Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

Belediyemizden Haberler

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

 
İlçemize teşrif eden Sayın Valimiz Bulanık Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Hacı Arslan UZAN,  İlçe Protokolü tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Bulanık Belediyesi konferans salonuna geçildi.

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM, Hacı Aslan UZAN, STK Amirleri, Muhtarlar, Kurum Amirleri ve Kanaat Önderlerinin katılımıyla Malazgirt Zaferinin 946’ıncı Yıldönümü münasebetiyle istişare toplantısı yapıldı.

Protokolün yerini almasının ve saygı duruşu, istiklal marşının ardından Kaymakam ve Belediye Başkanı UZAN Bulanık İlçesi bilgilendirme (brifing) sunumu Sayın YILDIRIM’ a yaptı. İlçemizde yapılan projeleri, çalışmaları anlatan UZAN konuşmasının ardından kürsüyü Valimiz Aziz YILDIRIM’A bıraktı.
YILDIRIM konuşmasında “Öncelikle yapılması gereken sizin köyünüzde fakir fukara mı var yetim mi var hasta mı var yolunuz mu iyi değil içme suyumu yapılması lazım siz seçilmiş mahalle ve köy muhtarlarımız tarafından idareye söylenmesi gerekiyor. Bunları yapıyorsunuz zaten zaman zaman ama şunu da görelim ki biz bütün problemleri halledebilir miyiz elbette hemen halledemeyiz, hallederiz ama zaman alır onun için hep birlikte çalışmamız gerekiyor sabırlı olmamız gerekiyor bundan bir 20 - 30 yıl önceyi düşünün o dönemki imkânlarla şimdikini karşılaştırın şimdi çok iyi durumdayız.” Diyerek konuşmasına devam eden YILDIRIM;

Değerli  Arkadaşlar!

“Devletimiz sadece Muş iline 12 yıl içinde on milyar TL yatırım yapmış yol yapmış, su getirmiş, havaalanı yapmış birçok çalışma yapmış eksiklerimiz var mı evet var buradaki eksiklerin birazda sebebi terör, terörü hayatımızdan çıkardığmızda buraya daha çok öğretmen gelir, daha çok yatırım yapılır bunuda sağlayacak olan hepimiziz terör sıkıntı yaratarak kaynakların başka alana kaymasına sebep oluyor biz burada çocuklarımıza daha fazla iş, tarlalarımızın daha bereketli olmasını konuşmalıyız biz, gençlerimizin yarınlara nasıl umutla bakabilir onu konuşmalıyız bunun için terörü hayatımızdan çıkarmalıyız.” dedi.

Konuşmasına son verirken “Bu nedenle tek hedefimizin bu vatana ve vatandaşa hizmet etmek olduğunu belirterek” teşekkür etti.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

                                   

 
 İlçemizin Değişimi Adına Yapılan Çalışmalar Devam Ediyor

               
Belediyemiz tarafından ilçemiz çeşitli yerlerinde parke taşı yapımına başlanmıştır. Parke taşı ihalesinin ardından eski sanayi caddesinde 15.000 m2 parke taşı döşenmiştir. Belediyemizin talimatı ile Vepsaş’ın kabloları yer altına almasının ardından parke taşı yapım çalışmalarına başlanacaktır.
 İlçemizin daha güzel daha kullanışlı alanlara sahip olması adına kıl çadırları yapılmaya başlanmıştır.  Şu an dolguları atılan çadırların çalışmalar ilerledikçe alanda bulunan trafo ve direklerin kaldırılması ile alanın genişletilmesi amaçlanmıştır.
Bir adet büyüklüğü 500 m2 olan çadırla birlikte diğerleri küçük olmak üzere çapları 3 m2 olan çadırların kurulma çalışmaları devam etmektedir. Bu kıl çadırlarının kullanımı sosyal tesis, şark köşeleri olarak planlanmaktadır.
İlçemiz Güllüova Mahallesi, Balotu köyü, Erentepe ve Rüstemgedik beldesinde semt sahası imalatına başlanmıştır. Zeminleri atılan semt sahalarında ilçemiz farklı yerlerinde 10 adet yapılması planlanmaktadır.
 

DEVAMI

İlçemiz İmar ve Çeşme Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

 

İlçemiz İmar ve Çeşme  Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor


 Belediyemiz tarafından İlçemiz İnönü Mahallesi Sultan Muhammed Alparslan parkında ve Mesire Alanında Ahlât taşı kullanılarak kültürümüze uygun yapılan çeşme yapım çalışmaları bitmiş olup halkın kullanıma açılacak aşamaya gelmiştir. Ayrıca Merkez Cami’nde büyük bir çeşme yapım çalışmaları başlanmıştır. Hastane yanında yapım çalışmaları devam eden park ve kadın eğitim merkezinin çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Gümüşpınar Köyünde yaklaşık 750 metre civarında mezarlık çevresinde duvar yapım çalışmaları başlanmıştır.İş adamı Ömer Urgun ve Tümbulsevder Derneği tarafından Şehitlik Mahallesinde park yapım çalışmalarında bitim aşamasına gelinmiştir. Açılışın cumartesi günü Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan tarafından yapılması beklenmektedir.
 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar