Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

Belediyemizden Haberler

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

 

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM İlçemizde Toplu açılış törenine katıldı

10:30 sıralarında İlçemize teşrif eden Sayın Valimiz Bulanık Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Hacı Arslan UZAN,  İlçe Protokolü ve Bulanık Halkı tarafından sevgiyle karşılandı. Halkla yakından ilgilenen Sayın Valimiz daha sonra Kaymakamlığımız Makamını ziyaret ettiler, Makamda bir süre dinlenen ve Kaymakam Hacı Arslan UZAN’dan İlçe hakkında bilgi aldı günün anısına Makamda Sayın Valiye hediye takdim edildi.

 İlçemiz Hükümet konağı önünde düzenlenen Bulanık Belediye Başkanlığının Toplu açılış törenine Sayın Vali Aziz YILDIRIM,  Kaymakamımız ve Bulanık Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdürü Yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe AK Parti Başkanı,  Kurum ve Kuruluş Amirleri ile Bulanık halkı katıldı.
Saygı  duruşu ve İstiklal Marşının ardından protokol yerini aldı. Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye ,  Kaymakam ve Bulanık Belediye Başkan V. Hacı Arslan UZAN konuşmasına Vali YILDIRIMA ilçemizdeki açılışlara katılmasından  dolayı teşekkür ederek başladı. Konuşmasına devam eden UZAN İlçemiz halkının ilgisine değinerek halkın duyarlılığından söz edip  halkın Teröre karşı   bilinçlendiğini ifade etti.

Belediye Başkanlığımızca İlçemiz Yeni Mahalle de yaptırılan Şehit Ömer HALİSDEMİR, 15 Temmuz Şehitler Parkı ile İnönü Mahallesinde Sultan Muhammed Alparslan Parkının açılışlarını yapmak üzere kent meydanında halka seslenen Vali Aziz YILDIRIM İlçemiz halkının gösterdiği ilgiden memnuniyetini dile getirdi.  Teröre değinen Vali YILDIRIM İlçemizde “bundan sonra terörden söz edilmemelidir” dedi.  

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitler Parkı ile başlayan açılışta dualarla kurdelenin kesilmesiyle Vali YILDIRIM tüm halkımıza hayırlı olsun dileklerini sundu. Halkla yakından ilgilenen Vali YILDIRIM sevgi seliyle karşılandı. İlgiden memnun kalan Vali YILDIRIM halkla fotoğraf çekimi yaptı.

İlçemiz İnönü Mahallesinde açılışı yapılan parkta Sayın Valimiz çocuklarıda unutmayarak onlara çeşitli hediyeler dağıttı.

     

     

     

     

     

     

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar