Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

İlçemizden Haberler

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı
 
      İlçemizde ilk defa kurulan iftar çadırında Ramazan boyunca her gün 250 kişiye sıcak yemek dağıtılacak. 
 
     11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasıyla birlikte paylaşım ve dayanışmanın en güzel örnekleri İlçemizde de sergilenmeye başladı. İlçemizde ilk defa düzenlenen iftar sofrası etkinliği, Bulanık’a iftar çadırı kültürünü benimseterek, önümüzdeki yıllarda da Ramazan yaklaşırken hasretle beklenen değerlerimiz arasında yer alacak.
    
      İlçemizde Belediyemiz tarafından Merkez Cami önünde Ramazan Ayı boyunca her akşam 250 kişinin yemek yiyebileceği düzen oluşturuldu. Ramazan boyunca yaklaşık 7 bin kişiye iftar sofrası kuracaklarını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN, " Ramazanın en büyük hikmetlerinden biri, bir arada iftar sofrasında buluşmaktır. Paylaşımı ve dayanışmayı güçlendirmek adına iftar soframızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, iftar vakti evine yetişemeyen vatandaşlarımıza, ilçemizde görev yapan memurlarımıza yani zengin-fakir demeden yediden yetmişe bütün Bulanık sakinlerine gönül rahatlığı içinde, evlerinde oruç açıyormuş gibi sıcak bir ortam hazırlıyoruz. Bu ortamlar manevi ve gönül bağlarımızı güçlendiriyor. On bir ayın sultanı olan Ramazanı Halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Bulanık sakinlerini İftar Çadırımıza bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın  Ramazanını kutluyorum. İnşallah güzelliklere vesile olur’’ diyerek herkesi iftar çadırına davet etti.


     

     

     

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar