Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sosyal Hizmetlerimiz de Bir İlk Daha Kıl Çadırı Kurulmaya Başlandı

İlçemizden Haberler

Sosyal Hizmetlerimiz de Bir İlk Daha Kıl Çadırı Kurulmaya Başlandı

 


Sosyal Hizmetlerimiz de Bir İlk Daha Kıl Çadırı Kurulmaya Başlandı

İlçemiz de bir ilk olan Sosyal Tesis niteliğinde Kıl Çadır Kurulumu yapılarak hava şartlarını aldırmadan çalışmalarına devam ediliyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan İlçemiz için Sosyal aktivitelerin yer alması gerektiğini vurgulayarak Kıl Çadırı ile buna katkımız olacak ve Belediyecilik olarak açıklamasında bulundu.

Belediyeye ait olan bütçeyle Ahlat yolu üzerinde zafer mahallesinde yapımı süren Büyük Kıl Çadırı, 500 metre kare alan üzerine inşa ediliyor. 9 adet 6 metre karelik küçük Kıl Çadırlarının da yer alacağı alanda etrafına 180 metre kare duvar yapıldı. Alt zemin dolgusu yapılıp beton perde dökülerek uygun hale getirilen alanda taşıyıcı demir profili yerleştirildi. Küçük taşıyıcı profillerin kurulumuna ise bugün başlanacak.

Fen işleri Müdürlüğü tarafından çalışmaları takip edilen Kıl Çadırı ile oturma yerleri, şark köşesi, kafe, kamelyalar, çocuk oyun grupları gibi çok amaçlı kullanıma açık olarak İlçemizin hizmetine sunulmayı bekliyor. Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan Uzan'ın  girişimi ve denetimi ile yapılan Kıl Çadırı büyük bir ilgi ile bekleniyor. İlçe adına Kaymakamlık ve Belediye olarak gerekli bütün eksiklikleri gidermek için el birliğiyle çalışacağız diyen Başkan Vekilimiz çalışanlara kolaylıklar dileyip alandan ayrıldı.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

 


Yoncalı Beldesinde Acılı Ailemizi Yalnız Bırakmadık

Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Yoncalı Beldesinde taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin yasını paylaştı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaşı'ın eşlik ettiği acı günde vatandaşlarımızla buluşan Başkan Vekilimiz Taziye Evinde dua ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bulanığın en güzel kültürlerinden birinin 'Taziye Evi' kültürü olduğunu belirten Başkan Vekilimiz böyle güzel ortamda bir araya gelip acıları paylaşmak kadar değerli bir şey olamaz ifadesinde bulundu. Taziye de bulunan vatandaşlara acılı aileyi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Sayın Vekilimiz İnsan olarak böyle acılı günler de birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Biz elimizden geldiğince yanınızda bulunmaya devam edeceğiz yeter ki bu birliğimiz hiçbir zaman zedelenmesin vurgusunu yaptı.

Belediyemiz tarafından hazırlanan Taziye Paketini de takdim eden Başkan Vekilimiz Uzan, Bizim de hayır görevimizi yerine getirmemiz gerekir dedi. Orada bulunan vatandaşların da meramlarını dinleyen Sayın Vekilimiz Uzan, Belediye ve kaymakamlık olarak kapımız her zaman sizlere açıktır çağrısında bulundu. Acılı aileye tekrar başsağlığı dileyen Vekilimiz vatandaşlar ile kucaklaşarak taziye ziyaretini yerine getirdi.

 

DEVAMI

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

 

Bahçelievler Mahallesi Stabilize Yol Çalışması Başkan Vekilimiz Tarafından Denetlendi

İlçemiz Mahalleler arasında yapılan yol çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ulaşım imkanlarına kavuşuyor. Başkan Vekilimiz Hacı Arslan Uzan Bahçelievler Mahallesinde stabilize yol çalışmalarını denetleyerek oradaki vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çocuklara hediyeler dağıttı.

Bulanık Bahçelievler Mahallesinde 800 metre uzunluğunda ara yolda yapılan stabilize yol çalışması ile vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılarak mevsimsel önlemler alınıyor. Çamurlu yollardan şikayetçi olan vatandaşların istekleri dikkate alınıp Belediye bütçesinden stabilize malzemeler karşılandı. Böylece kış mevsimine girilmeden daha tedbirli halkı mağdur etmeyecek önlemler alındı.

Yol çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Vekilimiz oradaki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların istek ve sıkıntılarını dinleyip sohbet etti. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Vekilimiz hizmetlerimiz en iyi şekilde ihtiyacı karşılayacak düzeyde devam edecek açıklamasında bulundu. vatandaşlar ile vedalaşan Sayın Vekilimiz personellere kolaylıklar dileyerek çalışma alanından ayrıldı. 

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar