Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü

İlçemizden Haberler

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü


Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü
 
      İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde, Belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle Merkez Okul Öğrencilerimiz tarafından  ‘’Çevreye Duyarlılık’’ yürüyüşü gerçekleştirildi.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile birlikte Bulanık Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin de katıldığı yürüyüşe İlçe Emniyet Müdürlüğü de iştirak etti. Belediyemiz tarafından öğrencilerimize eldiven ve çöp torbaları verildi. Yürüyüş, öğrencilerin ellerine aldıkları çöp torbalarıyla mıntıka yaparak ilerlemesiyle devam etti.  Çevreye duyarlı öğrenciler, yürüyüş boyunca doğal yaşama saygı içerikli afişler taşırken, çevre sorunlarına dikkat çeken sloganlar attılar.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ‘‘Çevreye Duyarlılık’’ temalı yürüyüşleri Hükümet Konağı önünden başlayarak bütün çarşı merkezindeki sokaklarda devam ederek tekrar Hükümet Konağı önüne dönülmesiyle sonlandırıldı.
      Çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak amaçlı gerçekleşen yürüyüşe,  420 öğrenci katıldı. Yürüyüş kolunun kafile başkanlığını İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin ERDOĞAN yaptı. Yürüyüşe katılan öğrenciler, ellerinde ‘‘Temiz toplum temiz Bulanık’’, ‘‘Sevgi, çiçek açmayan yere uğramaz’’, ‘‘Ellerinle yaktığın ateşi gözyaşlarınla söndüremezsin’’, ‘‘Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar’’ yazılı dövizler taşırken, bir yandan da çevre sorunlarına dikkat çeken çeşitli sloganlar attılar.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN yürüyüşün önemine dikkat çekerek, “Birçok çevresel problemimizin olduğunu biliyoruz. Dünyanın en önemli ve en temel sorunu bugün çevre sorunudur. Bizim burada yapmak istediğimiz bir çevre duyarlılığını yapmaktır. Kentin güzellikleri kirli olduğu sürece o güzelliklerde ortaya çıkmaz. Bulanık ilçemizi  hak ettiği ortama ve güzelliğe kavuşması için bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Yaşanabilir bir kentin temiz bir çevre oluşturabilmesi için çevre bilincini her alanda bilinçaltına yerleştirmemiz çok önemli, bir kentin temizliği sadece belediyemize ait bir işlev görülse de her kesin 7’den 70’e kendi çevresini temiz tutması gerekiyor. Böyle olursa çevremize ve geleceğimize temiz bir çevre bırakacağız. Bu gün buraya katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
 
      

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar
 
Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda İlçemize getirtilen Erzurum Yöresinden Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim SAĞLAM ve Aşık İhsan YAVUZER Belediyemiz 15 Temmuz Şehitleri Parkı Önünde toplanan halka açık hava konseri verildi.

Verilen Konsere İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Amirleri ve çok sayıda halk katıldı. Bulanık Halkına güzel bir gece yaşatan aşıklar halkı coşturdu.

Konser Öncesinde kısa bir konuşma yapan Sayın UZAN “Bu tür etkinliklerin İlçemiz için olması gerektiği, halkın bu tür etkinliklerle kendi kültürünü daha iyi koruyacağını belirterek Belediye olarak diğer hizmetlerimizde özellikle 100 yıllık sorun haline gelmiş su ve alt yapı sorununun çözümü için yakın zamanda konuya ilişkin ihalelerini gerçekleştirip çalışmaları başlatacaklarını belirtti”

20:00 saatinde başlayan konser -23: 00’te son bulurken konser sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

     

     

     

     

DEVAMI

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

 

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

Bulanık Belediyesi adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortak çalışması ile 15 Temmuz 2017 –15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulanık Kapalı Spor Salonunda Atletizm, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi ve Basketbol branşlarında Yaz Spor okullarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta hazır bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan UZAN tüm öğrencilerle yakından ilgilenerek öğrencilerle birlikte sportif etkinliklere katıldı.

Sporun ve bu kursların önemine değinen Sayın UZAN, Kursa katılan tüm öğrencilere haftalık olarak kafile kafile yakın il ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânlara bu haftadan itibaren günübirlik geziler, maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye Spor ayakkabısı, Beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına katılacak olan gençlere gidiş geliş için araç ayarlanması, 100 Takım forma ve spor malzemesi sözü verdi. Ayrıca Bulanık Belediyesi tarafından Bulanık Kapalı Spor Salonunun elektrik, Sıhhi tesisat ve Kalorifer tesisatının onarımlarının başlaması için gerekli talimatları verdi.

      

      

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar