Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın UZAN İlçemiz Esnafları ile bir ara geldi

İlçemizden Haberler

Sayın UZAN İlçemiz Esnafları ile bir ara geldi

 


Sayın UZAN İlçemiz Esnafları ile bir ara geldi
 

Belediye Toplantı salonunda Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Hacı Arslan UZAN Başkanlığında İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Esnaf Sanatkâr Odası Başkanı, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı ve Esnafların Katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayın UZAN Esnaflara Belediye Çalışmaları ve hizmetlerini anlatarak “amacımızın İlçenin Büyümesi ve gelişilmesi olduğu bu gelişmelerden esnaflarında fedakâr davranarak ellerini taşın altına koyması gerektiğini belirtti. Biz esnafı sivil toplum kuruluşuyla birlikte davranırsak İlçemiz hak ettiği seviyeye gelir”dedi.

Esnafın sorun ve önerilerini tek tek dinleyen Sayın UZAN Belediye Kaymakamlıkça tüm talep ve öneriler dikkate alınarak imkanlar dahilinde gerekenler yapılacağını belirtti.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BULANIK BELEDİYESİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURS DUYURUSU

BULANIK BELEDİYESİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURS DUYURUSU

 

Belediye Başkanlığımız tarafından 27-28-29-30 Ekim 2017 tarihleri arasında KOSGEB Girişimcilik kursu verilecektir. Başvurular 04. Ekim 2017 tarihinde başlayacak, 16 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın Bulanık Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerekmektedir. İlanen duyurulur.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

KİMLİK FOTOKOPİSİ
İKAMETGAH

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK BAŞVURU BELGESİ
ÖĞRENİM DURUMU


 

DEVAMI

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okuluna Semt Sahası Yapılıyor


Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okuluna Semt Sahası Yapılıyor

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu semt sahası, parke çalışmaları yapıldı. Voleybol ve Basketbol sahası olarak değerlendirecek olan alanı yapım halini yerinde gören Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan değerlendirmede bulundu. Saha için yapılan çalışmayı beğendiğini ifade eden Uzan gerekli hassasiyet gösterilmiş şeklinde konuştu.

Okul önünde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren okul müdür yardımcısı Kamuran Aydın: “ Okulumuz için semt sahası yapıldı. Voleybol ve basketbol sahası olarak değerlendirilecek.  Ayrıca okulun ön ve yan kısımlarına parke çalışması yapıldı. Son olarak semt sahasının etrafı tellerle kapatılacak.” dedi. Okul öğretmenleri öğretmenler odasında ziyaret eden Hacı Arslan Uzan çocukların eğitiminde terör propagandasını engellemek, zihin yıkamalarına izin verilmemesi üzerine vurgu yaparak; “ çocukların sizlere emanet olduğunu unutmayın. Hassas olunması gereken konularda dikkat edilmesi gerekenlere önem verin. Ayrıca uyuşturucu, bonzai gibi maddelerin kullanılmasının önüne geçin, müsaade etmeyin. Çocukları spora yöneltin.” dedi. Eğitim alanında en önemli camianın öğretmenler olduğunu belirten Uzan bu topluma bir tane dahi olsa fert kazandırabilirseniz ne mutlu size heyecanınızı hiçbir zaman yitirmeyin şeklinde konuştu. Bu konuda gereken önemi verdiklerini söyleyen okul müdürü Suat Aydın: “ Bir Bulanıklı olarak elimizden geldiğince bu düşünceleri en üst seviyeye çıkaracağız. Arkadaşlarımın hepsi idealist ben başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun diğer eksiklilerini de dile getiren okul müdürü boyalama işi için yardım istedi.  Milli Eğitim müdürü ile görüşüp konuyu karara bağlayan uzan eksiklikleri halledeceklerini belirtti. Öğretmenler ile vedalaşan Hacı Arslan Uzan öğrencilerle fotoğraf çekilip hediyeler dağıtarak öğrencilere mutlu anlar yaşattı.
 

 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar