Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

Belediyemizden Haberler

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

 

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler
 
      Sakin Şehir unvanıyla tanınan Erzurum’un Uzundere İlçesindeki kadın girişimciler, İlçemize 10 bin adet mevsimlik kesme çiçek getirdi. Belediyemiz tarafından çiçekler dikilerek yeşil alanlardaki çalışmalarımız devam ediyor.

       Uzundere’den 10 bin adet rengârenk çiçeklerle gelen kadın girişimciler Hülya CANBAŞ ile Ayşe OKUR, Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN’a nezaket ziyaretinde bulundular.  Ziyaretin ardından kadın girişimciler, çiçeklerle ilgili belediyemiz park ve bahçeler personeline bilgiler verdiler.

        İlçemize getirilen mevsimlik çiçekler;  parklara, bahçelere, orta kaldırımlara, ve kamu binalarının bahçelerine dikiliyor.  Çiçeklendirme çalışması kapsamında rengârenk çiçeklerin Bulanık’a ayrı bir güzellik kattığını belirten Belediye Başkanımız UZAN, ilçenin temizlik ve düzeni kadar yeşil çevrenin de çok önemli olduğunu söyledi. UZAN, “Kamu kurumlarımızda, parklarda, bahçelerde, orta refüjlerde çiçeklendirme çalışması başlattık. Çalışma kapsamında 20 bin çiçek dikeceğiz. Çiçeklerin 10 bini de haftaya gelecek inşallah. Fakat çiçekleri dikmek kadar korunması da çok önemli. Bu anlamda dikilen çiçeklerimizin korunması için vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. İlçemizin düzen ve temizliğine ne kadar önem veriyorsak görüntüsünü de o kadar önemsiyoruz.  Rengârenk çiçekler Bulanık’a ayrı bir güzellik katacak.”dedi.


     

     

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 

 

İlçemizde yapılacak Kıl Çadırının Çalışmaları yerinde incelendi 
 
Belediyemizce İlçemiz Zafer Mahallesinde Etkinlik Çadırı olarak kurulacak olan Kıl Çadırın Belediyemiz Fen İşleri Ekiplerince zemin çalışmalarını yerinde inceleyen Sayın UZAN konu hakkında bilgi alarak “Hazırlanacak Etkinlik Çadırının İlçemiz adına çok faydalı olacağını” belirtti.

DEVAMI

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar