Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

İlçemizden Haberler

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

 

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı
 
 
    Fiziksel aktiviteyi ve bisiklet kullanmayı yaygınlaştırmak için Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize gönderilen bisikletler, Belediyemiz ile Toplum Sağlığı Merkezi  (TSM) aracılığı ile derslerinde başarılı olan ve maddi durumu düşük 500 öğrencimize dağıtıldı.
 Bulanık Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen dağıtım törenine,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, Sağlık Grup Başkanı Rıdvan SELVİ, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Hastane Başhekimi Dr. Sadrettin ARSLAN, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ‘ın açılış konuşmasıyla devam etti. Ülkenin en büyük sorunlarından birisinin de obezite olduğunu belirten UZAN, “Toplum olarak fazla hareket etmediğimiz için kilo alıyoruz. Sağlık bir yaşam için kilo vermeliyiz, bu da sportif aktivitelerle olur. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve insanlarımızın daha fazla spor yapmaları ve hareket etmelerini önemsiyoruz ve bunu gerçekleştirmek içinde birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bisiklet kullanımı da bu manada çok önemli bir yere sahiptir. İlçemizde bisiklet kullanımını çocuk ve gençlerimiz, gerekse büyükler arasında yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Biliyorum yollarımız bugün için pek bisiklet kullanımına elverişli olmayabilir, ama inşallah belediye olarak bu yıl alt yapımızı tamamladıktan sonra süratle üst yapıya geçeceğiz. Yollarımızı tamamıyla yapacağız. Bu yolarımızda inşallah bisiklet parkuru yapacağız. O zaman sizler de daha rahat bisikletlerinizi kullanacaksınız” dedi.

    Öğrencilerden sürekli  spor yapmalarını ve sosyal aktivitelere katılmalarını isteyen Belediye Başkanımız UZAN, “Gençler  devamlı  spor yapın. Basketbol, voleybol, futbol, yürüyüş, hentbolmasa tenisibilardo aklıma gelmeyen diğer oyunları her fırsat bulduğunuzda oynayın. Bu sağlığınız için çok çok önemlidir. Bunun yanında sosyal aktivitelerden de geri kalmayın. Bakın belediyemizin bünyesinde çok güzel bir Gençlik Merkezi açtık. Buraya sık sık  uğrayın. Merkezin içinde resim yapabilirsiniz, müzik - saz kurslarına katılabilirsiniz. Bilgisayar destekli  zengin bir kütüphane var, bilardo var, masa tenisi var, langırt var,satranç var. Bunları sizin için açtık, bunlardan istifade edebilirsiniz” diye konuştu.

     Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilerimize bisikletleri verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar