Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

İlçemizden Haberler

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı

Ramazan Boyunca Belediyemizden İftar Çadırı
 
      İlçemizde ilk defa kurulan iftar çadırında Ramazan boyunca her gün 250 kişiye sıcak yemek dağıtılacak. 
 
     11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasıyla birlikte paylaşım ve dayanışmanın en güzel örnekleri İlçemizde de sergilenmeye başladı. İlçemizde ilk defa düzenlenen iftar sofrası etkinliği, Bulanık’a iftar çadırı kültürünü benimseterek, önümüzdeki yıllarda da Ramazan yaklaşırken hasretle beklenen değerlerimiz arasında yer alacak.
    
      İlçemizde Belediyemiz tarafından Merkez Cami önünde Ramazan Ayı boyunca her akşam 250 kişinin yemek yiyebileceği düzen oluşturuldu. Ramazan boyunca yaklaşık 7 bin kişiye iftar sofrası kuracaklarını söyleyen Belediye Başkanımız UZAN, " Ramazanın en büyük hikmetlerinden biri, bir arada iftar sofrasında buluşmaktır. Paylaşımı ve dayanışmayı güçlendirmek adına iftar soframızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, iftar vakti evine yetişemeyen vatandaşlarımıza, ilçemizde görev yapan memurlarımıza yani zengin-fakir demeden yediden yetmişe bütün Bulanık sakinlerine gönül rahatlığı içinde, evlerinde oruç açıyormuş gibi sıcak bir ortam hazırlıyoruz. Bu ortamlar manevi ve gönül bağlarımızı güçlendiriyor. On bir ayın sultanı olan Ramazanı Halkımızın daha iyi idrak etmesi ve daha iyi anlaması için bütün Bulanık sakinlerini İftar Çadırımıza bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın  Ramazanını kutluyorum. İnşallah güzelliklere vesile olur’’ diyerek herkesi iftar çadırına davet etti.


     

     

     

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar