Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

KOSGEB Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

Belediyemizden Haberler

KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı

 


KOSGEB  Girişimcilik Sertifikaları Törenle Kursiyerlerimize Dağıtıldı
 
   Belediyemiz ile KOSGEB Muş İl Müdürlüğünün işbirliği ile yapılan girişimci eğitimi kursunu  tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen tören ile verildi.

   Belediyemizin konferans salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanımız UZAN’a İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN eşlik etti.

   28.04.2017 – 01.05.2017 tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini 54 kursiyer katılarak sertifika almaya hak kazandı. Törende konuşma yapan Belediye Başkanımız UZAN, ‘‘ Bu belgeler gerçekten çok önemli. Fakat belgeyi almak marifet değil, marifet olan sizin bu belgeleri kullanarak iş kurabilmeniz, yeni, farklı ve güzel projeler üretebilmeniz. Tabi bunun için de işletme mezunu olduğum için söylüyorum olmazsa olmaz 3 şart var. Birincisi sermaye, ikincisi güzel bir iş fikri üçüncüsü ise cesaret. Bu üçü bir arada olacak. Biz başlangıcı yaptık. Bu kursu  ayağınıza kadar getirdik. Lütfen girişimleriniz sadece belge düzeyinde kalmasın. Sertifika almaya hak kazanan herkesi tebrik ediyor, yeni bir iş kurabilmeniz temennisiyle hayırlı kazançlar diliyorum’’ dedi

   Daha sonra Belediye Başkanımız UZAN, İlçe Emniyet Müdürümüz Muhittin AYHAN ile İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Abdulhakim ERDOĞAN sertifikaları tek tek girişimcilerimize dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar