Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

İlçemizden Haberler

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı
 
      İlçemizde ilk defa kurulan iftar çadırında Ramazan boyunca her gün 250 kişiye sıcak yemek dağıtılacak. 
 
     11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasıyla birlikte paylaşım ve dayanışmanın en güzel örnekleri İlçemizde de sergilenmeye başladı. İlçemizde ilk defa düzenlenen iftar sofrası etkinliği, Bulanık’a iftar çadırı kültürünü benimseterek, önümüzdeki yıllarda da Ramazan yaklaşırken hasretle beklenen değerlerimiz arasında yer alacak.
    
      İlçemizde Belediyemiz tarafından Merkez Cami önünde Ramazan Ayı boyunca her akşam 250 kişinin yemek yiyebileceği düzen oluşturuldu. Ramazan boyunca yaklaşık 7 bin kişiye iftar sofrası kuracaklarını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN, " Ramazanın en büyük hikmetlerinden biri, bir arada iftar sofrasında buluşmaktır. Paylaşımı ve dayanışmayı güçlendirmek adına iftar soframızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, iftar vakti evine yetişemeyen vatandaşlarımıza, ilçemizde görev yapan memurlarımıza yani zengin-fakir demeden yediden yetmişe bütün Bulanık sakinlerine gönül rahatlığı içinde, evlerinde oruç açıyormuş gibi sıcak bir ortam hazırlıyoruz. Bu ortamlar manevi ve gönül bağlarımızı güçlendiriyor. On bir ayın sultanı olan Ramazanı Halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Bulanık sakinlerini İftar Çadırımıza bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın  Ramazanını kutluyorum. İnşallah güzelliklere vesile olur’’ diyerek herkesi iftar çadırına davet etti.


     

     

     

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü Düzenledi


Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü DüzenlediGeziye katılan atletizm grubu öğrenciler Ahlat’ın tarihi Harabeşehir, Selçuklu Mezarlıkları, Ahlat müzesi ile Abdurrahman Gazi Türbesini gezdiler. Geziye sabah saat 08:00’de giden öğrenciler 15:00 de geri döndüler. Geziye katılan öğrenciler bu geziden çok memnun olduklarını tarihi zenginliklere Bu kadar yakından görebilme imkânını sağlayan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Aslan UZAN’a şükranlarını ifade ettiler.

Geziye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve diğer görevli öğretmenler eşlik ettiler.
 

DEVAMI

UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti

 


UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti


Kaymakam Hacı Arslan UZAN İlçemiz Yeni Mahallede bulunan Hz. Osman camisinde Cuma çıkışında cemaatle sohbet etti. Halk ile yakından ilgilenen UZAN ayaküstü dertlerini dinledi.


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar