Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

Belediyemizden Haberler

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler

 

Sakin Şehrin Kadın Girişimcilerinden İlçemize Rengârenk Güzellikler
 
      Sakin Şehir unvanıyla tanınan Erzurum’un Uzundere İlçesindeki kadın girişimciler, İlçemize 10 bin adet mevsimlik kesme çiçek getirdi. Belediyemiz tarafından çiçekler dikilerek yeşil alanlardaki çalışmalarımız devam ediyor.

       Uzundere’den 10 bin adet rengârenk çiçeklerle gelen kadın girişimciler Hülya CANBAŞ ile Ayşe OKUR, Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN’a nezaket ziyaretinde bulundular.  Ziyaretin ardından kadın girişimciler, çiçeklerle ilgili belediyemiz park ve bahçeler personeline bilgiler verdiler.

        İlçemize getirilen mevsimlik çiçekler;  parklara, bahçelere, orta kaldırımlara, ve kamu binalarının bahçelerine dikiliyor.  Çiçeklendirme çalışması kapsamında rengârenk çiçeklerin Bulanık’a ayrı bir güzellik kattığını belirten Belediye Başkanımız UZAN, ilçenin temizlik ve düzeni kadar yeşil çevrenin de çok önemli olduğunu söyledi. UZAN, “Kamu kurumlarımızda, parklarda, bahçelerde, orta refüjlerde çiçeklendirme çalışması başlattık. Çalışma kapsamında 20 bin çiçek dikeceğiz. Çiçeklerin 10 bini de haftaya gelecek inşallah. Fakat çiçekleri dikmek kadar korunması da çok önemli. Bu anlamda dikilen çiçeklerimizin korunması için vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. İlçemizin düzen ve temizliğine ne kadar önem veriyorsak görüntüsünü de o kadar önemsiyoruz.  Rengârenk çiçekler Bulanık’a ayrı bir güzellik katacak.”dedi.


     

     

     
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

  Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
Sayın UZAN Yapımı devam eden Taziyeevi ve İnönü Mahallesindeki park alanı gezerek incelemelerde bulundu

 
         İlçemiz Zafer Mahallesinde yapımı devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İlçemize hibe edilen Prefabrik Taziye evi çalışmalarını ve İlçemiz İnönü Mahallesinde yeni yapılan Park alanlarını gezen Sayın Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İnceleme sırasında çocuklarla karşılaşan UZAN bir süre onlarla sohbet edip, onlara oyuncak hediye etti.


      

                           

      

DEVAMI

Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi

 

 
Belediyemizin organizesinde Vedaş İl Müdürlüğünün verdiği İftar Yemeğine Vatandaştan büyük ilgi
 
      19.06.2017 tarihinde Belediyemizin organize ettiği iftar çadırında Ramazan coşkusu devam ediyor.  Kurulan iftar çadırında her gün yaklaşık 300 kişi iftar açarken, Belediye Başkanımız UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL, Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK,  Köy ve Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Belediye Başkanımız UZAN, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlarımıza yemeklerini dağıttı. Belediye Başkanımız UZAN’a yemek dağıtımında Cumhuriyet Başsavcısı Velat ÖNCEL’de eşlik etti.

       Belediyemiz tarafından günlük 300 kişiye iftar yemeğinin verildiği iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanımız UZAN, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile iftar yemeklerinin verilmeye devam ettiğini belirterek,  “Bugünkü iftar yemeğimiz, Vedaş İl Müdürlüğü tarafından veriliyor. Ben Vedaş İl Müdürümüz Eşref ŞENTÜRK Bey’e bu hayırseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan vesilesiyle burada günlük yaklaşık 300 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu sıcak yemeği veriyoruz derken; hayırsever işadamlarımız, kurumlarımız yani Bulanık halkımız veriyor. Bu da Bulanıklı vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever, cömert olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle tüm hayırsever iş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin diyorum” dedi.

      Vedaş İl Müdürü Eşref ŞENTÜRK konuşmasında “Tüm ülkemize huzur içerisinde bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı diliyorum.  Bu vesileyle, bize bu imkânı sağlayan Bulanık Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yemek sonrasında koyulaşan sohbetle birlikte çaylar içildi.

       

       

      

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar