Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

İlçemizden Haberler

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı

 

Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtıldı
 
 
    Fiziksel aktiviteyi ve bisiklet kullanmayı yaygınlaştırmak için Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize gönderilen bisikletler, Belediyemiz ile Toplum Sağlığı Merkezi  (TSM) aracılığı ile derslerinde başarılı olan ve maddi durumu düşük 500 öğrencimize dağıtıldı.
 Bulanık Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen dağıtım törenine,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN, Sağlık Grup Başkanı Rıdvan SELVİ, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, Hastane Başhekimi Dr. Sadrettin ARSLAN, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ,  Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ‘ın açılış konuşmasıyla devam etti. Ülkenin en büyük sorunlarından birisinin de obezite olduğunu belirten UZAN, “Toplum olarak fazla hareket etmediğimiz için kilo alıyoruz. Sağlık bir yaşam için kilo vermeliyiz, bu da sportif aktivitelerle olur. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve insanlarımızın daha fazla spor yapmaları ve hareket etmelerini önemsiyoruz ve bunu gerçekleştirmek içinde birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bisiklet kullanımı da bu manada çok önemli bir yere sahiptir. İlçemizde bisiklet kullanımını çocuk ve gençlerimiz, gerekse büyükler arasında yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Biliyorum yollarımız bugün için pek bisiklet kullanımına elverişli olmayabilir, ama inşallah belediye olarak bu yıl alt yapımızı tamamladıktan sonra süratle üst yapıya geçeceğiz. Yollarımızı tamamıyla yapacağız. Bu yolarımızda inşallah bisiklet parkuru yapacağız. O zaman sizler de daha rahat bisikletlerinizi kullanacaksınız” dedi.

    Öğrencilerden sürekli  spor yapmalarını ve sosyal aktivitelere katılmalarını isteyen Belediye Başkanımız UZAN, “Gençler  devamlı  spor yapın. Basketbol, voleybol, futbol, yürüyüş, hentbolmasa tenisibilardo aklıma gelmeyen diğer oyunları her fırsat bulduğunuzda oynayın. Bu sağlığınız için çok çok önemlidir. Bunun yanında sosyal aktivitelerden de geri kalmayın. Bakın belediyemizin bünyesinde çok güzel bir Gençlik Merkezi açtık. Buraya sık sık  uğrayın. Merkezin içinde resim yapabilirsiniz, müzik - saz kurslarına katılabilirsiniz. Bilgisayar destekli  zengin bir kütüphane var, bilardo var, masa tenisi var, langırt var,satranç var. Bunları sizin için açtık, bunlardan istifade edebilirsiniz” diye konuştu.

     Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilerimize bisikletleri verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.     

     

     

     

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar