Bulanık Belediyesi Resmi Web Sitesi

Yazar Sinan YAĞMUR’ dan Söyleşi Programı

İlçemizden Haberler

Yazar Sinan YAĞMUR’ dan Söyleşi Programı

    
Yazar Sinan YAĞMUR’ dan Söyleşi Programı

         Kütüphaneler Haftası nedeniyle Belediyemiz Sponsorluğunda İlçemize gelen Yazar Sinan YAĞMUR saat: 14:30’ da İlçe Halk Eğitim Konferans Salonunda “Söyleşi” yaptı.
      Programa Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Hacı Arslan UZAN, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın TUNÇEL ve öğretmen ve çok sayıda Öğrencinin katıldığı Konferansta öğrencilere kitap okumanın alışkanlık olmadığını aksine ihtiyaç olduğunu söyleyen Sinan YAĞMUR, kitabın boş zamanlarda okunmayacağını ve okumak için zaman ayırmak gerektiğine vurgu yaptı.
        Başarısını 3 kişiye borçlu olduğunu ve bunların da öğretmen olduğunu açıklayan YAĞMUR, öğrencilere öğretmenlerinin değerini bilmeleri noktasında öğütler verdi. Hayatından kesitler anlatan Sinan YAĞMUR, başarının temelinin okumaktan geçtiğini söyledi.
       Öğrencilerin sorularına da cevap veren Sinan YAĞMUR, seminer sonunda hatıra fotoğraflar çektirilerek konferansına son verdi.
 
      

      

      

      

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.


          Kardeş Belediyemiz Keçiören Belediye Başkanlığınca Ramazan ayında da İlçemize yardımları devam ediyor.
 
       İçerisinde 400 Adet gıda kolisi, 238 adet çeşitli oyuncak, 15 yaş grubu için 59 Adet çocuk pantolonu ve 59 Adet Mont, 11-12 yaş grubuna hitap eden 59 Adet kapri aynı yaş grubu için 74 Adet Tişört ve çocuk dergilerinin bulunduğu yardım tırı 18.06.2017 tarihinde İlçemize gelerek Belediyemizce ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

     Kardeş Belediyemizce yapılan bunca yardımlar için başta Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’a ve Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.

          

 

         

DEVAMI

Gasilhanemiz Hizmete Girdi

                                                                 

    Gasilhanemiz Hizmete Girdi
 
     İlçemiz Merkez Caminin giriş kısmında bulunan bölüm, Belediyemiz tarafından gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Gasilhane olarak hizmete sunuldu. İlçemizde daha önceden bir Gasilhane’nin olmaması, vatandaşlarımızın acı gününde, özellikle kış mevsiminde ciddi bir problem teşkil ediyordu. Böyle bir problemi ortadan kaldırmak için, bugün Cuma Namazı öncesi dualar eşliğinde kurdele kesimiyle birlikte Gasilhanemiz hizmete açıldı.
 
   Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız UZAN, ''Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza bu acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına hem araç gereç hem de fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz. Bu anlamda İlçemizde herhangi bir gasilhanenin olmaması, bir ilçe için utanç kaynağıydı. İlçemizde hem nüfusun kalabalık olması, hem de cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması açısından bugün bu gasilhaneyi hizmete açıyoruz. Cenaze hizmetleri sonrasında da bu bölgelerde taziye kültürü gelişmiş olduğundan İnşallah çok kısa bir süre sonra da bir adet müstakil modern ‘‘Taziye Evi’’ açacağız. Şu anda onun inşaat çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek bir de ‘‘Taziye Evi’’ müjdesi verdi.


     

     

     

DEVAMI

Foto Galeri

  • Sivil Toplum Kuruluş Başkanları Ziyareti
  • BELEDİYE
  • Manzara
  • köyler

Videolar