Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

Belediyemizden Haberler

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

 


Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor
 

  Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, Ramazan ayı münasebetiyle her gün İlçe Merkezimiz ve bağlı köylerde hasta, yaşlı, engelli, gazi, şehit aileleri ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek maddi ve manevi yardımlara aralıksız devam ediyor.

    Ramazan ayı boyunca her gün yapılan ev ziyaretleri kapsamında dün, Balotu Köyü ile Yoncalı Beldesi’nde  hasta ve maddi durumu düşük ailelere hane ziyaretleri yapıldı. SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ ile birlikte yardıma muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanımız UZAN, ailelerin sorunlarını dinledi. SYDV aracılığıyla çeşitli yardımlarda bulundu.Yardıma  muhtaç aileler hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ, fakir ailelere verilmek üzere  hazırlanan yardım paketlerini teslim etti.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, burada yaptığı açıklamada, görevlerinin fakir aileleri bulmak, sorunlarını dinlemek ve onlara yardımcı olmak olduğunu belirterek, maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceğini söyledi. Bu tür ziyaretlerde fakir ve yardıma muhtaç ailelerle bire bir görüşerek talep ve isteklerini dinlediklerini vurgulayan UZAN, ‘‘ Her vatandaşımızın sorunlarına ve taleplerine cevap verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Ziyaret ettiğimiz ailelere, Belediyemizin gıda yardım kolilerini ulaştırıyoruz, nakdi yardımlar yapıyoruz ve evlerine bakıyoruz; eğer evleri hasarlı ise tamirini yapıyoruz, tamiri-tadilatı mümkün değil ise biz onlara sıfırdan bir ev yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz böylesi ziyaretlerle bu ailelerimize moral vermeye çalışıyoruz. Kimse sahipsiz değil. Biz sosyal devlet ilkesi gereği, vatandaşımızın kapısına kadar gidiyoruz ki, kimse sahipsiz kalmasın, kimse mağdur olmasın. Devletimizin asil görevi de bu zaten’’ dedi ve ardından UZAN; yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını yerinde görmek ve yapılması gerekenlerin yerinde tespit edilmesi için, her zaman mağdur ailelerin bizzat kapılarına kadar giderek onların yanlarında olduğunu, ailelerin herhangi bir sıkıntıları olması durumunda ise, Kaymakamlığa gelerek başvurmaları gerektiğini, böylece kendilerine gereken her türlü yardım yapılacağını söyledi.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, gittikleri her yerde çocukları da sevindirmeyi unutmadı. Balotu köyü girişinde ‘‘Rabia İşareti’’ yapan çocukları da fark eden UZAN, makam aracından inerek çocuklarla yol üstünde sohbet etti, onlara hediyeler verdi ve çocukların gönül dünyalarına devlet şefkatini aşıladı. Ayrıca köy meydanında; köy muhtarları, vatandaşlar ve güvenlik korucularından da köylerin sorunlarıyla ilgili bilgi alarak onlarla da sohbet etti. Ardından vatandaşların Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutlayarak buradan da ayrıldı.


     

     

      

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar