Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik

Belediyemizden Haberler

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik

 

İlçemizde Büyük Açılış Merasimi Düzenledik
 
            15.05.2017 Pazartesi günü,  Kardeş Belediyemiz Keçiören’in destekleriyle yapılan Muhtar Evleri, Taksi Durakları, Gençlik Merkezi ve Aile Destek ve Eğitim Merkezi'nin toplu açılış törenini ve Belediyemiz ile Kardeş Keçiören Belediyemiz arasında kardeşlik hukuku kapsamında ‘‘Kardeş Belediye Protokolü’’ imza törenini gerçekleştirdik.

        Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan UZAN tarafından Bulanık Hükümet Konağı önünde düzenlenen açılış ve imza törenine; Valimiz Seddar YAVUZ,  Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin ŞİMŞEK, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ile beraberindeki 14 kişilik kurum amirleri ve meclis üyeleri, Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, kurum amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

        Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan UZAN tarafından yapılan açılış konuşmasında, Sayın UZAN ‘‘ Sayın Valim, Sayın Vekilim, Sayın Belediye Başkanlarım, Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Gençler, Sevgili Çocuklar… Bugün anlamlı bir günde hepinizle beraberiz. Kardeş Belediyemiz Keçiören’in İlçemize yapmış olduğu hizmetlerin toplu açılış merasimine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bildiğiniz üzere Keçiören Belediyemiz ile bugün itibariyle Kardeşlik Protokolü imzalayacağız. Ve bu işi resmiyete dökmüş olacağız. Keçiören Belediyemiz Allah razı olsun bize bugüne kadar neler yaptı ben kısaca bildirmek istiyorum. 1 adet damperli kamyon hibe etti, 1 adet çöp sıkıştırma kamyonu hibe etti. 5 adet taksi durağı yapımı tamamlandı, çelik konstrüksiyonlu ve prefabrik bir yapı. 5 adet muhtarlık binası yapımı tamamlandı. Bunların açılışını yapacağız. Yine gençlerimiz için Bulanık’ta sosyal donatı alanının eksikliği dikkat çekiyordu. Bunun için bir gençlik merkezi de oluşturdular. Bu kapsamda bize 2 adet bilardo masası, langırt, 2adet masa tenisi, 4 adet satranç, 10 adet bilgisayar ve bilumum sportif malzemeler, fitness aletleri verildi. Bulanık’ta bir sinema eksikliği de vardı, elhamdülillah onu da tamamlayarak bugün sinemaya da kavuşacak Bulanık. 70 kişilik bir sinema salonu da oluşturuldu. Bunların hepsi Bulanık Belediyemiz ile  Kardeş Keçiören Belediyemizin işbirliği ile hazırlandı. İnşallah bugün hepsinin açılışını yapacağız. Bildiğiniz üzere ana caddemiz Şehit Suat İshakoğlu caddemiz ile Sultan Alparslan Caddemiz lale figürlü, çiçek desenli dekoratif aydınlatma sistemine kavuşturuldu. Onların da bugün açılışını yapmış olacağız. Hem tekrar aramızda bulunarak bizleri onurlandıran başta Sayın Valimize, Milletvekilimize, Keçiören Belediye Başkanımıza ve 14 kişilik Kurum Amiri, Meclis Üyesi bizi burada yalnız bırakmadı. Hepinize ben İlçem adına, şahsım adına yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum’’ diyerek sözlerine son verdi.

       Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA ise, Bulanık ve Keçiören Belediyelerinin bugüne kadar kardeşlik hukuku içerisinde çok güzel işlere imza attığını belirterek, “Bulanık Belediye Başkan Vekili Sayın Hacı Arslan UZAN ve Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK, bugün kardeşlik protokolünü beraber imzalayacaklardır. İkisi de çok çalışkan arkadaşlarımız, birlikte çok daha güzel hizmetlere inşallah imza atacaklardır. Kardeş Belediye olduklarından bu yana Bulanıklı hemşerilerimizi yalnız bırakmayan, her zaman vatandaşlarımızın yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

    Muş’a bu yıl 1,6 trilyonluk yatırım yapacaklarını belirten Mehmet Emin ŞİMŞEK de, “Biz ne kadar bu vatandaşa hizmet etsek de yine azdır. Herkesin kapısına gideceğiz, her eve gireceğiz ve herkesin gönlüne dokunacağız. Teşkilatlarımız birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeli. Bizim içimizde küslük, ayrılık olmaz. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı daha ileri taşımak için hep beraber çalışacağız. Bulanık’taki eğitime olan desteğimiz Türkiye ortalamasının üzerinde, inşallah bu daha da artacaktır. Bulanık inşallah 2019 yılında doğalgaza kavuşacak. Bunun çalışmaları sürüyor. Bu desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

     Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ise, heyetiyle birlikte üçüncü defa Bulanık’ı ziyaret ettiklerini belirterek, “Her seferinde büyük bir samimiyetle bizleri karşıladınız. Bu sıcak ilginizden dolayı bütün Bulanıklılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bulunmuş olduğumuz topraklar son derece önemli topraklardır. Aslında Anadolu’nun ilk İslamlaşmasında ve Anadolu’nun kapısının açılmasında Muş’un ayrı bir önemi vardır. Muş bizim için Anadolu’nun kapısıdır ve bu kapıdan girdikten sonra bin yıldır bu toprakların içerisinde hep beraber yaşadık. Bu topraklar için bedeller ödedik. Bu toprakları vatan edinmek için de şehitler verdik. Her bir karış toprağında şehit kanı olan bu mübarek Anadolu toprakları artık bizim vatanımızdır. Bu topraklar üzerinde yıllarca kardeşçe yaşadığımız gibi bundan sonra da kardeşçe yaşayacağız. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Bir Kardeş Belediyemizin olduğunu hep hatırlayacağız. Sizlerinde Ankara’da bir kardeşinizin olduğunu, Kardeş Belediyenizin olduğunu hep hatırlayın. Her zaman tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

       Valimiz Seddar YAVUZ da, konuşmasında 1071’in kendileri için bir antlaşma olduğunu kaydederek, “Biz nereden geldik, nereye gidiyoruz. Bunları çok iyi idrak etmeliyiz. Biz medeniyetimizden uzaklaştıkça vahşileşiyor, değerlerimizi kaybediyoruz ve asimile oluyoruz. Toprakların işgali sonlandırılabilir, ama zihinlerin işgali çok daha tehlikelidir. Bugün Türkiye’de yaşadığımız birçok sorunun altında bu zihinsel işgal yatar. Küreselleşme ve küreselleşme olarak bildiğimiz olgu; ABD de, Avrupa da Hıristiyanları bir araya getirirken, Ortadoğu’da etnik ve mezhepsel çatışmalarla Müslümanlar birbirlerini katlediyor. Bu üzerinde son derece düşünülmesi gereken bir konudur. Tarih boyunca bin yıllık tarihimize bakarsanız, biz kimsenin etnik kökenini sorgulamadık, ama zaman zaman bu konuda yanlış yaptık. Fakat son 15 yıldır yaptığımız tüm yanlışları da ayaklarımızın altına aldık. Biz 80 milyon vatan evladını aynı gözle görüyor, aynı şefkatle kucaklıyor ve onlar için aydınlık bir gelecek düşünüyoruz. 80 milyon tek vatan, tek bayrak, tek millet diyoruz. Eğer ‘ben Kürdüm’ diyen bir vatandaşın benden daha az hakkı varsa bunların hepsinden vazgeçmeye hazırız. Biz diyoruz ki bu ülkede yaşayan tüm farklı etnik yapılar, aynı haklardan faydalanmalıdır. İnsanlar etnikleriyle gurur duymalı, bundan asla rahtsız değiliz. Ama insanların bunu bir ayrımcılık meselesine getirmesinden rahatsızlığımız var, o zaman bu toplumda huzuru bulamayız. Yoksa biz herkesin elbisesine sonuna kadar saygılıyız. Bir kez daha Bulanık’tan sesleniyorum; bugün DEAŞ, FETÖ, PKK gibi terör örgütlerinin tamamının ana masasında oturanlar aynı güçlerdir. Birisi ‘biz Kürtlerin hakkını savunuyoruz’ derken hendek ve çukurlar kazarak Kürtleri gömdüler, evlerini başlarını yıktılar. Birileri de dedi ki ‘biz İslam Devleti kurduk.’ İslam Devleti kuranlar, bütün Müslümanları katletmeye devam ediyor, bütün İslam eserlerini Ortadoğu’da yerle bir ettiler. Bakın FETÖ ‘hizmet ediyoruz’ diye yola çıktı, 249 vatandaşımızı katletti. Nasıl oluyor da ‘Kürtçüyüm’ diyen bir örgüt Kürtleri katlediyor, nasıl oluyor da ‘Müslüman’ım’ diyenler Müslümanları katlediyor. Çünkü bunların ana kumanda merkezi aynı yerden yönetiliyor. Artık uyanın, başka Türkiye yok. Bakın seksen milyon vatan evladının ikinci bir adresi yoktur. Balkanların, Kafkasların, Ortadoğu’nun, hatta Afrikalının ikinci bir adresi Türkiye’dir. Eğer daha iyi bir ülke bulmuşsanız, o zaman istediğinizi yapın. Ama bilin ki bu ülkeden başka sığınacak, yaşanacak bir ülke yoktur. O yüzden birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştireceğiz” şeklinde konuştu.

      Konuşmaların ardından Keçiören Belediyesi ile Bulanık Belediyesi arasında ‘‘Kardeş Belediye Protokolü’’ imzalandı, imzalanan protokol sonrasında toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Protokol üyelerine hediyelerin verildiği programda Sayın Valimiz Seddar YAVUZ tarafından Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK’a  ‘‘Fahri Hemşerilik Beratı’’ verildi.
 
     Muş Valiliği Mehter Takımının izleyicileri büyülediği gösterilerinin ardından Ankara Keçiören Belediye Başkanlığı tarafından hibe edilen taksi durakları, muhtarlık evleri gençlik merkezi ve aile destek merkezinin açılışları yapıldı. Açılış sonrasında Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Milletvekilimiz Mehmet  Emin ŞİMŞEK, Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK ile beraberindekilerle birlikte yeni açılan yerler gezildi.
 
    Daha sonra program bitiminde Muş Milletvekilimiz Mehmet  Emin Şimşek, Kardeş Keçiören Belediye Başkanımız ile Muş Belediye Başkanımız Feyat ASYA, gençlerimiz ile Belediyemizin konferans salonunda Kariyer Günleri kapsamında söyleşide bulundular.
 
         Söyleşi sonrası ise Malazgirt’e gidilerek Zafer Anıtı’nda hatıra fotoğrafı çektirilerek anlamlı ve yoğun bir gün daha tamamlandı.
 
       

        

        

        

        

        
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar