Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

Belediyemizden Haberler

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

 


Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor
 

  Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, Ramazan ayı münasebetiyle her gün İlçe Merkezimiz ve bağlı köylerde hasta, yaşlı, engelli, gazi, şehit aileleri ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek maddi ve manevi yardımlara aralıksız devam ediyor.

    Ramazan ayı boyunca her gün yapılan ev ziyaretleri kapsamında dün, Balotu Köyü ile Yoncalı Beldesi’nde  hasta ve maddi durumu düşük ailelere hane ziyaretleri yapıldı. SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ ile birlikte yardıma muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanımız UZAN, ailelerin sorunlarını dinledi. SYDV aracılığıyla çeşitli yardımlarda bulundu.Yardıma  muhtaç aileler hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ, fakir ailelere verilmek üzere  hazırlanan yardım paketlerini teslim etti.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, burada yaptığı açıklamada, görevlerinin fakir aileleri bulmak, sorunlarını dinlemek ve onlara yardımcı olmak olduğunu belirterek, maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceğini söyledi. Bu tür ziyaretlerde fakir ve yardıma muhtaç ailelerle bire bir görüşerek talep ve isteklerini dinlediklerini vurgulayan UZAN, ‘‘ Her vatandaşımızın sorunlarına ve taleplerine cevap verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Ziyaret ettiğimiz ailelere, Belediyemizin gıda yardım kolilerini ulaştırıyoruz, nakdi yardımlar yapıyoruz ve evlerine bakıyoruz; eğer evleri hasarlı ise tamirini yapıyoruz, tamiri-tadilatı mümkün değil ise biz onlara sıfırdan bir ev yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz böylesi ziyaretlerle bu ailelerimize moral vermeye çalışıyoruz. Kimse sahipsiz değil. Biz sosyal devlet ilkesi gereği, vatandaşımızın kapısına kadar gidiyoruz ki, kimse sahipsiz kalmasın, kimse mağdur olmasın. Devletimizin asil görevi de bu zaten’’ dedi ve ardından UZAN; yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını yerinde görmek ve yapılması gerekenlerin yerinde tespit edilmesi için, her zaman mağdur ailelerin bizzat kapılarına kadar giderek onların yanlarında olduğunu, ailelerin herhangi bir sıkıntıları olması durumunda ise, Kaymakamlığa gelerek başvurmaları gerektiğini, böylece kendilerine gereken her türlü yardım yapılacağını söyledi.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, gittikleri her yerde çocukları da sevindirmeyi unutmadı. Balotu köyü girişinde ‘‘Rabia İşareti’’ yapan çocukları da fark eden UZAN, makam aracından inerek çocuklarla yol üstünde sohbet etti, onlara hediyeler verdi ve çocukların gönül dünyalarına devlet şefkatini aşıladı. Ayrıca köy meydanında; köy muhtarları, vatandaşlar ve güvenlik korucularından da köylerin sorunlarıyla ilgili bilgi alarak onlarla da sohbet etti. Ardından vatandaşların Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutlayarak buradan da ayrıldı.


     

     

      

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor


İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor

Bulanık kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından ilçemiz Güllüova Mahallesi, Yeni Mahalle yolları ve şehir içi araç parkı ile diğer çalışmaların kontrolünü yaptı. Çalışmaları kontrol eden UZAN çalışmalarla ilgili geniş çaplı bilgi aldı. Daha sonrasında ilçemiz Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunun halk arasında “Sütlü Bulak” diye bilinen çeşmenin vatandaşa daha iyi hizmet sunması amacıyla düzenleme çalışması kontrol edildi.  Çalışmaları yakından takip eden UZAN işçilerle yakından ilgilenerek çalışmaların halk adına önemine vurgu yaptı.

Ardından Ptt üstü şehiriçi araç durağını Müfettiş Mustafa AYYILDIZ, Kontrolör Osman ÖZKAN ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan UZAN duraktaki şoförlerle sohbet etti. Yaptığı çalışmalardan dolayı kaymakam beye memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışlarına sayılı gün kalan parkların kontrolünü yapan UZAN çalışmaları takip etti. İncelemeler sırasında işçilere “ Burayı korumak hepimizin görevi “ dedi.

     

     

     

     

     

DEVAMI

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler

 

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler
 
Bazı Resmi İş ve İşlemleri takip etmek üzere Ankara İline giden Sayın Başkanımız UZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP ile Birlikte “Kardeş Belediyemiz olan Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK ile görüştüklerini yapılan görüşmede İlçemizin Sokak iyileştirmelerinde kullanılmak üzere park ve bahçe malzemelerini talep etmiş olduklarını ve söz konusu malzemenin verilmesine ilişkin sözünü aldıklarını aldıkları bu sözler ile kendilerine göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı başta Sayın Başkan Mustafa AK, Belediye Başkan Yardımcısı Semih KANİBİR, Fen İşleri Müdürü Aytekin KARACA, Dış İlişkiler Müdürü Mustafa ARAÇ ve Park ve Bahçeler Müdürü Serdar DURSUN Bey Efendiye Şükranlarını sunuyorum” dedi.

      

      


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar