Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

İlçemizden Haberler

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı
 
      İlçemizde ilk defa kurulan iftar çadırında Ramazan boyunca her gün 250 kişiye sıcak yemek dağıtılacak. 
 
     11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasıyla birlikte paylaşım ve dayanışmanın en güzel örnekleri İlçemizde de sergilenmeye başladı. İlçemizde ilk defa düzenlenen iftar sofrası etkinliği, Bulanık’a iftar çadırı kültürünü benimseterek, önümüzdeki yıllarda da Ramazan yaklaşırken hasretle beklenen değerlerimiz arasında yer alacak.
    
      İlçemizde Belediyemiz tarafından Merkez Cami önünde Ramazan Ayı boyunca her akşam 250 kişinin yemek yiyebileceği düzen oluşturuldu. Ramazan boyunca yaklaşık 7 bin kişiye iftar sofrası kuracaklarını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN, " Ramazanın en büyük hikmetlerinden biri, bir arada iftar sofrasında buluşmaktır. Paylaşımı ve dayanışmayı güçlendirmek adına iftar soframızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, iftar vakti evine yetişemeyen vatandaşlarımıza, ilçemizde görev yapan memurlarımıza yani zengin-fakir demeden yediden yetmişe bütün Bulanık sakinlerine gönül rahatlığı içinde, evlerinde oruç açıyormuş gibi sıcak bir ortam hazırlıyoruz. Bu ortamlar manevi ve gönül bağlarımızı güçlendiriyor. On bir ayın sultanı olan Ramazanı Halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Bulanık sakinlerini İftar Çadırımıza bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın  Ramazanını kutluyorum. İnşallah güzelliklere vesile olur’’ diyerek herkesi iftar çadırına davet etti.


     

     

     

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar
 
Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda İlçemize getirtilen Erzurum Yöresinden Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim SAĞLAM ve Aşık İhsan YAVUZER Belediyemiz 15 Temmuz Şehitleri Parkı Önünde toplanan halka açık hava konseri verildi.

Verilen Konsere İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Amirleri ve çok sayıda halk katıldı. Bulanık Halkına güzel bir gece yaşatan aşıklar halkı coşturdu.

Konser Öncesinde kısa bir konuşma yapan Sayın UZAN “Bu tür etkinliklerin İlçemiz için olması gerektiği, halkın bu tür etkinliklerle kendi kültürünü daha iyi koruyacağını belirterek Belediye olarak diğer hizmetlerimizde özellikle 100 yıllık sorun haline gelmiş su ve alt yapı sorununun çözümü için yakın zamanda konuya ilişkin ihalelerini gerçekleştirip çalışmaları başlatacaklarını belirtti”

20:00 saatinde başlayan konser -23: 00’te son bulurken konser sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

     

     

     

     

DEVAMI

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

 

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

Bulanık Belediyesi adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortak çalışması ile 15 Temmuz 2017 –15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulanık Kapalı Spor Salonunda Atletizm, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi ve Basketbol branşlarında Yaz Spor okullarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta hazır bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan UZAN tüm öğrencilerle yakından ilgilenerek öğrencilerle birlikte sportif etkinliklere katıldı.

Sporun ve bu kursların önemine değinen Sayın UZAN, Kursa katılan tüm öğrencilere haftalık olarak kafile kafile yakın il ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânlara bu haftadan itibaren günübirlik geziler, maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye Spor ayakkabısı, Beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına katılacak olan gençlere gidiş geliş için araç ayarlanması, 100 Takım forma ve spor malzemesi sözü verdi. Ayrıca Bulanık Belediyesi tarafından Bulanık Kapalı Spor Salonunun elektrik, Sıhhi tesisat ve Kalorifer tesisatının onarımlarının başlaması için gerekli talimatları verdi.

      

      

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar