Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü

İlçemizden Haberler

Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü


Öğrencilerimizden Çevreye Duyarlılık Yürüyüşü
 
      İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde, Belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle Merkez Okul Öğrencilerimiz tarafından  ‘’Çevreye Duyarlılık’’ yürüyüşü gerçekleştirildi.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ile birlikte Bulanık Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin de katıldığı yürüyüşe İlçe Emniyet Müdürlüğü de iştirak etti. Belediyemiz tarafından öğrencilerimize eldiven ve çöp torbaları verildi. Yürüyüş, öğrencilerin ellerine aldıkları çöp torbalarıyla mıntıka yaparak ilerlemesiyle devam etti.  Çevreye duyarlı öğrenciler, yürüyüş boyunca doğal yaşama saygı içerikli afişler taşırken, çevre sorunlarına dikkat çeken sloganlar attılar.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ‘‘Çevreye Duyarlılık’’ temalı yürüyüşleri Hükümet Konağı önünden başlayarak bütün çarşı merkezindeki sokaklarda devam ederek tekrar Hükümet Konağı önüne dönülmesiyle sonlandırıldı.
      Çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak amaçlı gerçekleşen yürüyüşe,  420 öğrenci katıldı. Yürüyüş kolunun kafile başkanlığını İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin ERDOĞAN yaptı. Yürüyüşe katılan öğrenciler, ellerinde ‘‘Temiz toplum temiz Bulanık’’, ‘‘Sevgi, çiçek açmayan yere uğramaz’’, ‘‘Ellerinle yaktığın ateşi gözyaşlarınla söndüremezsin’’, ‘‘Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar’’ yazılı dövizler taşırken, bir yandan da çevre sorunlarına dikkat çeken çeşitli sloganlar attılar.
        Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN yürüyüşün önemine dikkat çekerek, “Birçok çevresel problemimizin olduğunu biliyoruz. Dünyanın en önemli ve en temel sorunu bugün çevre sorunudur. Bizim burada yapmak istediğimiz bir çevre duyarlılığını yapmaktır. Kentin güzellikleri kirli olduğu sürece o güzelliklerde ortaya çıkmaz. Bulanık ilçemizi  hak ettiği ortama ve güzelliğe kavuşması için bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Yaşanabilir bir kentin temiz bir çevre oluşturabilmesi için çevre bilincini her alanda bilinçaltına yerleştirmemiz çok önemli, bir kentin temizliği sadece belediyemize ait bir işlev görülse de her kesin 7’den 70’e kendi çevresini temiz tutması gerekiyor. Böyle olursa çevremize ve geleceğimize temiz bir çevre bırakacağız. Bu gün buraya katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
 
      

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar