Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçeye Yapılan Kaldırım Çalışmaları Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Tarafından Denetlendi

Belediyemizden Haberler

İlçeye Yapılan Kaldırım Çalışmaları Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Tarafından Denetlendi


İlçeye Yapılan Kaldırım Çalışmaları Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Tarafından Denetlendi

Merkeze kötü görünüm veren, yayalar için sorun teşkil eden Kaldırımlar Belediye tarafından Kayyum Hacı Arslan Uzan'ın talimatıyla yenileniyor. İlçe Merkezinde yapılan çalışmalar dahilinde  kaldırımı bulunmayan yollarda yeni kaldırımlar yapılacak, eski tahrip olan kaldırımlar ise sökülerek yenilenip hizmete sunulacak.

 Fen İşleri Müdürü Selda zırhlı ile birlikte kaldırım çalışmalarını yerinde izleyen Başkan Vekili İhale usulü verilen firma yetkilileri ile iş üzerinde görüşerek kaldırım çalışmalarının titiz bir şekilde yürütülmesini istedi. Ayrıca kaldırımlar için yağmur suyu oluğu, bordür ve  üzerinde dekoratif aydınlatılmanın yapılması için kablo döşemeleri yapılarak  estetik bir görünüm elde edilecek.

Merkez de halkın cadde ve sokaklarda rahat etmeleri, yağmur ve kar zamanı yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Firma yetkilileri tarafından titizlik ile yürütülen kaldırım alt yapıları sökülmeye başlandı.yeni kaldırımların yapılması için alt zemin uygun hale getiriliyor. Çarşı düzenini bozan eksikliklerin giderilmesini de talimat veren Başkan Vekili yapılan işleri yerinde inceleyerek bir aksaklık yaşanmamasını kısa bir zamanda hizmete sunulmasını istedi. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar