Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

Belediyemizden Haberler

Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

 


Ramazan Ziyaretlerimiz Aralıksız Devam Ediyor
 

  Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, Ramazan ayı münasebetiyle her gün İlçe Merkezimiz ve bağlı köylerde hasta, yaşlı, engelli, gazi, şehit aileleri ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek maddi ve manevi yardımlara aralıksız devam ediyor.

    Ramazan ayı boyunca her gün yapılan ev ziyaretleri kapsamında dün, Balotu Köyü ile Yoncalı Beldesi’nde  hasta ve maddi durumu düşük ailelere hane ziyaretleri yapıldı. SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ ile birlikte yardıma muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanımız UZAN, ailelerin sorunlarını dinledi. SYDV aracılığıyla çeşitli yardımlarda bulundu.Yardıma  muhtaç aileler hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Nazire KORKMAZ, fakir ailelere verilmek üzere  hazırlanan yardım paketlerini teslim etti.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, burada yaptığı açıklamada, görevlerinin fakir aileleri bulmak, sorunlarını dinlemek ve onlara yardımcı olmak olduğunu belirterek, maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceğini söyledi. Bu tür ziyaretlerde fakir ve yardıma muhtaç ailelerle bire bir görüşerek talep ve isteklerini dinlediklerini vurgulayan UZAN, ‘‘ Her vatandaşımızın sorunlarına ve taleplerine cevap verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Ziyaret ettiğimiz ailelere, Belediyemizin gıda yardım kolilerini ulaştırıyoruz, nakdi yardımlar yapıyoruz ve evlerine bakıyoruz; eğer evleri hasarlı ise tamirini yapıyoruz, tamiri-tadilatı mümkün değil ise biz onlara sıfırdan bir ev yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz böylesi ziyaretlerle bu ailelerimize moral vermeye çalışıyoruz. Kimse sahipsiz değil. Biz sosyal devlet ilkesi gereği, vatandaşımızın kapısına kadar gidiyoruz ki, kimse sahipsiz kalmasın, kimse mağdur olmasın. Devletimizin asil görevi de bu zaten’’ dedi ve ardından UZAN; yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını yerinde görmek ve yapılması gerekenlerin yerinde tespit edilmesi için, her zaman mağdur ailelerin bizzat kapılarına kadar giderek onların yanlarında olduğunu, ailelerin herhangi bir sıkıntıları olması durumunda ise, Kaymakamlığa gelerek başvurmaları gerektiğini, böylece kendilerine gereken her türlü yardım yapılacağını söyledi.

   Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız UZAN, gittikleri her yerde çocukları da sevindirmeyi unutmadı. Balotu köyü girişinde ‘‘Rabia İşareti’’ yapan çocukları da fark eden UZAN, makam aracından inerek çocuklarla yol üstünde sohbet etti, onlara hediyeler verdi ve çocukların gönül dünyalarına devlet şefkatini aşıladı. Ayrıca köy meydanında; köy muhtarları, vatandaşlar ve güvenlik korucularından da köylerin sorunlarıyla ilgili bilgi alarak onlarla da sohbet etti. Ardından vatandaşların Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutlayarak buradan da ayrıldı.


     

     

      

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar