Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

Belediyemizden Haberler

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

 

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler
 
      Sakin Şehir unvanıyla tanınan Erzurum’un Uzundere İlçesindeki kadın girişimciler, İlçemize 10 bin adet mevsimlik kesme çiçek getirdi. Belediyemiz tarafından çiçekler dikilerek yeşil alanlardaki çalışmalarımız devam ediyor.

       Uzundere’den 10 bin adet rengârenk çiçeklerle gelen kadın girişimciler Hülya CANBAŞ ile Ayşe OKUR, Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN’a nezaket ziyaretinde bulundular.  Ziyaretin ardından kadın girişimciler, çiçeklerle ilgili belediyemiz park ve bahçeler personeline bilgiler verdiler.

        İlçemize getirilen mevsimlik çiçekler;  parklara, bahçelere, orta kaldırımlara, ve kamu binalarının bahçelerine dikiliyor.  Çiçeklendirme çalışması kapsamında rengârenk çiçeklerin Bulanık’a ayrı bir güzellik kattığını belirten Belediye Başkanımız UZAN, ilçenin temizlik ve düzeni kadar yeşil çevrenin de çok önemli olduğunu söyledi. UZAN, “Kamu kurumlarımızda, parklarda, bahçelerde, orta refüjlerde çiçeklendirme çalışması başlattık. Çalışma kapsamında 20 bin çiçek dikeceğiz. Çiçeklerin 10 bini de haftaya gelecek inşallah. Fakat çiçekleri dikmek kadar korunması da çok önemli. Bu anlamda dikilen çiçeklerimizin korunması için vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. İlçemizin düzen ve temizliğine ne kadar önem veriyorsak görüntüsünü de o kadar önemsiyoruz.  Rengârenk çiçekler Bulanık’a ayrı bir güzellik katacak.”dedi.


     

     

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor


İlçemizde unutulmuş çeşmelerimiz gün yüzüne çıkarılıyor

Bulanık kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından ilçemiz Güllüova Mahallesi, Yeni Mahalle yolları ve şehir içi araç parkı ile diğer çalışmaların kontrolünü yaptı. Çalışmaları kontrol eden UZAN çalışmalarla ilgili geniş çaplı bilgi aldı. Daha sonrasında ilçemiz Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunun halk arasında “Sütlü Bulak” diye bilinen çeşmenin vatandaşa daha iyi hizmet sunması amacıyla düzenleme çalışması kontrol edildi.  Çalışmaları yakından takip eden UZAN işçilerle yakından ilgilenerek çalışmaların halk adına önemine vurgu yaptı.

Ardından Ptt üstü şehiriçi araç durağını Müfettiş Mustafa AYYILDIZ, Kontrolör Osman ÖZKAN ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan UZAN duraktaki şoförlerle sohbet etti. Yaptığı çalışmalardan dolayı kaymakam beye memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışlarına sayılı gün kalan parkların kontrolünü yapan UZAN çalışmaları takip etti. İncelemeler sırasında işçilere “ Burayı korumak hepimizin görevi “ dedi.

     

     

     

     

     

DEVAMI

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler

 

Kardeş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a Teşşekkürler
 
Bazı Resmi İş ve İşlemleri takip etmek üzere Ankara İline giden Sayın Başkanımız UZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP ile Birlikte “Kardeş Belediyemiz olan Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK ile görüştüklerini yapılan görüşmede İlçemizin Sokak iyileştirmelerinde kullanılmak üzere park ve bahçe malzemelerini talep etmiş olduklarını ve söz konusu malzemenin verilmesine ilişkin sözünü aldıklarını aldıkları bu sözler ile kendilerine göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı başta Sayın Başkan Mustafa AK, Belediye Başkan Yardımcısı Semih KANİBİR, Fen İşleri Müdürü Aytekin KARACA, Dış İlişkiler Müdürü Mustafa ARAÇ ve Park ve Bahçeler Müdürü Serdar DURSUN Bey Efendiye Şükranlarını sunuyorum” dedi.

      

      


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar