Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Başkan Vekilimiz Talimatıyla İnönü Mahallesi Metruk Binalardan Kurtuluyor

İlçemizden Haberler

Sayın Başkan Vekilimiz Talimatıyla İnönü Mahallesi Metruk Binalardan Kurtuluyor


Sayın Başkan Vekilimiz Talimatıyla İnönü Mahallesi Metruk Binalardan Kurtuluyor

İlçemiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, uygunsuz bir şekilde kullanılan metruk binaların yıkımı, Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan talimatıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

Bulanık halkının huzur ve güvenini sağlamak, güvenlik tehdidi oluşturan, kullanılmaya terk edilmiş binaların yıkımı ve insanların sağlıklı yaşam standartlarını yükseltmek  adına her alanda bulunan metruk binaların ortadan kalkmasını isteyen Başkan Vekilimiz Mahalle sakinlerinin de şikayetini göz önünde aldık. Özellikle çocuklarımız açısından kötü alışkanlıkların yayılmasına sebebiyet veren, tehlike oluşturan bu metruk binalardan İlçemizi temizleyeceğiz şeklinde konuştu.

İmar ve şehircilik Müdürlüğü personeli Bülent Meyveli: "Uygunsuz bir şekilde kullanılan ve tehlike arz eden yapıları tek tek tespit ederek gerekli yıkım çalışmalarına Başkan Vekilimizin desteği ile halka iyi hizmet verebilmek için yürütüyoruz." dedi.
Belediyecilik anlamında ilçemizin yaşam  refahını yükselten ve şehir estetiği görünümüyle ortaya Yaşanabilir bir Bulanık çıkarmak adına bütün belediye personelleri ile birlikte hız kesmeden çalışan Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan biz gereken her türlü hizmeti vatandaşlarımıza yapmaya hazırız istiyoruz ki hep beraber el birliği ile ilçemiz için faydalı olmaya çalışalım ifadesinde bulundu.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar