Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

KOSGEB Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

Belediyemizden Haberler

KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

 


KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı
 
   Belediyemiz ile KOSGEB Muş İl Müdürlüğünün işbirliği ile yapılan girişimci eğitimi kursunu  tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen tören ile verildi.

   Belediyemizin konferans salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanımız UZAN’a İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN eşlik etti.

   28.04.2017 – 01.05.2017 tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini 54 kursiyer katılarak sertifika almaya hak kazandı. Törende konuşma yapan Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘ Bu belgeler gerçekten çok önemli. Fakat belgeyi almak marifet değil, marifet olan sizin bu belgeleri kullanarak iş kurabilmeniz, yeni, farklı ve güzel projeler üretebilmeniz. Tabi bunun için de işletme mezunu olduğum için söylüyorum olmazsa olmaz 3 şart var. Birincisi sermaye, ikincisi güzel bir iş fikri üçüncüsü ise cesaret. Bu üçü bir arada olacak. Biz başlangıcı yaptık. Bu kursu  ayağınıza kadar getirdik. Lütfen girişimleriniz sadece belge düzeyinde kalmasın. Sertifika almaya hak kazanan herkesi tebrik ediyor, yeni bir iş kurabilmeniz temennisiyle hayırlı kazançlar diliyorum’’ dedi

   Daha sonra Belediye Başkanımız UZAN, İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN sertifikaları tek tek girişimcilerimize dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor


İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor

Bulanık kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından ilçemiz Güllüova Mahallesi, Yeni Mahalle yolları ve şehir içi araç parkı ile diğer çalışmaların kontrolünü yaptı. Çalışmaları kontrol eden UZAN çalışmalarla ilgili geniş çaplı bilgi aldı. Daha sonrasında ilçemiz Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunun halk arasında “Sütlü Bulak” diye bilinen çeşmenin vatandaşa daha iyi hizmet sunması amacıyla düzenleme çalışması kontrol edildi.  Çalışmaları yakından takip eden UZAN işçilerle yakından ilgilenerek çalışmaların halk adına önemine vurgu yaptı.

Ardından Ptt üstü şehiriçi araç durağını Müfettiş Mustafa AYYILDIZ, Kontrolör Osman ÖZKAN ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan UZAN duraktaki şoförlerle sohbet etti. Yaptığı çalışmalardan dolayı kaymakam beye memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışlarına sayılı gün kalan parkların kontrolünü yapan UZAN çalışmaları takip etti. İncelemeler sırasında işçilere “ Burayı korumak hepimizin görevi “ dedi.

     

     

     

     

     

DEVAMI

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler

 

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler
 
Bazı Resmi İş ve İşlemleri takip etmek üzere Ankara İline giden Sayın Başkanımız UZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP ile Birlikte “Kardeş Belediyemiz olan Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK ile görüştüklerini yapılan görüşmede İlçemizin Sokak iyileştirmelerinde kullanılmak üzere park ve bahçe malzemelerini talep etmiş olduklarını ve söz konusu malzemenin verilmesine ilişkin sözünü aldıklarını aldıkları bu sözler ile kendilerine göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı başta Sayın Başkan Mustafa AK, Belediye Başkan Yardımcısı Semih KANİBİR, Fen İşleri Müdürü Aytekin KARACA, Dış İlişkiler Müdürü Mustafa ARAÇ ve Park ve Bahçeler Müdürü Serdar DURSUN Bey Efendiye Şükranlarını sunuyorum” dedi.

      

      


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar