Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

Belediyemizden Haberler

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM Malazgirt Zaferinin 946. Yıl Dönümü İstişare Toplantısını Yaptı

 
İlçemize teşrif eden Sayın Valimiz Bulanık Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Hacı Arslan UZAN,  İlçe Protokolü tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Bulanık Belediyesi konferans salonuna geçildi.

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM, Hacı Aslan UZAN, STK Amirleri, Muhtarlar, Kurum Amirleri ve Kanaat Önderlerinin katılımıyla Malazgirt Zaferinin 946’ıncı Yıldönümü münasebetiyle istişare toplantısı yapıldı.

Protokolün yerini almasının ve saygı duruşu, istiklal marşının ardından Kaymakam ve Belediye Başkanı UZAN Bulanık İlçesi bilgilendirme (brifing) sunumu Sayın YILDIRIM’ a yaptı. İlçemizde yapılan projeleri, çalışmaları anlatan UZAN konuşmasının ardından kürsüyü Valimiz Aziz YILDIRIM’A bıraktı.
YILDIRIM konuşmasında “Öncelikle yapılması gereken sizin köyünüzde fakir fukara mı var yetim mi var hasta mı var yolunuz mu iyi değil içme suyumu yapılması lazım siz seçilmiş mahalle ve köy muhtarlarımız tarafından idareye söylenmesi gerekiyor. Bunları yapıyorsunuz zaten zaman zaman ama şunu da görelim ki biz bütün problemleri halledebilir miyiz elbette hemen halledemeyiz, hallederiz ama zaman alır onun için hep birlikte çalışmamız gerekiyor sabırlı olmamız gerekiyor bundan bir 20 - 30 yıl önceyi düşünün o dönemki imkânlarla şimdikini karşılaştırın şimdi çok iyi durumdayız.” Diyerek konuşmasına devam eden YILDIRIM;

Değerli  Arkadaşlar!

“Devletimiz sadece Muş iline 12 yıl içinde on milyar TL yatırım yapmış yol yapmış, su getirmiş, havaalanı yapmış birçok çalışma yapmış eksiklerimiz var mı evet var buradaki eksiklerin birazda sebebi terör, terörü hayatımızdan çıkardığmızda buraya daha çok öğretmen gelir, daha çok yatırım yapılır bunuda sağlayacak olan hepimiziz terör sıkıntı yaratarak kaynakların başka alana kaymasına sebep oluyor biz burada çocuklarımıza daha fazla iş, tarlalarımızın daha bereketli olmasını konuşmalıyız biz, gençlerimizin yarınlara nasıl umutla bakabilir onu konuşmalıyız bunun için terörü hayatımızdan çıkarmalıyız.” dedi.

Konuşmasına son verirken “Bu nedenle tek hedefimizin bu vatana ve vatandaşa hizmet etmek olduğunu belirterek” teşekkür etti.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

 

Turnalar Anaokulu Uçurtma Şenliğine Davet Edilen Başkan Vekili Uzan Semalarda Dolaşan Uçurtmaları İzledi

İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Turnalar Anaokulu ile birlikte Belediye adına organize edilen Uçurtma Şenliğine Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan davet edildi. İlçe Stadyumunda öğretmenler, öğrenciler ve aileler ile bir araya gelen Başkan Vekili Uzan çocuklar ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çekildi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aral, Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın eşlik ettiği şenlikte öğrenciler ve aileler ile sohbet eden Hacı Arslan Uzan uçurtma keyfini yaşayanları izledi. Minik öğrencilerin ve ailelerin uçurmaya çalıştıkları uçurtmalar komik anlar yaşattı. Küçük Kalplerin büyük sevinçleri yüzlerinde yaşadıkları mutluluğun ifadesiydi. Bu organizasyonlar ile öğrencileri motive etmek, sosyal anlamda bireyleri kazanıp, aileleri kaynaştırmak adına bir araya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Vekili biz elimizden gelen desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan Belediye adına düzenlediğimiz bu şenlikte Gençlik spor Müdürü olarak öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler adına bize uçurtmaları hediye eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'a teşekkür ederim açıklamasında bulundu. Sıcak ve güzel bir havada mutlu sahnelerin yaşanmasına tanıklı eden Uzan şenliktekiler ile vedalaşarak ayrıldı.


 

DEVAMI

İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

 


İlçemizde  Bir İlk  kadınlarımız Hanım Kültür Merkezinde Toplanarak Bir Araya Gelecek

İlçemiz, Kadınları için sosyal bir alana daha yer verdi. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan'ın Katkısıyla sadece bayanların uğrak yeri olan Hanım Kültür Merkezi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Kadınları tarafından yapılan el hünerleri ile göz kamaştıran Hanım Kültür Evi Muş'tan gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. El Sanatlarının yer aldığı mekanda bayanlarla sohbet eden Misafirler ikramlarla ağırlandılar.

 Muş Valisi Eşi Selda Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Eşi Meryem Aktaş İl Jandarma Komutanı Eşi Bahar Şahin orman İşletme Müdürü Eşi Nursel Akbaş, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağan'a eşlik eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, eşi Meryem Uzan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdüresi Nazire Korkmaz'ın da katıldığı açılışta kırmızı kurdalye kesimi yapılarak hizmete sunuldu.Sosyal Belediyecilik anlayışına vurgu yapan Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan Her hafta Kuran Kursu, el sanatları, Sosyal aktivitelerin yer alacağı, kadınların bir araya gelip paylaşım noktasında fikir alışverişi üreteceği, ev dışına çıkabilecekleri bir mekan düzenleyerek hizmet vermeye başlayacağız açıklamasını yaptı.

Muş Valisi Eşi Selma Yıldırım bayanların düşünülüp bu alana teşvik edilmesi karşısında memnuniyetini dile getirerek yapılan el işlemelerini inceledi. Bayanlar ile sohbet ederek misafirler ile birlikte yaptıkları el sanatları karşısında hayranlığını belirtti. Küçük ikramlar ve sohbetten sonra açılışta bulunan misafirler uğurlandı.
 


 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar