Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

İlçemizden Haberler

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

 

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı
 
 
    Fiziksel aktiviteyi ve bisiklet kullanmayı yaygınlaştırmak için Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize gönderilen bisikletler, Belediyemiz ile Toplum Sağlığı Merkezi  (TSM) aracılığı ile derslerinde başarılı olan ve maddi durumu düşük 500 öğrencimize dağıtıldı.
 Bulanık Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen dağıtım törenine,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, Sağlık Grup Başkanı Rıdvan SELVİ, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Hastane Başhekimi Dr. Sadrettin ARSLAN, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ‘ın açılış konuşmasıyla devam etti. Ülkenin en büyük sorunlarından birisinin de obezite olduğunu belirten UZAN, “Toplum olarak fazla hareket etmediğimiz için kilo alıyoruz. Sağlık bir yaşam için kilo vermeliyiz, bu da sportif aktivitelerle olur. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve insanlarımızın daha fazla spor yapmaları ve hareket etmelerini önemsiyoruz ve bunu gerçekleştirmek içinde birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bisiklet kullanımı da bu manada çok önemli bir yere sahiptir. İlçemizde bisiklet kullanımını çocuk ve gençlerimiz, gerekse büyükler arasında yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Biliyorum yollarımız bugün için pek bisiklet kullanımına elverişli olmayabilir, ama inşallah belediye olarak bu yıl alt yapımızı tamamladıktan sonra süratle üst yapıya geçeceğiz. Yollarımızı tamamıyla yapacağız. Bu yolarımızda inşallah bisiklet parkuru yapacağız. O zaman sizler de daha rahat bisikletlerinizi kullanacaksınız” dedi.

    Öğrencilerden sürekli  spor yapmalarını ve sosyal aktivitelere katılmalarını isteyen Belediye Başkanımız UZAN, “Gençler  devamlı  spor yapın. Basketbol, voleybol, futbol, yürüyüş, hentbolmasa tenisibilardo aklıma gelmeyen diğer oyunları her fırsat bulduğunuzda oynayın. Bu sağlığınız için çok çok önemlidir. Bunun yanında sosyal aktivitelerden de geri kalmayın. Bakın belediyemizin bünyesinde çok güzel bir Gençlik Merkezi açtık. Buraya sık sık  uğrayın. Merkezin içinde resim yapabilirsiniz, müzik - saz kurslarına katılabilirsiniz. Bilgisayar destekli  zengin bir kütüphane var, bilardo var, masa tenisi var, langırt var,satranç var. Bunları sizin için açtık, bunlardan istifade edebilirsiniz” diye konuştu.

     Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilerimize bisikletleri verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü Düzenledi


Belediyemiz Yaz Spor Kursları kapsamındaki öğrenciler için Ahlat gezisinin Üçüncüsü DüzenlediGeziye katılan atletizm grubu öğrenciler Ahlat’ın tarihi Harabeşehir, Selçuklu Mezarlıkları, Ahlat müzesi ile Abdurrahman Gazi Türbesini gezdiler. Geziye sabah saat 08:00’de giden öğrenciler 15:00 de geri döndüler. Geziye katılan öğrenciler bu geziden çok memnun olduklarını tarihi zenginliklere Bu kadar yakından görebilme imkânını sağlayan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Aslan UZAN’a şükranlarını ifade ettiler.

Geziye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve diğer görevli öğretmenler eşlik ettiler.
 

DEVAMI

UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti

 


UZAN Cuma Çıkışı Halkla Sohbet Etti


Kaymakam Hacı Arslan UZAN İlçemiz Yeni Mahallede bulunan Hz. Osman camisinde Cuma çıkışında cemaatle sohbet etti. Halk ile yakından ilgilenen UZAN ayaküstü dertlerini dinledi.


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar