Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

Belediyemizden Haberler

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

 

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

10:30 sıralarında İlçemize teşrif eden Sayın Valimiz Bulanık Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Hacı Arslan UZAN,  İlçe Protokolü ve Bulanık Halkı tarafından sevgiyle karşılandı. Halkla yakından ilgilenen Sayın Valimiz daha sonra Kaymakamlığımız Makamını ziyaret ettiler, Makamda bir süre dinlenen ve Kaymakam Hacı Arslan UZAN’dan İlçe hakkında bilgi aldı günün anısına Makamda Sayın Valiye hediye takdim edildi.

 İlçemiz Hükümet konağı önünde düzenlenen Bulanık Belediye Başkanlığının Toplu açılış törenine Sayın Vali Aziz YILDIRIM,  Kaymakamımız ve Bulanık Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdürü Yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe AK Parti Başkanı,  Kurum ve Kuruluş Amirleri ile Bulanık halkı katıldı.
Saygı  duruşu ve İstiklal Marşının ardından protokol yerini aldı. Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye ,  Kaymakam ve Bulanık Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN konuşmasına Vali YILDIRIMA ilçemizdeki açılışlara katılmasından  dolayı teşekkür ederek başladı. Konuşmasına devam eden UZAN İlçemiz halkının ilgisine değinerek halkın duyarlılığından söz edip  halkın Teröre karşı   bilinçlendiğini ifade etti.

Belediye Başkanlığımızca İlçemiz Yeni Mahalle de yaptırılan Şehit Ömer HALİSDEMİR, 15 Temmuz Şehitler Parkı ile İnönü Mahallesinde Sultan Muhammed Alparslan Parkının açılışlarını yapmak üzere kent meydanında halka seslenen Vali Aziz YILDIRIM İlçemiz halkının gösterdiği ilgiden memnuniyetini dile getirdi.  Teröre değinen Vali YILDIRIM İlçemizde “bundan sonra terörden söz edilmemelidir” dedi.  

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitler Parkı ile başlayan açılışta dualarla kurdelenin kesilmesiyle Vali YILDIRIM tüm halkımıza hayırlı olsun dileklerini sundu. Halkla yakından ilgilenen Vali YILDIRIM sevgi seliyle karşılandı. İlgiden memnun kalan Vali YILDIRIM halkla fotoğraf çekimi yaptı.

İlçemiz İnönü Mahallesinde açılışı yapılan parkta Sayın Valimiz çocuklarıda unutmayarak onlara çeşitli hediyeler dağıttı.

     

     

     

     

     

     

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar