Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı

Belediyemizden Haberler

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı

 

İlçemize Her Güzellik Yakışıyor, Park ve Bahçelerde Sona Yaklaşıldı
 
   Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki park ve bahçelerin inşaat çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Çocuk oyun grupları ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hibe etmesiyle İlçemize kazandırılan yardımlar arasında yer alıyor.

   Belediye Başkanımız UZAN, Ramazan ayına rağmen İlçemizin çeşitli yerlerinde inceleme ve denetimlere ara vermeden devam ediyor. İlk olarak Yenimahalle’de inşaatında sona gelinen park ile yetkililerden bilgiler alan Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘Oyun oynamak için özgürce sokağa çıkamayan çocuklarımızın sağlıklı ve güven içerisinde oynayabileceği, eğlenebileceği, gençlerimizin spor aktivitelerini rahatça yerine getirebileceği, farklı yaş gruplarındaki vatandaşımızın huzur içinde oturabileceği, dinlenebileceği, adeta bir buluşma, tanışma, kaynaşma noktası haline gelen park ve yeşil alanlarımıza çok önem veriyoruz.  İlçemize yakışır hizmetler yapıyoruz. Allah’ın izniyle çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp park ve bahçelerimizi hizmete açacağız’’ dedi.
 
    Daha sonra Muhammet Fatih SAFİTÜRK Parkı ve çevresinde de incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız UZAN, parkın içinde ve çevresinde bakım-onarım yapılacağını ve görüntü kirliliğine neden olan metruk yapıların da zaman kaybetmeden yıkılacağını söyledi. Başkanımız UZAN, parkta keyifli zamanlar geçiren çocuklarla da ilgilendi. Çocuklara boş zamanlarında parklardaki oyun alanlarında vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak onlara oyuncaklar dağıttı.

    

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar