Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

KOSGEB Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

Belediyemizden Haberler

KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

 


KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı
 
   Belediyemiz ile KOSGEB Muş İl Müdürlüğünün işbirliği ile yapılan girişimci eğitimi kursunu  tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen tören ile verildi.

   Belediyemizin konferans salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanımız UZAN’a İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN eşlik etti.

   28.04.2017 – 01.05.2017 tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini 54 kursiyer katılarak sertifika almaya hak kazandı. Törende konuşma yapan Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘ Bu belgeler gerçekten çok önemli. Fakat belgeyi almak marifet değil, marifet olan sizin bu belgeleri kullanarak iş kurabilmeniz, yeni, farklı ve güzel projeler üretebilmeniz. Tabi bunun için de işletme mezunu olduğum için söylüyorum olmazsa olmaz 3 şart var. Birincisi sermaye, ikincisi güzel bir iş fikri üçüncüsü ise cesaret. Bu üçü bir arada olacak. Biz başlangıcı yaptık. Bu kursu  ayağınıza kadar getirdik. Lütfen girişimleriniz sadece belge düzeyinde kalmasın. Sertifika almaya hak kazanan herkesi tebrik ediyor, yeni bir iş kurabilmeniz temennisiyle hayırlı kazançlar diliyorum’’ dedi

   Daha sonra Belediye Başkanımız UZAN, İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN sertifikaları tek tek girişimcilerimize dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar