Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü

İlçemizden Haberler

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü


Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü
 
      İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde, Belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle Merkez Okul Öğrencilerimiz tarafından  ‘’Çevreye Duyarlılık’’ yürüyüşü gerçekleştirildi.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile birlikte Bulanık Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin de katıldığı yürüyüşe İlçe Emniyet Müdürlüğü de iştirak etti. Belediyemiz tarafından öğrencilerimize eldiven ve çöp torbaları verildi. Yürüyüş, öğrencilerin ellerine aldıkları çöp torbalarıyla mıntıka yaparak ilerlemesiyle devam etti.  Çevreye duyarlı öğrenciler, yürüyüş boyunca doğal yaşama saygı içerikli afişler taşırken, çevre sorunlarına dikkat çeken sloganlar attılar.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ‘‘Çevreye Duyarlılık’’ temalı yürüyüşleri Hükümet Konağı önünden başlayarak bütün çarşı merkezindeki sokaklarda devam ederek tekrar Hükümet Konağı önüne dönülmesiyle sonlandırıldı.
      Çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak amaçlı gerçekleşen yürüyüşe,  420 öğrenci katıldı. Yürüyüş kolunun kafile başkanlığını İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin ERDOĞAN yaptı. Yürüyüşe katılan öğrenciler, ellerinde ‘‘Temiz toplum temiz Bulanık’’, ‘‘Sevgi, çiçek açmayan yere uğramaz’’, ‘‘Ellerinle yaktığın ateşi gözyaşlarınla söndüremezsin’’, ‘‘Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar’’ yazılı dövizler taşırken, bir yandan da çevre sorunlarına dikkat çeken çeşitli sloganlar attılar.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN yürüyüşün önemine dikkat çekerek, “Birçok çevresel problemimizin olduğunu biliyoruz. Dünyanın en önemli ve en temel sorunu bugün çevre sorunudur. Bizim burada yapmak istediğimiz bir çevre duyarlılığını yapmaktır. Kentin güzellikleri kirli olduğu sürece o güzelliklerde ortaya çıkmaz. Bulanık ilçemizi  hak ettiği ortama ve güzelliğe kavuşması için bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Yaşanabilir bir kentin temiz bir çevre oluşturabilmesi için çevre bilincini her alanda bilinçaltına yerleştirmemiz çok önemli, bir kentin temizliği sadece belediyemize ait bir işlev görülse de her kesin 7’den 70’e kendi çevresini temiz tutması gerekiyor. Böyle olursa çevremize ve geleceğimize temiz bir çevre bırakacağız. Bu gün buraya katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
 
      

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü Düzenledi


Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü DüzenlediGeziye katılan atletizm grubu öğrenciler Ahlat’ın tarihi Harabeşehir, Selçuklu Mezarlıkları, Ahlat müzesi ile Abdurrahman Gazi Türbesini gezdiler. Geziye sabah saat 08:00’de giden öğrenciler 15:00 de geri döndüler. Geziye katılan öğrenciler bu geziden çok memnun olduklarını tarihi zenginliklere Bu kadar yakından görebilme imkânını sağlayan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Aslan UZAN’a şükranlarını ifade ettiler.

Geziye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve diğer görevli öğretmenler eşlik ettiler.
 

DEVAMI

UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti

 


UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti


Kaymakam Hacı Arslan UZAN İlçemiz Yeni Mahallede bulunan Hz. Osman camisinde Cuma çıkışında cemaatle sohbet etti. Halk ile yakından ilgilenen UZAN ayaküstü dertlerini dinledi.


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar