Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Örenkent Köyü Yol Üzeri Çalışması Devam Ediyor

Belediyemizden Haberler

Örenkent Köyü Yol Üzeri Çalışması Devam Ediyor

Örenkent Köyü Yol Üzeri Çalışması Devam Ediyor
 
Örenken kent grup yolu birinci kat asfalt serbest sıkıştırma yol çalışmasını Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan yerinde ziyaret etti. Yol yapım aşamasında çalışan ekipleri ellerinden gelen hassasiyeti göstermelerini isteyen Uzan: “ Bu çalışmaların en kısa zamanda iyi şekilde yapılmasını istiyorum.” dedi.
 İnşaat Teknikeri Akın Gökçek İlçe içerisinde 3 aylık devam eden yol çalışması dahilinde buraya dün başlandığını söyleyerek 1200 metrelik yapım olacağını ifade etti. Ayrıca yol yapımından sonra parke döşemelerinin işlemlerine devam edeceklerini de ekledi. Muş ekibi ile birlikte yürütülen çalışmanın iki gün sonra asfalt dökümü yapılarak yolun son aşamasına gelinecek. Özel İl idaresinde görev yapan Mustafa Yaşlık: “ Belediyenin kaymakamlık ile yürüttüğü 1200 metrelik asfalt döküm çalışmasında şuanda sıkı bir önlemin alınıyor bu yüzden de gereken hassasiyet gösteriliyor.” dedi.

Asfalt çalışmasının organizasyonunu yapan kademe şefi Ali Balkaya talebe göre getirilen malzemelerin özel bir şirketten alındığını belirterek gereken önlemleri alıyoruz şeklinde konuştu. Ayrıca mahalle girişinde bulunan kanalın kötü görünümüne dikkat çeken Hacı Arslan Uzan ilgili kişilerden o görünümü düzeltmelerini istedi. Mahalleliler tarafından ilgiyle karşılanan Hacı Arslan Uzan çocuklara hediyeler vererek küçük kalpleri sevindirdi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar