Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

İlçemizden Haberler

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

 

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı
 
 
    Fiziksel aktiviteyi ve bisiklet kullanmayı yaygınlaştırmak için Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize gönderilen bisikletler, Belediyemiz ile Toplum Sağlığı Merkezi  (TSM) aracılığı ile derslerinde başarılı olan ve maddi durumu düşük 500 öğrencimize dağıtıldı.
 Bulanık Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen dağıtım törenine,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, Sağlık Grup Başkanı Rıdvan SELVİ, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Hastane Başhekimi Dr. Sadrettin ARSLAN, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ‘ın açılış konuşmasıyla devam etti. Ülkenin en büyük sorunlarından birisinin de obezite olduğunu belirten UZAN, “Toplum olarak fazla hareket etmediğimiz için kilo alıyoruz. Sağlık bir yaşam için kilo vermeliyiz, bu da sportif aktivitelerle olur. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve insanlarımızın daha fazla spor yapmaları ve hareket etmelerini önemsiyoruz ve bunu gerçekleştirmek içinde birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bisiklet kullanımı da bu manada çok önemli bir yere sahiptir. İlçemizde bisiklet kullanımını çocuk ve gençlerimiz, gerekse büyükler arasında yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Biliyorum yollarımız bugün için pek bisiklet kullanımına elverişli olmayabilir, ama inşallah belediye olarak bu yıl alt yapımızı tamamladıktan sonra süratle üst yapıya geçeceğiz. Yollarımızı tamamıyla yapacağız. Bu yolarımızda inşallah bisiklet parkuru yapacağız. O zaman sizler de daha rahat bisikletlerinizi kullanacaksınız” dedi.

    Öğrencilerden sürekli  spor yapmalarını ve sosyal aktivitelere katılmalarını isteyen Belediye Başkanımız UZAN, “Gençler  devamlı  spor yapın. Basketbol, voleybol, futbol, yürüyüş, hentbolmasa tenisibilardo aklıma gelmeyen diğer oyunları her fırsat bulduğunuzda oynayın. Bu sağlığınız için çok çok önemlidir. Bunun yanında sosyal aktivitelerden de geri kalmayın. Bakın belediyemizin bünyesinde çok güzel bir Gençlik Merkezi açtık. Buraya sık sık  uğrayın. Merkezin içinde resim yapabilirsiniz, müzik - saz kurslarına katılabilirsiniz. Bilgisayar destekli  zengin bir kütüphane var, bilardo var, masa tenisi var, langırt var,satranç var. Bunları sizin için açtık, bunlardan istifade edebilirsiniz” diye konuştu.

     Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilerimize bisikletleri verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar

Aşıklar Bulanıkta Atıştılar
 
Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda İlçemize getirtilen Erzurum Yöresinden Aşık Kul Nuri, Aşık Rahim SAĞLAM ve Aşık İhsan YAVUZER Belediyemiz 15 Temmuz Şehitleri Parkı Önünde toplanan halka açık hava konseri verildi.

Verilen Konsere İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Amirleri ve çok sayıda halk katıldı. Bulanık Halkına güzel bir gece yaşatan aşıklar halkı coşturdu.

Konser Öncesinde kısa bir konuşma yapan Sayın UZAN “Bu tür etkinliklerin İlçemiz için olması gerektiği, halkın bu tür etkinliklerle kendi kültürünü daha iyi koruyacağını belirterek Belediye olarak diğer hizmetlerimizde özellikle 100 yıllık sorun haline gelmiş su ve alt yapı sorununun çözümü için yakın zamanda konuya ilişkin ihalelerini gerçekleştirip çalışmaları başlatacaklarını belirtti”

20:00 saatinde başlayan konser -23: 00’te son bulurken konser sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

     

     

     

     

DEVAMI

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

 

Belediyemizce düzenlenen Yaz Spor Okullarının Açılışı Gerçekleşti

Bulanık Belediyesi adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortak çalışması ile 15 Temmuz 2017 –15 Eylül 2017 tarihleri arasında Bulanık Kapalı Spor Salonunda Atletizm, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi ve Basketbol branşlarında Yaz Spor okullarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta hazır bulunan Bulanık Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan UZAN tüm öğrencilerle yakından ilgilenerek öğrencilerle birlikte sportif etkinliklere katıldı.

Sporun ve bu kursların önemine değinen Sayın UZAN, Kursa katılan tüm öğrencilere haftalık olarak kafile kafile yakın il ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânlara bu haftadan itibaren günübirlik geziler, maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye Spor ayakkabısı, Beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına katılacak olan gençlere gidiş geliş için araç ayarlanması, 100 Takım forma ve spor malzemesi sözü verdi. Ayrıca Bulanık Belediyesi tarafından Bulanık Kapalı Spor Salonunun elektrik, Sıhhi tesisat ve Kalorifer tesisatının onarımlarının başlaması için gerekli talimatları verdi.

      

      

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar