Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı

Belediyemizden Haberler

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı

 

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı
 
   Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki park ve bahçelerin inşaat çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Çocuk oyun grupları ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hibe etmesiyle İlçemize kazandırılan yardımlar arasında yer alıyor.

   Belediye Başkanımız UZAN, Ramazan ayına rağmen İlçemizin çeşitli yerlerinde inceleme ve denetimlere ara vermeden devam ediyor. İlk olarak Yenimahalle’de inşaatında sona gelinen park ile yetkililerden bilgiler alan Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘Oyun oynamak için özgürce sokağa çıkamayan çocuklarımızın sağlıklı ve güven içerisinde oynayabileceği, eğlenebileceği, gençlerimizin spor aktivitelerini rahatça yerine getirebileceği, farklı yaş gruplarındaki vatandaşımızın huzur içinde oturabileceği, dinlenebileceği, adeta bir buluşma, tanışma, kaynaşma noktası haline gelen park ve yeşil alanlarımıza çok önem veriyoruz.  İlçemize yakışır hizmetler yapıyoruz. Allah’ın izniyle çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp park ve bahçelerimizi hizmete açacağız’’ dedi.
 
    Daha sonra Muhammet Fatih SAFİTÜRK Parkı ve çevresinde de incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız UZAN, parkın içinde ve çevresinde bakım-onarım yapılacağını ve görüntü kirliliğine neden olan metruk yapıların da zaman kaybetmeden yıkılacağını söyledi. Başkanımız UZAN, parkta keyifli zamanlar geçiren çocuklarla da ilgilendi. Çocuklara boş zamanlarında parklardaki oyun alanlarında vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak onlara oyuncaklar dağıttı.

    

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar