Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü

İlçemizden Haberler

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü


Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü
 
      İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde, Belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle Merkez Okul Öğrencilerimiz tarafından  ‘’Çevreye Duyarlılık’’ yürüyüşü gerçekleştirildi.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile birlikte Bulanık Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin de katıldığı yürüyüşe İlçe Emniyet Müdürlüğü de iştirak etti. Belediyemiz tarafından öğrencilerimize eldiven ve çöp torbaları verildi. Yürüyüş, öğrencilerin ellerine aldıkları çöp torbalarıyla mıntıka yaparak ilerlemesiyle devam etti.  Çevreye duyarlı öğrenciler, yürüyüş boyunca doğal yaşama saygı içerikli afişler taşırken, çevre sorunlarına dikkat çeken sloganlar attılar.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ‘‘Çevreye Duyarlılık’’ temalı yürüyüşleri Hükümet Konağı önünden başlayarak bütün çarşı merkezindeki sokaklarda devam ederek tekrar Hükümet Konağı önüne dönülmesiyle sonlandırıldı.
      Çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak amaçlı gerçekleşen yürüyüşe,  420 öğrenci katıldı. Yürüyüş kolunun kafile başkanlığını İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin ERDOĞAN yaptı. Yürüyüşe katılan öğrenciler, ellerinde ‘‘Temiz toplum temiz Bulanık’’, ‘‘Sevgi, çiçek açmayan yere uğramaz’’, ‘‘Ellerinle yaktığın ateşi gözyaşlarınla söndüremezsin’’, ‘‘Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar’’ yazılı dövizler taşırken, bir yandan da çevre sorunlarına dikkat çeken çeşitli sloganlar attılar.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN yürüyüşün önemine dikkat çekerek, “Birçok çevresel problemimizin olduğunu biliyoruz. Dünyanın en önemli ve en temel sorunu bugün çevre sorunudur. Bizim burada yapmak istediğimiz bir çevre duyarlılığını yapmaktır. Kentin güzellikleri kirli olduğu sürece o güzelliklerde ortaya çıkmaz. Bulanık ilçemizi  hak ettiği ortama ve güzelliğe kavuşması için bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Yaşanabilir bir kentin temiz bir çevre oluşturabilmesi için çevre bilincini her alanda bilinçaltına yerleştirmemiz çok önemli, bir kentin temizliği sadece belediyemize ait bir işlev görülse de her kesin 7’den 70’e kendi çevresini temiz tutması gerekiyor. Böyle olursa çevremize ve geleceğimize temiz bir çevre bırakacağız. Bu gün buraya katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
 
      

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar