiz” şeklinde konuştu.

      Konuşmaların ardından Keçiören Belediyesi ile Bulanık Belediyesi arasında ‘‘Kardeş Belediye Protokolü’’ imzalandı, imzalanan protokol sonrasında toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Protokol üyelerine hediyelerin verildiği programda Sayın Valimiz Seddar YAVUZ tarafından Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK’a  ‘‘Fahri Hemşerilik Beratı’’ verildi.
 
     Muş Valiliği Mehter Takımının izleyicileri büyülediği gösterilerinin ardından Ankara Keçiören Belediye Başkanlığı tarafından hibe edilen taksi durakları, muhtarlık evleri gençlik merkezi ve aile destek merkezinin açılışları yapıldı. Açılış sonrasında Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Milletvekilimiz Mehmet  Emin ŞİMŞEK, Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ile beraberindekilerle birlikte yeni açılan yerler gezildi.
 
    Daha sonra program bitiminde Muş Milletvekilimiz Mehmet  Emin Şimşek, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız ile Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, gençlerimiz ile Belediyemizin konferans salonunda Kariyer Günleri kapsamında söyleşide bulundular.
 
         Söyleşi sonrası ise Malazgirt’e gidilerek Zafer Anıtı’nda hatıra fotoğrafı çektirilerek anlamlı ve yoğun bir gün daha tamamlandı.
 
       

        

        

        

        

        
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar